Voltaren a tehotenstvo

kniznicocka
2. sep 2022

Dobry deň, chcem sa spytať môžem uživať voltaren mam bolesti kolena keď sa snažim otehotnieť, ak by to nahodou vyšlo nemohlo byto ubližiť babatku?

doriiis
2. sep 2022

Co sa pise v pribalovom letaciku?

isis234
2. sep 2022

@kniznicocka Neužívajte Voltaren:
Ak ste alergický na diklofenak, disiričitan sodný (alebo iné siričitany) alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v  časti 6 ).
Ak ste už v minulosti mali alergickú reakciu na liek na liečbu zápalu alebo bolesti (napr. kyselina acetylsalicylová, diklofenak, ibuprofén). Reakcie môžu byť nasledujúce: astma, akútna nádcha, kožnévyrážka , opuch tváre. Ak sa domnievate, že môžete byť alergický/á, poraďte sa s lekárom.
Ak máte žalúdočný alebo dvanástnikový vred alebo ste mali vredovú chorobu opakovane v minulosti.
Ak dôjde k perforácii alebo krvácate z tráviaceho traktu (príznaky sú krv v stolici alebo čierna stolica) alebo ste v minulosti mali tieto problémy v súvislosti s užívaním nesteroidných antireumatík.
Pri zlyhaní pečene alebo obličiek.
Ak trpíte vážnou srdcovou nedostatočnosťou.
Ak máte srdcové a/alebo cerebrovaskulárne ochorenie (ochorenie mozgu spôsobené postihnutím mozgových ciev), napr. operáciu na uvoľnenie blokády alebo bypass.
Ak máte alebo ste mali problémy s krvným obehom (ochorenie periférnych tepien).
V posledných troch mesiacoch tehotenstva.
Ak sa Vás týka ktorýkoľvek z vyššie uvedených bodov, povedzte to ošetrujúcemu lekárovi a neužívajte Voltaren.
Zdroj: https://nonstop-lekarna.cz/voltaren-7450/pribal...
Radšej by som ho neužívala,, lepľia je kostihojová masť,, aj listy z kostihoja, kapusty,... priložiť, obviazať. Tiež orechová mať, levandulová.

kniznicocka
autor
2. sep 2022

@isis234 ďakujem pekne ja som skôr myslela na tablety

anavixy
2. sep 2022

Ak by to vyslo, deliace sa embry bude par tyzdnov chranene proti hocicomu co zjete vypijete uzijete tym, že ešte nie je prichytene k maternici…
V pribalovom letaku sa pise, ze moze ovplyvnit ovulaciu (nepriaznivo), zrejme pri dlhodobom uzivani.
Musi to byt voltaren? Skuste ine lieky, maste, gely, alebo rieste bolest kolena skor, nez vam zostane len Paralen 🥲

isis234
3. sep 2022

@kniznicocka to je písané o tabletkách

kniznicocka
autor
3. sep 2022

@isis234 ďakujem 🙂