Vodičák a antidepresíva

20. máj 2024

Zdravím mám 17 rokov a chcela som si robiť vodičský preukaz ale potrebovala som zdravotný posudok ktorý keď som išla vybaviť tak mi povedali že preto že užívam antidepresíva nemôžem viesť motorové vozidlá a navyše potrebujem posudok od psychiatra a naozaj ma to trápi a bojím sa že nebudem môcť mať nikdy vodičák pretože sa učím za automechaničku viem nezvyčajné pre dievča ale baví ma to no a VP ku tej práci potrebujem a chcem takže neviem čo mám robiť či ísť sa opýtať mojej psychiatričky alebo čo mám robiť máte stým niekto skúsenosti?

ivett311
20. máj 2024

Určite môžeš mať VP

kacena4
20. máj 2024

lekar ti nepovedal ze nemozes mat vodicak, len ze potrebujes posudok (peciatku a spravu) do psychiatra. je to normalne bezna prax ze ak ma clovek vaznejsiu dg. je potrebne vyjadrenie daneho lekara ci to neovpyvnuje reakcie cloveka. takze sup vybavit drzim palceky

autor
20. máj 2024

@kacena4 povedali mi že pokiaľ ich užívam určite nebude možné robiť VP

autor
20. máj 2024

Hlavne sa bojím že ak ich vysadim keby mi to poradila psychiatrička tak mi bude opäť bývať zle

tanyan
20. máj 2024

Neviem kvôli čomu ich užívaš a ani čo vlastne užívaš. Určite choď za psychiatričkou a ona sa vyjadrí či môžeš robiť vodičský kurz alebo za akých podmienok by si mohla.

dotka04
20. máj 2024

To kto ti taku kravinu povedal?🤦🏻‍♀️ Jasne, ze mozes! Inak by pätina ludstva prisla o vodicaky🙈 Ja beriem AD od 14.rokov s par prestavkami a vodicak mam, soferka som vyborna a este ma to aj velmi bavi😎

majka36912
20. máj 2024

Beriem antidepresiva od 15tich a vodicak bez problemov, ved to nie su lieky, ktore by nejako utlmovali, ovplyvnovali sustredenost. Dokonca po mne obvodak neziadal ani posudok od psychiatra. Kto ti toto povedal? Co to mas za lekarku? Normalne mi to hlava neberie...

betulinka1
20. máj 2024

Antidepresiva nie su problem. Problemom su neurol, xanax a pod.. Treba to v autoškole vysvetlit aky je to rozdiel. Nech ti napise spravu pre autoškolu psychiatricka.

autor
21. máj 2024

Nakoniec som to vybavila a môžem mať vodičský

tanyan
21. máj 2024

A ako si to vybavila? Píšeš anonymne, tak môžeš bez zábran zdieľať skúsenosť a možno niekomu pomôžeš...

autor
21. máj 2024

@tanyan jednoducho som išla za mojou psychiatričkou a tá mi dala papier že som spôsobilá robiť si VP ale aj tak ma chceli poslať na psychotesty ale nakoniec som prehovorila obvodnú a podpísala mi tie papiere do autoškoly

matustulej
Autor odpoveď zmazal
Zobraz