Voda v kolene

ala871
23. aug 2015

Ahojte, viem, že takýto príspevok tu už bol, ale hľadať ho by bolo na dlho. Pred týždňom bol môj manžel cvičiť a mal menšiu nehodu. Zdvíhal ťažkú váhu a žiaľ jeho koleno to nevydržalo. Nejak sa mu vykĺbilo. Šiel s tým k ortopédovi a ten mu vyberal s neho vodu. Bol aj na RTG ale snímok bol v poriadku nemal nijak poškodené koleno. Teraz je už týždeň na PN a snaží sa koleno vôbec nezaťažovať. Keď behá má ho stiahnuté elastickým obväzom a berie Voltaren rapid. Ide o to, že za ten týždeň nepostrehol žiadne zlepšenie. Ako náhle sa postaví celou váhou, tak ho to koleno neudrží. Nedokáže na ňom stáť, noha mu trpne a pri pohybe nohou do boku ho to strašne zabolí. Chcela by som vedieť či je to v poriadku a či to tak má byť. Neviem ako dlho môže trvať tento stav a či by nebolo lepšie znova zájsť k ortopédovi na kontrolu alebo ešte počkať. Za dva dni má ísť na kontrolu a chce sa dať vypísať do roboty. Myslím si, že to nieje dobrý nápad keďže v práci stále stojí. Za každú odpoveď budem vďačná. Ďakujem

lilimoni
23. aug 2015

Bratrancovi to nejako vytahovali, tu vodu z kolena 😒

michluc
23. aug 2015

Moj bol s kolenom na magnetickej rezonancii a tam mu zistili bakerovu cystu.tiez nejaky opuch a vodu..

ala871
autor
23. aug 2015

No veď aj mužovi ju vyťahovali, ale chcela som vedieť, že asi po akom čase by sa to malo začať zlepšovať

aristka
23. aug 2015

Ak si zoberies ,ze je tam zapal ,plus vlklbenie ,tyzden nestaci...a bude potrebne pri zatazi ,mozno aj teraz po uraze nosit ortezu ...

sissy27
23. aug 2015

@ala871 na RTG neuvidia poškodenie mäkkých tkanív, kľudne môže mať potrhané väzy v kolene... Nech žiada MRI a bolieť ho to bude niekoľko týždňov... V závislosti od poškodenia možno ešte oveľa dlhšie..

maciatkolulu
23. aug 2015

@ala871 je na PN, snazi sa mat nohu v klude a ked BEHA!!! ma koleno stiahnute elastickym obvazom. Preco preboha beha? Ved v klude znamena v klude a nie behat. To sa ani necudujem, ze sa to nezlepsuje.

janinah
23. aug 2015

on teraz behá so stiahnutým kolenom??? určite ďalšia kontrola u ortopéda a ďalšia liečba,môže to skončiť až operáciou.....ľudia s pobabraným kolenom aj chodia do práce s bandážou,ale nie po týždni po úraze a nie v stave,že sa na koleno nemôže postaviť,mal by teraz chodiť po byte s palicou,aby koleno čo najviac odľahčil

ala871
autor
24. aug 2015

@maciatkolulu a na zachod ho mam nosit? je asi normalne ze po byte beha

katarina644
24. aug 2015

@ala871 ahoj, moj manzel ma vyklbene jablcko, uz je doma treti tyzden, ide to pomaly. povedal, ze ci je blazon ist do roboty. ako ked chce prist o nohy nech pokracuje, ja nechodim. na tie kolena nemoze mat ani tazku pracu, lebo je to velky hazard.

maciatkolulu
24. aug 2015

@ala871 vacsina ludi po byte chodi ;-D , ale ked je to potrebne, tak ho treba aj na wc nosit. Vela zdaru.

aristka
24. aug 2015

@ala871 ma chodit ,ale o barlach ,je skoro,aby koleno zatazoval