Vnútorné trasenie a vysoký tep

paulafabryova
1. okt 2021

Ahojte mám 100% podozrenie na tetaniu donedávna som vôbec netušila čo to vôbec je ale pred chvíľou som prekonala další a tak. Idem si v kľudne ľahnúť a zrazu ma prebere vnútorne trasenie celého tela tep srdcový 120 mala sa rýchlo zobudila ako náhle som začala kojiť a naobliekala sa a myslela na niečo iné prestalo to teosku cítim ešte tlaky… v pondelok idem na neurologiu. Môže ísť toto o tetaniu ? Niekedy mi nič nejde potom mám pocit ako keby na vracanie hlavne v aute niekedy ma boli tak hlava ako keby ma krútilo a buší mi srdce a teraz toto to trasenie celého tela ako keby vnútorná zimnica. Mám doma klasické tabletkove magnezko pomáha to ? A prosím baby ešte jedna otázka ako prebieha celé to vyšetrenie na tetaniu mám prísť na lacno ? Lebo lekar nevie ešte moje ťažkosti ale chcem aby mi rovno to vyšetrenie urobil dalijem

paulafabryova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska9999
1. okt 2021

@paulafabryova ja mam tak isto podozrenie na tetaniu, no termín na neurológii som dostala až na december... mne sa tieto "zachvaty" dejú hlavne večer, tiez mam problémy s pulzom, je vyšší a do toho ešte extrasystoly. Tlak sa mi vtedy tiež zdvihne a cela sa trasiem. Nie je mi zima ale proste trasiem sa ako pri zimnici..a trápne mi aj jeden prst počas dňa, neviem ci to ma s tým niečo spoločné.. niekedy keď cítim už nejaké búšenie, tak si dám magnézium, obvodna mi predpísala magnosolv, ten trochu pomôže, iné magnezka sú mi slabé. Ten magnosolv niekedy musím aj dva krát za deň vziať. Inak pijem čaje medovky a koreň valeriany na upokojenie. Keď na mňa príde ten stav už z toho panikarim

neson123
1. okt 2021

Tiez som si myslel ze mam tetaniu ale dnes som bol po vysledky a negativne..nechapem, tiez mavam problemy pichanie na lavej strane aj tocenie hlavy kazdodenne, trasenie svalov a nieje to z tetanie tak z coho..

paulafabryova
autor
1. okt 2021

@lenuska9999 a mávaš aj s hlavou take točenie alebo niečo podobne ?

paulafabryova
autor
1. okt 2021

@neson123 a ako ti robili tu tetaniu? Ako dlho to trvalo ďakujem

neson123
1. okt 2021

@paulafabryova 10-15 minut, dali mi elektrody na prsty a ruku mi ztiahli aby menej prekrvovalo a tak vyvolavali krc v tej ruke nic hrozne da sa to vydrzat

paulafabryova
autor
1. okt 2021

@neson123 a aj ti bolo s toho zle ? Netreba prísť nalačno ? A čo ti povedal lekar neposlal ta na ct? Alebo niečo

neson123
1. okt 2021

@paulafabryova hlava sa mi motala tak som to bral jak jasnu tetaniu a nakoniec negativny tak potom neviem co mi je..netreba na lacno, bol som na MR vsetko ok, EKG aj ECHO tiez ok tak neviem

paulafabryova
autor
1. okt 2021

@neson123 a čo uskostna porucha ? To je niečo ako tetania.

anne_mary2
2. okt 2021

@paulafabryova tetania , panicka porucha.
Na neurologii mi robili iba EEG, odber, a pobuchalu po mne kladivkom - zvysena citlivost nervov.. co vlastne terania je. Podla popisu, ak ma clovek ok ekg, odbery, neuro vysetrenia tak na tetaniu speci “ potvrdebue vysetrenim “ ani netreba, je to jasne z popisu priznakov.. v
Riesenim je magnezium, kto to nezvlada resp ma aj panicku poruchu ( casto ) tak psychiater a nejake lieky.
Je to dan za zivotne styly ake vedieme v tejto dobe, nic ine….
Hlavne dbat na svoju psychohygienu, vediet co mu pomaha pri zachvate/ stave, a hlavne.. vediet ze sa na to neumiera, nenamyslit si hned ze mrtvica, infarkt a pod.. lebo to si clovek vypeckuje pulz na 150…

fatima30
2. okt 2021

Ja som mala vnútorný trás rok a pol. Mala som pocit, že zomieram.zacalo mi to kvôli platnička. Brala som magnezko, nezabralo. Lekár má poslal na psychiatriu, dali mi antidepresiva brala som mesiac nezabralo, hovorím ja nie som psychicky chorá. Ale ona mi písala, že je to psychosomaticke. Tetania to tiež nebola. Po roku a pol mi to odrazu samé odišlo. V podstate doteraz neviem z čoho to bolo. Ale mala som strašne stavy. Najhoršie to bolo v noci v kľude ako som sa chcela, mala som pocit, že sa benadychnem...

fatima30
2. okt 2021

@fatima30 na neurologiii mi porobil cť celej chrbtice. On sám mi povedal, že sa musím vnútorné ukludnit. Ja som mala podozrenie, že mám niekde nádor.

lenuska9999
2. okt 2021

@paulafabryova áno mávam točenie hlavy..

luccija
2. okt 2021

@paulafabryova na tetaniu sa väčšinou objednáva na EMG.Nemusis byť nalačno.Ak to bude tetania tá je z nedostatku magnézia, vápnika..ak ho doplnis bude Ti lepšie, ale tetania, úzkostná porucha, panicka porucha majú veľmi podobné príznaky.
Pri tetanii býva väčšinou aj mravceni okolo pier, tváre, oci, kŕče...ja ju mám čerstvo 3m mne vôbec nebusilo srdce len kŕče do nôh, rúk, a pocit tlaku v hlave a brnenie jazyka, pier.
Skús zvoľniť dostatok spánku, relax a hlavne sa toho nezľaknut zhlboka dýchať a, keď príde atak dýchať do igelitového sáčku vyskúšala som to raz a veľmi pomohlo.Malabsom mravcenie po celej tvári a pár nadychov vydýchov a prešlo to.

paulafabryova
autor
2. okt 2021

@luccija a ako často to mávaš ? Čo ti najviac pomohlo magnezko alebo vápnik? tie tlaky v hlave ti zmyzli pri vápniku? Ja dom dnes čítala na internete že pred vyšetrením treba vysadiť magnezko a ja ho užívam každý deň 2 denne ale vápnik si pôjdem zajtra kúpiť lebo magnezko mi pomáha hlavne na ruky a nohy že ma nebolia a nemám vysoký pulz keď mám atak, ale svaly a tlaky v hlave cítim stále to asi vyrieši vápnik 🤷🏻‍♀️

lagunka0000
3. okt 2021

@neson123 teraz som tu čítala príspevok, že pred týmto testom sa nemá užívať min. 3 dni magnézium, ja som to aj hovorila na neurologii že užívam veľa magnézia a oni mi nepovedali, že ho mám prestať brať. no jasne že test mi nevyšiel.

relaxacka1
13. okt 2022

@lagunka0000 prosím,ja mam tento istý problém už tretí rok....som už bezradna....nepomáhajú mi ani
antidepresíva...mam určenú tetaniu aj panicku poruchu, a neviem kedy co mam....v noci kým zaspím,ma klape,a skludnujem sa frontinom alebo neurolom...vie mi niekto poradiť viac?

lagunka0000
16. okt 2022

@relaxacka1 mne celkom pomáha odreagovať sa tým, že pred spaním lustim krížovky, inak to sú neskutočne stavy toto čo máme 😭