Vložky verzus tampóny

infiore
9. sep 2013

V jednom článku som sa dočítala, že používanie tampónov môže ohroziť zdravie ženy. Ja som si na tampóny zvykla a ťažko by som si zvykala na niečo iné. Aké sú vaše skúsenosti? Čomu dávate prednosť?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marylis
9. sep 2013

Ja tiez len tampony. Po porode som musela mat chvilu vlozky a objavila sa mi na ne alergia. : 🙄

dedenini
9. sep 2013

@infiore OD zaciatku menzesu som pouzivala tampony, cize asik 7-8 rokovvlozky len doma a v noci..lebo som mala pocit ako keby mam mech medzi nohami ked som si dala vlozku len na skok do obchodu... ale po porode som si tak zvykla na vlozky ze ich nosim skoro stale... a tampon len vynimocne ked ideme niekam do spolocnosti alebo tak.....

anjelicek26
9. sep 2013

Ja uz asi ani jedno, po tom, co to tu baby tak chvalia, ked dojde prva mrcha,kupujem menstruacny poharik...

pragmaticka
9. sep 2013

volakedy som pouzivala len tampony a zivot s vlozkami som si vobec nevedela predstavit..noo potom mi zacali hrozne vadit, tak som musela prejst na vlozky..teraz to robim tak ako mi kamoska poradila..ked citim ze teciem, resp. sa po dlhsej dobe postavim - napr. v praci alebo aj doma , idem rovno na wecko a pustim to rovno do wecka..potom mam aj s vlozkou cisty pocit. uz som na tento system tak zvyknuta, ze fakt malokedy sa stane zeby som mala krvavu vlozku a zaroven mam pocit cistoty ako pri tamponoch.. 😉

wena
9. sep 2013

Ja pouzivam aj vlozky aj tampony.

sorciera24
9. sep 2013

ja nenavidim tampony (pouila som ich za svoj zivot hadam 3krat prilezitostne ako ples, svadba)...inak, brrr....vadia mi a ked si predstavim, co sa vo mne rozklada.....ja teda vlozky 🙂

simsalabim
9. sep 2013

Ja uz roky pouzivam menstruacny poharik a ten komfort sa s vlozkami ci tamponmi neda porovnat. Za dobu pouzivania som par krat musela pouzit vlozky (po porode) a tampon (pri necakanej menstruacii, pozicany tampon od kamosky) a bolo to utrpenie. Viem, ze si sa na to nepytala, ale poharik odporucam vsetkymi desiatimi. Ani neviem, ze mam menzes, je to pohodlne, lacne a bez zdravotneho rizika.

loxa
9. sep 2013

Ja sa tesim na to, ako nam za 5 rokov povedia, aky je menstruacny poharik skodlivy pre sliznice..ale urcite lepsie, ako tampony..tie naozaj len obcas..inak vlozka, ci ten poharik🙂

jonas17
9. sep 2013

@simsalabim ja používam pár mesiacov pohárik, som neskutočne spokojná, ale preteká mi, neviem, ako to už urobiť, lebo prvé dva dni mi stále pretečie. nevieš, čo robím zle? tebe nepreteká?

figurka1985
9. sep 2013

ja som bola 100%rozhodnuta, ze pri najblizsich jahodach kupujem menstr. kalistek... nevyslo mi to, jahody nedosli 🙂 ale ak sa mi vratia, urcite si ho objednam 🙂

zitaje
9. sep 2013

Ja uz roky pouzivam kalisok, teraz idem rodit, tak budem musiet pouzivat vlozky, ale vobec sa na to netesim.. 😅 . Potom sa zase vratim ku kalichu, to je uplne iny level.

simsalabim
9. sep 2013

@loxa vzhladom na to, ze poharik existuje od zaciatku 20.storocia (1912...alebo 1920? netusim, ale wikipedia urcite prezradi) a rizika sa s poharikmi nespajaju, si nemyslim, ze sa poharik zacne zatracovat.
@jonas17 to moze byt vselicim. Kedy ti preteka? Az ked je uz dost plny? Ked som zacala poharik pouzivat, zelezne pravidlo bolo, ze je "plny" uz vtedy, ked krv v nom dosiahne 2/3 objemu... Tiez to moze byt zlou velkostou, typom...aj momentalnou polohou krcka maternice. Zriadkakedy pretecie aj mne, v jeden konkretny den dajme tomu raz za 8 mesiacov. Beriem to tak, ze proste teraz sa ten krcok nejako inak natocil. Ale to pretecenie je len trolinka spinenie. Neviem, ako to je u teba.

jonas17
9. sep 2013

@simsalabim preteká mi stále prvý den, ked je najsilnešie krvácanie. a to ani nie je naplnený. je tam len kvapka hocikedy.nechápem ani ja prečo preteká, lebo dalšie dni je to v poriadku, dokonca ten prvý den aj pri utieraní mám krvavý toaleťák. ja som ho ešte ani raz nemala plný, max trištvrte raz a vtedy mi nepretekol...ja mám pocit, akoby bol špinavý aj okolo..neviem, či si zle dávam, ale necítim ho, tak snád je založený dobre...inak je perfektný, ja mávam silné krámy, hocikedy mi vložka pretiekla, teraz vobec nemám strach niekam ísť, len na prvý den si musím dávať vložku, lebo...lebo... 😠

simsalabim
9. sep 2013

@jonas17 tak podla mna mas v prvy den inak umiestneny krcok a nies si to tam dobre nasmerovat, alebo nemas dobre vytvoreny podtlak. Asi by som skusila vacsi poharik, resp. sirsi objem, neviem, aku znacku pouzivas.

aristka
9. sep 2013

kupila som si kalisok a nic sa nedeje a predtym som pouzivala tampony a nic sa nedialo

jonas17
9. sep 2013

@aristka a čo čakáš? čo by sa malo diať?

@simsalabim dík za radu, neviem, akú mám značku, kupovala to kámoška, pozriem neskor...

aristka
9. sep 2013

@jonas17 odpovedala som na otázku zadávajúcej ,nedeje sa nič ,som živá a zdravá .....

jerryjanka
9. sep 2013

velmi davno vložky, potom roky tampony, zasa vložky lebo tampony mi robili zle, potom som objavila kališok, a nikdy viac sa nevratim k tamponom ani k vložkam - maximalne čo použijem je na konci intimka. to je fakt uplne iny level

lin123
9. sep 2013

len a len mentr. kalisok. Vlozky a ani tampony mi nevyhovovali. Opakovane som trpela na mykozy. Teraz mam pokoj.

janka2273
10. sep 2013

@infiore Tak ja som sa naposledy na FB na stránke Alternatívna medicína " dočítala toto::

http://gaia2010.sk/index.php?option=com_content...

Tak neviem..spravte si svoj názor na tampóny.. 😕

pesa29
10. sep 2013

Ja som bola vždy zástancom tampónov...tuším som vložky používala rok ako 12 ročná,keď som dostala menštruáciu a od vtedy len tampóny....zmenila som názor,keď som potratila...ale nie potratom...ale vzal si ma do starostlivosti jeden skvelý gynekológ a ten mi povedal..."keď chcete vyliať vodu z fľaše,zaštupľujete ju ? " a ja,že nie...a on : "tak potom si prečo dávate tapóny,keď máte menstruáciu ? " ženy a môžem Vám povedať,že už pol roka som tampón ani len nepoužila

katarina8112
10. sep 2013

Citala som o tom vela claankov no stale rozmyslam ci ostanem verna vlozkam alebo vyskusam ten poharik ale vidim ze su na to dobre ohlasy tak za vyskusanie nic nedam 🙂

kiki68
10. sep 2013

ja len tampony,alebo kalisok,ja mam tu kozu vonku okolo taku citlivu,ze na kazdu vlozku reagujem tam dole zapalom koze,keby den pouzivam vlozky,tak mi zacne mokvat koza doslova....pri tamponoch,tym,ze je to vnutri nemam ziadny problem,ani pri kalisku. Ja vobec nemavam zapaly ani nic take,ale ja ledva znesiem na kozi nohavicky,ani tie nenosim,aj to mi vadi,takze ja vacsinou sukne a ked je leto len naostro. Niekto tvrdi,ze tampony su nezdrave,ale ved to nasiakne,pouzivalo sa to aj v staroveku na velmi podobnom principe,takze ziadna nova vec...ten kalisok je uplne ina liga,s tym je este vacsi komfort.