Vlákna pred očami - zákal sklovca

barbora245
3. aug 2023

Dobrý deň, už mesiac mi poletujú pred očami čierne vlákna, chcem sa spýtať či to mal niekto tiež a či mu to prešlo, poprípade niečo nato odporúčiť, očné komplet v poriadku ,odporučili mi tam nato laser ak to neprejde ale toho sa obávam, mám mesiac diagnostikovanú aj tetániu, mohlo by to mať súvis? Ďakujem za každú odpoveď

3009
3. aug 2023

@barbora245 treba ísť na kompletné očné vyšetrenie do dobrej očnej kliniky nielen k očnému lekárovi. Ja na to beriem už vyše roka injekcie do oka. Môžeš z toho aj oslepnúť, takže nečakaj že ťa to prejde.

barbora245
autor
3. aug 2023

@3009 dobrý deň na kompletné ocne vyšetrenie na klinike som bola včera robili aj ct aj všetko 😏

barbora245
autor
3. aug 2023

@barbora245 aj Vám ich videli na ocnom vyšetrení? Mne nie ,vraj malé niesu ani viditeľné na vyšetrení

avanka
3. aug 2023

@barbora245 so synom vtedy 14 ročným som toto riešila, keď pozeral do svetla, mal cez celé oko čiernu čiarku. Urobili mu komplexné vyšetrenia a všetko je v poriadku, že to má veľa ľudí. Časom sa to stratí...stratilo

barbora245
autor
3. aug 2023

@avanka ďakujem za info , aj si niečo nato dával ? Vitaminy alebo kvapky ?

taktotedanie
3. aug 2023

@barbora245 skuste jodid draselno sodny
Tfeba si na to zvyknut za mna ma lser viac nevyhod ako vyhod
Je to prirodzeny proces sklovca, starne

barbora245
autor
3. aug 2023

@taktotedanie mne povedali na očnej klinike ze laser je uz bezpečný tak neviem co si otom myslieť, tiez som čítala ze sú tam riziká, ten som si začala dávať tak uvidím nemám ani 30r.

taktotedanie
3. aug 2023

@barbora245 ja by som to v takom veku neriesila mam ich tiez , clovek sa s tym dokaze zmierit a zvyknut si a su dni kedy su viditelne viac a niekedy skoro vobec
Ja by som kvoli tomu v takom veku ziden laser nepodstupovala, ak to bola sukromna klinika rozumiem ze vas presviedcali ze to je “super”
Este je moznost PPV, ze vam v celkovej narkoze vysaju sklovec a daju plyn ale z mna toto podstupovat kvoli zakalcekom sklovca v takomveku dalsia blbost
Nie je to nic tragicke ludia to extremne prezivaju a pritom je to za mna banalita

queen_mary
3. aug 2023

@taktotedanie prosim vas, ake riziko predstavuje laser? 😀

barbora245
autor
3. aug 2023

@taktotedanie asi ste si uz nato zvykla možno sa to podarí aj mne teda dúfam, teraz mam pocit niekedy ze už sa z toho zbláznim keď mi to tam lieta

barbora245
autor
3. aug 2023

@queen_mary to by zaujímalo aj mňa, čítala som niekde ze neskor iné problémy so zrakom ale neviem kde je pravda tiež to boli len diskusie

avanka
3. aug 2023

@barbora245 nie,nedali mu nič,len že má nosiť slnečné okuliare

barbora245
autor
3. aug 2023

@avanka ďakujem pekne

sisa_s
3. aug 2023

@barbora245 moze to sposobit rozvoj sedeho zakalu, zvysenie vnutroocneho tlaku, poskodenie sietnice, ak ten zakal je blizko a laser by ju zasiahol...ja by som to tiez nepodstupovala pri beznych tazkostiach...skuste Potassium-U kvapky alebo VitroCap kuru

taktotedanie
3. aug 2023

@barbora245 ale lietat to nebude stale, da sa na to zvyknut, nie je to nic patologicke kedze to je prirodzeny proces starnutia

taktotedanie
3. aug 2023

@queen_mary bolo to tu uz spomenute a teda za mna su to podstatne negativa aby clovek podstupil laser kvoli par zakalcekom

taktotedanie
3. aug 2023

@barbora245 bolo to tu uz spomenute
Za mna su to podstatne negativa aby clovek podstupil laser pre par zakalcekov

barbora245
autor
4. aug 2023

@sisa_s ďakujem, skúsim teda

barbora245
autor
4. aug 2023

@taktotedanie náhodou sa nepamätáte po akom čase ste si nato zvykla, keď Vám to začalo?

taktotedanie
4. aug 2023

@barbora245 sem tam ked som mala mozno 25, v tehotenstve sa to zhorsilo a teraz to je zse lepsie, sem tam len ked sa pozriem na bielu stenu to zbadam ale neriesim neobtazuje ma to, otocim hlavu inde a nezaoberam sa tym