Vitamíny na suché oči

3. sep 2024

Ahojte baby, prosím vás ktoré vitamíny na suché oči sa vám osvedčili? Teda okrem omega3 a lutein. Rozmýšľam nad vitamínom A a E, myslíte že by to niečo pomohlo? Samozrejme kvapky používam, vďaka vám

thirstymonk
3. sep 2024

Omega 3 ani lutein nie su žiadne vitaminy. Treba si ujasniť pojmy. :D

taktotedanie
3. sep 2024

A hlavne ake kvapky pouzivas to je podstatne
A pokial nemas zmeny v makule ( sucha ci vlhka dorma vpdm a ine) je ti lutein nanic, neexistuje studia ktora by potvrdila ucinky tam kde ich zatial netreba a nepotvrdil sa ich ucinok “prevencie”

autor
3. sep 2024

@thirstymonk to mi je jasne, ja sa pýtam na vitamíny

autor
3. sep 2024

@taktotedanie hylo alebo od dr.max používam kvapky, no kedysi som užívala lutein a zrak sa mi pekne zlepšil

taktotedanie
3. sep 2024

Hylo su super, dr max no su aj lepsie na trhu ak hladas lacnejsiu alternativu
Ak pracujes na pc treba dodrziavat pravidlo 20-20-20
Najlepsie zabralo mne aj pacientom kvapkat aj 4-5x denne, na vecer corneregel alebo este lepsi a mastnejsi vitapos a posiforlid ( neviem ci je este dostupna) maska s naslednou masazou viecok podla instruktaze a to bol rozdiel fakt, ze citelny
Tak..placebo efekt je niekedy velmi silny
Jedine ze mas dane ochorenie…

autor
3. sep 2024

@taktotedanie pred pc nepracujem chvalabohu, sem tam služobný telefón ale tiež nie hodinu dve, max 5 m. Tie gély sú na suché oči?

taktotedanie
3. sep 2024

Ano corneregel je taky riedsi obsahuje pantenol a vitapos ( osobne mi ovela viac vyhovoval) obsahuje vitamin A a dalsie, regeneruje povrch oka atd,- volnopredajne

autor
3. sep 2024

@taktotedanie ďakujem