Viem zvládnuť chronický stres bez tabletiek?

kukuleinka18
8. apr 2024

Prpsim vas už 2 mesiace trpim stresom alebo úzkosťou. Je tu niekto kto to zvládol bez tabletiek a má nejakú osvedčenú metódu ? Popripade vitamíny aké ste brali ? Trpim tym že rano vstanem a už mám stres pred skolou aj keď sa nič nedeje, následne sucho v ústach, nervozita. Chcela by som Vas poprosit o nejaké rady. Dakujem 🙂

deti95060810
8. apr 2024

magnézium...

lucka_ke
8. apr 2024

aj čaje sú fajn, popozeraj nejaký proti stresu, plus dýchacie techniky

barbora0308
8. apr 2024

@kukuleinka18 Odporucam produkt Modin, ma aj super recenzie, jedna sa ale o prirodnu alternativu, takze ho treba brat dlhodobo, vacsinou je pocitit zlepsenie po 7-14 dnoch. Lubovnik je skvely presne na taketo ucely, ale teda si treba davat pozor, ak niekto uziva lieky s antidepresivnym ucinkom. Niektore totizto obsahuju vytazok z lubovnika a tym by sa davka mohla znasobovat, takze vtedy iba po konzultacii s lekarom. A rozhodne sa treba vyhybat priamemu slnecnemu svetlu, co je asi na aktualne pekne pocasie dost neprakticke. 😁Moze zapricinit neprijemne skvrny na pokozke.

minenkak
8. apr 2024

@kukuleinka18 meditácie a psychiater

minenkak
8. apr 2024

@minenkak a musíš chcieť,ty si ten jediný človek čo si môže pomôcť

minenkak
8. apr 2024

@kukuleinka18 jaj a uvedom si ,že sa nič nedeje a drobní si každé ráno magnézium,šumivé alebo prášok majú v DM

vakatko
8. apr 2024

Zdravá strava, neprejedať sa, pitný režim, pohyb na čerstvom vzduchu, kvalitný spánok,
magnézium + B vitamíny, ukľudňujúce čaje,
pozitívne myslenie a relax, dobré rodinné a priateľské vzťahy ...

marianarem
8. apr 2024

@kukuleinka18 Za mna psychoterapia, podla popisu to ani nevidim na nejako velmi dlho. Pises o skole, este mas zrejme vela toho pred sebou, aj narocnejsie veci este asi pridu. Takze podla mna je dobre naucit sa zvladat bezny stres, problem nebude vo vitaminoch.

katka700
8. apr 2024

@kukuleinka18
Popri dobrých radách ktoré si dostala sa spýtaj sama seba:
Čoho sa bojím/z čoho mám stres?
Čo najhoršie sa môže stať?
Čo môžem spraviť aby som tomu zabránila?
Čo urobím ak sa to predsalen stane?