Viac ako dva roky mám depresiu spojenú s úzkosťami

31. júl 2020

Prepacte za anonymny prispevok, nechcem tu zobrazovat svoje meno.
Chcem sa len vyzalovat, lebo uz neviem ako dalej. Vyse 2 rokov trpim depresiou spojenou s uzkostami. Dlho mi trvalo ist k psychiatrovi, hanbila som sa. Napokon som uz inak nevedela fungovat a po 3 zmenach prace a rozchode s milovanym clovekom, ktory pri mne len trpel (nulove libido, vkuse otravena a ubolena) som si povedala, ze staci. S velkou nadejou som zacala brat AD, ale ani po mesiaci nevidim ziadny pokrok. Aj ked nemam samovrazedne myslienky, uznavam, ze ma takto nebavi zit. Psychiatricka mi povedala, ze ked nezaberu, tak skusime ine, ale co ak nezaberu ani tie? Nevladzem uz trpiet dalsi mesiac a cakat ci zaberu tieto alebo tie dalsie.
Je to utrpenie, ked sa clovek musi premahat, aby v praci podal aspon aky-taky vykon, aspon aby ho nevyhodili. Rodina o tom vie, chceli by pomoct, ale nevedia ako. Kto to nezazil, nema ponatia ako velmi to cloveka zmeni, pomaly sa z neho stava len tien toho, co byval. Je tu niekto, kto si tym presiel/prechadza? Pripadne niekto z vasich blizkych? Potrebujem aspon malu nadej, ze bude lepsie..

deti95060810
31. júl 2020

Ahoj...samozrejme že bude lepšie.... Niekedy je potrebné lieky brať aj dlhšie ako mesiac, popr. ku Ad sa pridáva niečo na ukľudnenie...Nepredpísali? Neurol napr. Keď sa stav zlepší tak Neurol sa vysadí a budeš fungovať len na AD...A to budeš pozerať aký iný človek z teba bude.... Len musíš vydržať.... 🙂

daisylucky
31. júl 2020

Jasne, ze bude lepšie! Ďalšie určite zaberu. Podľa toho, čo píšeš neodkladne volaj psychiatricke a povedz, že máš samovražedné myšlienky. Keby bolo veľmi zle, môžeš volať aj 112, 155 alebo niektorú z liniek pomoci uvedených na tejto stránke dole https://www.dusevnezdravie.sk/ Možno by bodla aj hospitalizácia, tam ta z toho určite dostanú. Švagor takto býva občas hospitalizovaný kvôli depresiám a vždy mu pomôžu a potom normálne funguje, pracuje, Stará sa o deti. Ja mam tiež depresie a úzkosti, ale celkom dobre si fičím na antidepresivach, ale tiež som musela zmeniť, prvé nestačili.

daisylucky
31. júl 2020

A keby si chceš pokecat s babami, ktoré majú podobné problémy, je aj súkromná skupina na mk Panická porucha, tetánia, OCD, sociálna fóbia, depresia. Tiež som v tej skupine.

autor
31. júl 2020

@daisylucky z hospitalizacie na psychiatrii mam chorobny strach, nechcem tak dopadnut.
Samovrazedne myslienky nemam, ani som nikdy nemala, ani ked bolo najhorsie. Skor to uz trva tak dlho, ze stracam akukolvek nadej, ze este niekedy budem normalne fungovat. Depresia uz natolko ovplyvnila moj zivot a vztahy, ze mi je z toho doplacu. Chcem sa zase tesit z cestovania, z malickosti, tesit sa po dlhom tyzdni v praci na vikend a nie len prezivat v utrpeni kazdy jeden den 😕

daisylucky
31. júl 2020

Dlho? Ved len mesiac berieš ad, či? Z toho mi vyplýva, že si svoju chorobu akurát tak dlho ignorovala a neliečila si sa, to znamená, že si si to zhorsovalo. Depresia, úzkosť sa dá liečit, len liečba dlho trvá, min polroka musíš brat správne ad, ktoré ti zaberajú. A čím dlhšie si chorá bez liečby, tým dlhšie sa budeš liečiť. Ale fakt sa dá z toho dostať a plnohodnotné žiť. Ja som rok na ad a vyše roka chodím na psychoterapiu a som šťastná ako som nikdy nebola, hoci libido momentálne tiež nula bodov, ale snáď to môj manžel chápe. A mesiac je ozaj krátka doba. Mne prišlo po trištvrte roku bránia prvých ad, keď som ich mala vysádzať ľúto, že ešte nie som ok a ze musím prejsť na ďalšie silnejšie, ale po mesiaci ozaj nečakaj zázraky a ak je veľmi zle chod si k ad pýtať prechodné dáky neurol ako pisala
@deti95060810

daisylucky
31. júl 2020

Ale neurol a iné benzodiazepiny sú návykové, tak opatrne s nimi.

autor
31. júl 2020

@daisylucky myslim tym cele obdobie, vyse 2 rokov trapenia. Ano mas pravdu, snazila som sa to dlhodobo ovplyvnit sportom, jogou, najma tie uzkosti, vyhybala som sa AD. Po tyzdni uzivania svitla nadej, ze bude lepsie. 4 dni som sa citila ako znovuzrodena, no a odvtedy zasa zle a este horsie 😕
Neurol mam doma, ale prave kvoli tej navykovosti ho nechcem brat, aby potom nebolo este horsie.

daisylucky
31. júl 2020

Ak je stále horšie, je to dôvod, aby si zavolala psychiatricke, možno ti zmení ad alebo zvýši dávku. A aj ta psychoterapia pomáha, len musíš nájsť psychoterapeuta, ktorý ti sadne, ja som nasla na druhý pokus.

katty2012
31. júl 2020

lieky, ktore ti spravne zaberu treba skutocne pohladat. lekarka ta na to upozornila, tak jej doveruj. a ked jej nedoverujes, tak si pohladaj inu. lenze len lieky, nie su skutocnym liecenim bolesti duse. k tomu je vhodna psychoterapia, ta ta potiahne dopredu a lieky tento tvoj posun mozu len podporit.

autor
31. júl 2020

@katty2012 praveze doverujem, ale vkladala velke nadeje aj do tych AD, ktore mi predpisala, vraj by mali urcite zabrat a nemaju takmer ziadne vedlajsie ucinky. Tak som do toho isla s velkym optimizmom a nakoniec nezabrali..

lauriema
31. júl 2020

Ahoj, ja som mala ale ze strašne depresie, viem čo to je a teda mi je vwlmi ľúto čím prechádzas ale vwr mi prejde to. Boh nám dal lekárov. Ber tabletky ak nezaberajú nech ti zmenia. A predstav si môj príbeh nenapíšem ho sen celý lebo mala je nespokojná ale napíšem ti to podstatné že všetko je v tvojej hlave. Mne zabral citalec brala som ho 2 mesiace už neberiem. Pretože ma Boh uzdravil!Viem ze sa mi tu mnohé dievčatá, ženy vysmeju ale je to naozaj tak.

daisylucky
31. júl 2020

@lauriema nikto ta nevysmeje, viera pomaha, ale psychoterapia možno ešte viac. A áno je to v hlave, konkrétne v mozgu sú narušené chemické procesy a toto vedia napraviť a aj liečiť antidepresiva.

sunny8
31. júl 2020

Bude lepšie 🙂 v tej chvíli keď si si uvedomila že takto žiť nechceš si urobila veľký krok do svetla 🙂 prešla som si tým .. bolo to ťažké a veľmi veľa som stratila
Zvlášť záver keď už som sa z toho dostávala bol o držku ale dnes je to úľava 🙂

lucia851
31. júl 2020

Ahoj ja sa liečim už niekoľko rokov na depresie a úzkosti viem ako sa cítiš, keď ti nesadnu jedny ad treba skúsiť iné, ja som teraz tiež menila a už sa po dvoch týždňoch cítim lepšie aj keď ešte nie úplne. Kým ti záberu ad nech ti predpise niečo na upokojenie neurol alebo xanax ci frontin

katty2012
31. júl 2020

ale aj ked nezabrali, neznamena to koniec liecby, ani ziadnu beznadej. nevzdaj to, uz si vykrocila a si na ceste. to je asi ten najtazsi krok a ten si zvladla

luccija
31. júl 2020

A čo to spustilo?depresia má vždy nejaky spúšťač nespokojnosť so životom, malo sebavedomia, porovnávanie sa s druhými, zly partner, veľa stresu
Určite psychoterapiu s dobrým psychológom, ktorý má terapeutický výcvik nie obyčajný psychológ
Ak sa necítis dobre konzultuj s lekárom.Depresia je znak, že si zisla z cesty ktorou mas ísť smútok, nespokojnost

jaass
31. júl 2020

Ahoj ak chceš napíš mi IP.

autor
31. júl 2020

@luccija zle vztahy s rodinou, rozpad vztahu s ex a velmi zle dosledky, dlhodoba samota. Vsetko sa casom odstranilo, vela som na sebe makala, ale depresia napriek tomu neustupila, prave naopak sa este zhorsila.

zozlatehozamku
16. nov 2021

neporadím, ja som mala stavy úzkosti, bolo to hrozné, ale podarilo sa mi dostať z toho bez liekov a bez lekára... pracovala som na sebe, nejako to po čase prešlo