Vestibulárne vyšetrenie na Orl v Bratislave

janula2511
11. dec 2015

Ahojte v januari mam ist na vestibularne vysetrenie na orl antolska v Bratislave.bol tam niekdo?rada by som vedela ako to prebieha vysetrenie na co sa mam prichystat.

malabiba
13. dec 2015

@janula2511 bola som na podobnom vyšetrení, no nie v Ba....ležala som na lehátku so sondami na končatinách, hlave a so slúchadlami na ušiach - počítač vyhodnocoval reakcie na rôzne zvukové efekty, porovnával ľavú s pravou stranou, no robí sa to aj pomocou rotačného kresla - opýtaj sa lekára....ja osobne mám oneskorenie jednej strany voči druhej, čo raz za čas spôsobí celkové "rozladenie" centrálneho vestibulárneho systému a dva tri dni mám kinetózu a chodím po štyroch, kvôli absolútnej strate rovnováhy 😀

janula2511
autor
14. dec 2015

@malabiba ja tam idem kvoli toceniu hlavy.takze nic bolestive leen neprijrmne.a bola si aj na rotacnom kresle?

janula2511
autor
14. dec 2015

@malabiba a ako dlho trva to cele?nalacno si musela byt?

janula2511
autor
14. dec 2015

@malabiba a ako ti je?nieco ti predpisali?aj ja sa toho bojim ze bude to vnutorne ucho.ja ani neviem ci sa to da nejak liecit alebo len tabletkami tlmit.

malabiba
14. dec 2015

@janula2511 vôbec to nie je bolestivé, ani nepríjemné, nebola som nalačno, pretože vyšetrenie sa robí v čase kľudu a nie pri ataku...trvalo to celkom dlho - dobrú hodinku som tam bola, no vyšetrenie mi robil pán docent, ktorý sa špeciálne venuje výskumu vertiga...robí sa to ešte aj kalorimetricky a to ti do ucha nalejú teplú vodu - nie je to nič hrozné.... cítim sa v pohode okrem obdobia atakov, mám ich našťastie zriedkavo, avšak vtedy som pár dní úplne mimo...príčiny môžu byť rôzne - piesok v uchu, alebo rozladenie sústavy stredného ucha, meniérov syndróm, ja konkrétne mám poruchu centrálneho vestibulárneho systému ....liečba ako taká neexistuje, max. tak nejaké lieky na prekrvenie, ktoré som si predpísať nedala...je to niečo, čo znepríjemňuje život, ale nezomiera sa na to...mne našťastie ataky prichádzajú ráno po prebudení, takže zostávam doma...takže určite sa nemáš čoho báť, je to vyšetrenie, kde je dôležitá reakcia pacienta, takže budú na teba milí...a podľa toho, čo ti diagnostikujú ti stanovia liečbu...držím palce

janula2511
autor
14. dec 2015

@malabiba a preco si nechcela tabletky?a to ti hned daju aj vysledky alebo sa caka par dni?

janula2511
autor
14. dec 2015

@malabiba neberies ani betahistin?

malabiba
14. dec 2015

@janula2511 betahistin sa používa skôr na meniérov syndróm a vôbec sa neodporúča pri nízkom tlaku, ktorý mám...výsledky mi lekár povedal hneď na vyšetrení a aj vysvetlil možnosti liečby...

sona2014
21. jún 2019

@malabiba dobry den,prosim vas kde ste.boli.na tom vysetreni,dakujem krasne

veronika1290
7. apr 2021

@janula2511 ahoj,síce je to už dávno čo si bola na vyšetrení ,ale prosím ťa ako to prebiehalo ?mne dnes vypísala neurologická výmenný list a dnes tam budem volať kvôli termínu.

nanynka76
10. nov 2021

@veronika1290 ja idem 18.11.mozem ti potom napísať... Tiež mávam závrate a sem tam sa cítim divno ako by som plávala alebo ako to opísať... Bola som na magnetickej s kontrastnou látkou a ta mi odhalila nejakú cievu do ucha že nemám ôk že keď sa dostane do kontaktu s nervami spôsobuje závrate. 🤷‍♀️ Ešte idem na toto vyšetrenie a majú určiť liečbu... Tebe je co?

veronika1290
10. nov 2021

@nanynka76 Ja som bola v júni na vyšetrení ,zistili mi tam vestobularnu migrénu

betus01
10. nov 2023

Dobry den. ja mam ist na takeo vysetrenie s 9-rocnou dcerou. Ma niekto takuto skusenost prosi? Dakujem pekne za kazdu odpoved