Veríte lekárom?

11. sep 2020

Chcem sa spytat - dievcata, veríte lekárom? Lebo ja nie. Zatial som nemala, chvalabohu, vážnejšiu chorobu, ale stačilo mi, čo so mnou dorábali v pôrodnici. Na jednej strane ma dožiera ich totalne neosobny, ba až arogantný prístup, že si človek pripadá ako uplny chudak. Okrikujú pacientov, sú uštipační.
Ďalšia vec, ktorá ma štve, že po odbornej stranke je to úplná hroza. Niekedy mam pocit, že ti doktori nevedia vobec nič. Kamoska nemohla otehotnieť a jej gynekologička len zalamovala rukami. Tak si kamoska naštudovala, že ake vyšetrenia jej treba robit a rad za radom si ich od doktorky pýtala. A takto sa mi sťažujú viacerí známi. A ked uz lekar nevie “kam z konopi” tak zaručene každému zadrie ako musi schudnúť.. 😀😀
Ja uz to v poslednom case riesim tak, že ked mam nejaky zdravotný problem tak si diagnózu urobim sama. Ako samoplatca si popripade dam urobit sono konkrétneho organu a u kamarátky, ktorá ma lekáreň zoženiem lieky.

jaass
11. sep 2020

Super téma. Áno na Slovensku sú žiaľ SKORO všetci lekári takí, že keď nedáš do obálky peniaze, tak máš smolu.

nistika
11. sep 2020

dobre robíš....

klarissa25
11. sep 2020

Ja nemam zle skusenosti s lekarmi a ano verim im..

thoughtfulweirdo
11. sep 2020

Verím, lebo lekárov si treba vyberať. Žiaľ, ako v každom povolaní, aj tu sa nájdu fuseri, ignoranti, vyhorenci, aj čistí debili. Ale nájdu sa aj tí druhí. Keď nie som spokojná, mením lekára a hľadám takého, kde budem spokojná s komunikáciu a prístupom, potom prichádza aj tá dôvera.

lucinka1988
11. sep 2020

Nie neverím, preto som sa rozhodla rodiť v súkromnej pôrodnici a dobre som urobila!!a jedna super pikoška na večer! Keď som sa pytala môjho obvodného gynekológa, prečo jeho kolega na NT ultrazvuku v 12.tt mi nič neuviedol do kolónky NB (čo znamená nosová kostička), tak na mňa pozeral, akoby som spadla z Marsu a presviedčal ma, že žiadne NB neexistuje a pomýlila som si to s NT. Myslím, že každá mamička a tehotná žena vie, o čom hovorím, na to som nemusela študovať medicínu, stačí pár sekúnd na Googli, no ale moj gynekológ to paradoxne nevie!!Takze ja sa už len modlim, aby som mala bezproblémové tehotenstvo, lebo inak by som ho musela obratom vymeniť🙈

suzitok
11. sep 2020

Ja verim tomu, ze ked raz clovek zacne chodiť po lekároch, tak mu diagnózy najdu...ved za ukony maju platby...keby boli hodnoteni podla poctu zdravych pacientov, veľmi veľa karotek by zapadlo do archivu...

danieli
11. sep 2020

Dnes je doba ked su pre laikov pristupne informacie ake si len potrebuje najst, predstavte si, ze by to mal obsiahnut 1 lekar, nema sancu, verim lekarom, lebo maju skusenosti a znalosti, ale hlavne verim svojej intuicii zeny a matky a ked sa mi nieco nepozdava hladam dalej, pytam sa a konzultujem s dalsimi lekarmi

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
11. sep 2020

Ja mám dobre aj zle skúsenosti. A radšej si zaplatím súkromného a mám odborníka aj ľudsky prístup.

andreatytler
11. sep 2020

@jaass Nielen na Slovensku. Zdravotnictvo v Kanade je tiez problem. Uplatky tu sice nie su (alebo o tom neviem) ale robia sa tiez hrozne veci tam kde je to zadarmo (vseobecna, nevyhnutna starostlivost) Ak ide clovek na sukronu kliniku je to trochu lepsie.
Ked sme mali pripravu na porod tak to viedla byvala porodna asistentka. Povedala ze po par rokoch odtial musela odist lebo jej z toho bolo zle. Doktori robili pacientkam zasahy ako cisarsky, nastrih aj ked to nebolo vobec nutne. Bolo to tak nastavene ze doktor co mal sluzbu na porodnici dostal zaplatene iba ak vykonal nejaky zakrok. Takze ak tam sedel 10 hodin a vsetky zeny rodili prirodzene, poslal svoju poslednu pacientku na cisarsky rez len aby mal zaplatene. Chapem ze ti doktori tam nechceli robit zadarmo ale to co robili nie je riesenie. Potom sa system v tomto ohlade zmenil ale stale je to skostnatene a postavene na hlavu.
Podla mna doktor nie je povolanie... je to poslanie... ale kolko je dnes takych???... pre vela to nie je ani len povolanie... skor budovanie postavenia a statusu.

Som to zratala... Za cely soj zivot som bola asi u 40-60 roznych doktorov a 3 boli taki ktorim som verila.

simsalabim
11. sep 2020

Verim, ale lekarov si treba vyberat a zaroven sa treba pytat a dozadovat informacii a zaroven byt informovany a poznat svoje prava. Lekari reaguju inak, ked vidia, ze pred nimi stoji informovany pacient/rodic. Mna raz pri dcerinej hospitalizacii chceli odbavit listkom do ruky, ze zajtra si mam zatelefonovat, ako sa ma a ze na vysetrenia s nou pojde sanitarka! Tak som im hned povedala, ze dcera ma pravo, aby s nou bol hospitalizovany zakonny zastupca, ktory zo zakona moze byt aj pri vysetreniach a ja na tom trvam. Tak hned sklapli...

eliska13
11. sep 2020

Na šťastie ich zatiaľ príliš nepotrebujem.Ale čo som si všimla väčšina z nich je už vyhoretych ustipacnych sarkastických už len z princípu.
Bola som u neurologa poslal ma na MRI a pýtal sa ci mám lieky pokým bude výsledok hovorím, že mám Flector a ibalgin, ale na šťastie som si musela dať iba jeden deň tak som si vypočula, že to sú lentilky a nie lieky on predpisuje iné lepšie lieky a tým pádom mi určite nič nie je, keď nemám ukrutne bolesti.Tak, aby sa človek už bál povedať, že ani moc netrpí.
Gynekológ mi chcel pomaly vaječníky brať kvôli myomu druhý onkogynekolog povedal, že nič také netreba.

tripetta
11. sep 2020

Dvom, trom áno, tomu zaostalému zvyšku takzvaných "lekárov" nie.

natalala
11. sep 2020

Ano verim lekarom a porodnicu som si vybrala taku, kde bol personal aj prostredie tip top. A ked je niekto obezny alebo ma vysoku nadvahu, tak sa netreba divit, ze lekar to povazuje za pricinu nejakeho zdravotneho problemu 🤷🏼‍♀️

tripetta
11. sep 2020

@natalala Väčšinou kážu vodu, avšak sami pijú víno. Obéznych lekárov je tiež viac ako dosť.

eliska13
11. sep 2020

@natalala vlastne okrem pôrodnice a jednej synovej imunologicky som vždy mala pocit, že ani hlavu nezdvihnu od karty a sme len ďalší čo otravujú.A najviac neznášam, keď jeden doktor zhadzuje liecbu druhého

andreatytler
11. sep 2020

@lucinka1988 Tak som sa modlila aj ja s mojim gynekologom. Mala som cele tehotenstvo uplne ukazkove ale ku koncu zacal do mna hucat ze potrebujem vyvolat porod v 38 tyzdni a strasil ma potratom. Ale ja som zistila ze ma planovanu dovolenku pocas mojho 40 tyzdna. No tak potom ako sa da verit???

jarhal
11. sep 2020

ako ktoremu...uz som sa sklamala a teda ako vsade lekar je len clovek ..

deti95060810
11. sep 2020

odkedy poslali mamu v nemocnici na druhý svet, zrovna dnes v noci bude tomu 5 rokov, odvtedy neverím lekárom....
S deťmi chodím s lekárovi ,ale možno by som vedela vymenovať 3 - 4 lekárov ktorí mali ozaj záujem pacientovi pomôcť.... Ostatok nestojí za nič....
A tú ich smiešnu Hippokratovú prísahu by mali už konečne ZRUŠIŤ - aj tak ju nedodržiavajú aj tak....

cervenaruza123
11. sep 2020

Lekari su ludia ako my vsetci ostatni. Niektori su kvalitni, niektori menej. Niektori su ludski, niektori nie a nie kazdy dokaze byt aj ludsky aj odborny zaroven. Niekedy skvely odbornik ma zly pristup, ale pre mna je to vzdy lepsie ako dokonaly pristup, ale neodbornost. Laikovi sa ale samozrejme tazko hodnoti odbornost, ved aj jednotlive odbory v lekarstve su tak zlozite, ze jeden lekar ovlada vacsinou len jeden ci dva dobre.
Lekarov si ale vyberam, kym nie som spokojna, mam aj takych, co pristupom neocaria, ale doverujem im a viem, ze pomozu. Beriem ohlad aj na to, ze aj lekar moze mat zly den ci tyzden, moze byt vycerpany a to sa moze odrazit aj v pristupe. Plus medicina je zlozity odbor, velki odbornici sa obcas nevedia zhodnut, takze necakam od lekarov zazraky. Vyberam si takych, u ktorych viem, ze im na mne zalezi, aj ked niekedy to robia strojovo, ale nezanedbaju nic.

miskooo1987
11. sep 2020

Verím.... ale ako sa vraví dôveruj, ale preveruj.... a nedávno som spomínal... keď aj Danko je Judr... ktovie čo všetko je Mudr....

jaass
11. sep 2020

@andreatytler fuha, to je sila, čo píšeš. Žiaľ je to veľmi smutné, že pacienti si také niečo odnášajú. A súhlasím s tebou, doktor je poslanie 🙂 ale nie kazdy doktor to tak vníma.

simulienka255
11. sep 2020

Super pristup...ked budete mat horsie zdravotbe priznaku tiez sa poliecite sa a vybavite lieky u znamej? ked mate problem.s dr tak ich vymente nie vsetci su neschopni ako pisete.je aj mnoho mladych lekarov ktr realne chcu pomoct a byt aj empaticky a ludsky a plus otvaraju sibord cize primaju pacientov.

mikadooo
11. sep 2020

Verím svojím lekárom. Ak nie som spokojná, alebo by som mala dôvod na nedôveru, hľadám iného, ktorému môžem veriť. Čomu nerozumiem, to sa pýtam. Odpoveď som dostala od každého doktora, aj keď jeden odpovedal ochotnejšie iný menej ochotne. Keď som bola v nemocnici po operácii takisto som sa pýtala čomu som nerozumela. Som laik, latinčine nerozumiem a nechám si pekne všetko vysvetliť, či sa im to páči alebo nie. Dokonca sa pýtam občas aj na alternatívne postupy, čo som kdesi čítala, počula atď a dokonca aj vtedy málokedy doktor povie že blbosť, často mi povedali, že vyskúšajte, uvidíte či pomôže, toto vám nemôže uškodiť (samozrejme som sa nepytala veci typu či mám piť savo a podobné hoaxy). V nemocnici lekári nie sú moc ochotní "zdržiavať" sa, ale vždy mi odpovedali, aj keď občas nevrlo.

lienocka2808
11. sep 2020

@lucinka1988 a v sukromnej porodnici robi kto? Snad tiez lekari, nie?

miskooo1987
11. sep 2020

@mikadooo presne🙂 keď raz dávaš informovaný súhlas, tak potvrdzuješ že tie informácie sú pre teba zrozumiteľne...

bluka2
11. sep 2020

Treba si dobre vybrať. Isť k "náhodnému" môže byť sem tam trochu hazard...

jvlo
11. sep 2020

Su lekari, s ktorými som mala zle skusenosti a sú takí, ktorí sa pre svoju prácu narodili. Po mojich skusenostiach si všetko čo povedia overujem inde.

tslobik
11. sep 2020

Nie, aj keď výnimky sa nájdu ešte aj dnes.

autor
11. sep 2020

Ja neviem... mne hovorila najlepšia kamoska - nemohli mat s partnerom dieťa tak sli do car. Tam ju doktor do krvi presviedčal, že prirodzene nebudu mat dieťa. Najprv ich trápili 3 cyklami IVF, potom im ponukali darované vajíčka. V tom mesiaci prirodzene otehotnela a momentalne čakajú už tretie dieťa - všetky prirodzene. Este k tomu car - darované vajíčko stoji 3 tisíc EUR. Darkyňa vajíčok dostane ta jeden odber tisícku, pričom jej odoberú tych vajíčok viac. Cisty biznis. Ťažko verit tym lekárom, že im nejde len o prachy. Tato kamoska mala podla “odborníkov” v car nepriechodné vajcovody. Potom prišli na to, že údajne uz nema ovarialnu rezervu. Tak ako mohla 3x prirodzene otehotnieť????