Veľmi nízky tlak

terezia1998
25. máj 2023

Ahojte momentálne mna trápi môj problém s tlakom mám 24 rokov momenlane mám menštruáciu som chudokrvna ale užívam železo na predpis pravidelne každé ráno 🙂 inak u interného všetko Ok EKG Ok…pijem vodu…nepijem kávu ani alkohol :/ nikdy som nemala ideálni tlak 120/80 vždy som mala menej ale nikdy nie takto “…mám s toho úprimne strach niekdo skúsenosti ?

tanyan
25. máj 2023

Doplnenie cukru a vitamínu C ti nepomáha?
Najnižší nameraný som mala 60/40, ale to som sa naozaj cítila nesvoja, štandardne som mávala 85/65.
Z dlhodobého hľadiska ti káva ani nepomôže. Účinné je skôr fajčenie - zužuje cievy a dvíha tlak.
Ak máš veľkú stratu krvi, tak máš aj veľkú stratu železa a nízky tlak je pochopiteľný. Mne pomáhali vysoké (extrémne) dávky vitamínu C - znížením straty krvi počas menštruácie si zachováš viac krvi v obehu a nedochádza ani k takej veľkej strate železa.
* Sú to len moje skúsenosti a môj názor...

terezia1998
autor
25. máj 2023

@tanyan cukru ? Jem sladké každý deň 😁 užívam aj vitamín C dávala som sk ho teraz niekoľko dni po sebe aj B komplex inak som fajčiarka…len sa mi nestalo že by som mala takto nízky tlak niekoľko dni po sebe…cez deň sa to aj mení veľa krát na večer som mala normal ale aj tak mám strach lebo sa necítim úplne dobre a mám strach že mi úloha srdce hocičo

mogaa
25. máj 2023

@terezia1998 ja mávam taký bežne...celý život som nízkotlaková....ak sa ti veľmi točí hlava, daj si kolu alebo minerálku a ľahni si....kludne môžeš viac soliť ak nemáš problém s obličkami a treba piť minerálky....rekreačne športovať a červené víno...niekomu pomáha kofeín - káva, mne nie....

tanyan
25. máj 2023

@mogaa Si mi pripomenula ako som mala stavy, keď som ako dieťa bez minerálky nebola schopná vstať z postele. Mala som pocit, že ma tie bublinky dvíhajú. 😀
A áno, veru aj soľ je dôležitá, aby zadržiavala vodu v tele a podporovala vôľu piť.

tanyan
25. máj 2023

@terezia1998 Všeobecne je nižší menej nebezpečný ako vysoký. Stres a nedostatok spánku dokážu tiež narobiť neplechu.
Skúšala si magnézium? Väčšina ľudí má problém s vysokým tlakom a používa magnézium na zníženie. Ale magnézium funguje na stabilizáciu tlaku, takže v závislosti od príčiny môže pomôcť aj zodvihnúť...

stanulienkat
25. máj 2023

@tanyan To je síce veľmi pekné, že píšeš svoj názor, ale prosím ťa neraď ľuďom take absurdity, keď si laik a hlavne keď píšeš len vlastné dojmy absolútne ničím nepodložené. Co píšeš, tak mega vysoké dávky vitamínu C tlak nezvýšia, akurát sa ti odpália obličky. Prebytočný vitamín C sa vyciká, takže zbytočne kupuješ vitamín, ktorý potom spláchneš. Ponúkať fajčenie na zvýšenie tlaku je tiež úplne choré. Pri silnej menštruácii sa železo môže meniť, avšak tá krv nebude chýbať v krvnom obehu pretože žena nekrváca zo žil, ale zlupuje sa jej sliznica maternice. Aj keď sa to tiež ovplyvňuje vrámci krvotvorby.

Autorka rozumnejšie rady ti dala
@mogaa treba dodržať správne zásady merania tlaku. Ak máš takýto nižší tlak, treba piť dostatočne veľa tekutín, treba si zacvičiť a vhodné sú pre teba taktiež minerálky. A pestrá vyvážená strava bohatá na minerály a vitamíny. A ak sa ti točí hlava, tak pre svoju bezpečnosť si naozaj radšej ľahni.

zuwa78
25. máj 2023

@terezia1998 daj si zeleny čaj(aj z flaše)
k tomu slanne čipsy......
Telo ma malo soli....daj si mierne perlivu mineralku....mne to poradila obodna.....a fakt to funguje....ak mozes tak sportuj.....drzim palce

deti95060810
25. máj 2023

mne pred 3 týždňami namerali u lekára 85/55....🙄
poslali ma na 6 poschodie - peši a potom to mam vraj zopakovať ešte min. 3 krát....
hneď mi bolo lepšie...

kacena4
25. máj 2023

za mna normalny tlak, cely zivot taky mavam, kym ti to nekomplikuje život napr. odpadavanim, neries

panelacikova
25. máj 2023

@terezia1998 nemusíš mať obavy, ja mám tiež takýto tlak celý život. dokonca mávam stavy, že mám nemerateľný, ba raz mi nedokázali odmerať ani v nemocnici 🙄

lilke
25. máj 2023

@terezia1998 ja som mavala bežne 60/40, dokonca raz mi nenamerali žiaden. Aspoň počas tehotenstva mi to vyskočilo na 90/60. 🙂 Jednoducho veľa -vela piť, šport tiež pomáhal. Odporúčajú aj kávu, placatku či zelený čaj. Ja teda ani jedno z toho. Keď sa mi zatočila hlava, sadnúť či lahnut. A fungujem normálne.

terezia1998
autor
25. máj 2023

@mogaa ďakujem za radu 🙂

terezia1998
autor
25. máj 2023

@tanyan ahoj keďže som tetanicka tak magnezium užívam aj keď priznám sa keď som bola na internom vyšetrení lekár povedal že nieje Ok užívať magnezium keď mam tlak pod 100

nikaeli
25. máj 2023

@terezia1998 som tetanička s denným tlakom 90/70 a beriem Mg 2x denne. Keď mi je veľmi veľmi zle, pomáha len Magnosolv. Keď som bola tehotná, v nemocnici mi dávali 3x denne Mg do žily v 250ml roztokoch.

obleckodogymu
25. máj 2023

Mávam často takýto tlak a nikdy to na mňa nijak nevplyvalo 😊

zuwa78
25. máj 2023

@obleckodogymu tak to je potom super

vanilkovazmrzka
25. máj 2023

Toto je normalny nizky tlak 😃 tiez taky mavam, raz mi na to doktorka poradila… “musite sa viac hnevat” 😃

jjanulienka
25. máj 2023

Ak ti to nerobí problémy tak je to ok, ja mávam nízky ni tento rok som už dvakrát odpadla. Druhý krát som žiaľ dopadla sankou rovno na malej stolik a museli mi sit peru zvonku aj zvnútra 🤦‍♀️obehala som si pár lekárov no a no holtery, ktorý som mala 24h. Aj na ekg na tlak mi lekar povedal aby som pribrala, aby som viac solila, pila a športovala…🤷🏽‍♀️

tanyan
26. máj 2023

@stanulienkat Možno sú to z tvojho uhla pohľadu absurdity, ja som popisovala len vlastné skúsenosti.
Tiež som opakovane čítala a počula, že prebytočný vitamín C odíde s močom a cestou zaťažuje obličky. Ale mne sa vďaka zvýšeným dávkam C počas menštruácie zmenil život, pretože menštruácia sa zmenila dlhodobo (pokles objemu straty krvi a extrémna redukcia súvisiacich príznakov - bolesti, kŕče, nevoľnosti, čuchové halucinácie...).
Strata krvi je strata krvi, bez ohľadu na to či tečie z nosa, reznej rany na prste alebo pri menštruácii. Do tej sliznice sa tá krv tiež musí odniekiaľ dostať...
Pri tom fajčení mám aj ja zmiešané pocity a nikomu neradím, aby začal kvôli nízkemu tlaku alebo čomukoľvek inému fajčiť. Sama som bola prekvapená, keď mi to hovorili opakovane lekári aj farmaceuti.