Veľmi bolestivé trhanie zubu

petra1214
30. okt 2023

Dobrý deň ,chcem sa opýtať, či niekomu trhali zub 5 hore. Lebo mám nového zubára a trhal mi 5 zub a aj napriek injekcií má to neznesiteľné bolelo . Dokonca sa mu ten zub zlomil. Tvrdil mi ale ,že je to normálne a tieto zuby sa zle trhajú. Tak teraz neviem či je to pravda alebo mám zase zlého zubára. Ďakujem všetkým za relevantné komentáre . Peťa 😀

eliska125
30. okt 2023

Mne trhali 6tku a nebolelo ma to vobec… jedine ze ti nezabrala anesteza.. neberies vela liekov proti bolesti ?

isadoraisa
30. okt 2023

@petra1214 dobrý zubár, v tejto dobe, robí bezbolestne

patus_2
30. okt 2023

@petra1214 ja som mala komplikovanú chirurgickú extrakciu, už tam bol prítomný aj slabší zápal a necítila som žiadnu bolesť, len tlak a pohyby. Myslím, že v dnešnej dobe je mnoho možností ako urobiť úkon takmer bezbolestne.

snehulak77
30. okt 2023

Áno, aj mne tak pred 15 rokmi. V dnešnej dobe nemysliteľné! Ja som skoro odpadla od bolesti.
Mám inú zubárku, ale napr môjmu ocinovi potrebovala vytrhnúť, tak ho poslala k inému, že ktorý robí také horšie extrakcie.
Ak si to cítila a ona pokračovala, no to nie je veľmi dobré znamenie

aaadkaaa
30. okt 2023

Mne trhali 6, jednu bezbolestne pred par rokmi, ale teraz beriem euthyrox a tam treba inu injekciu a veru som myslela, ze z kresla uletim od bolesti

oranzovyvevericnik
30. okt 2023

@aaadkaaa to vazne? Predpoladam ale, ze sa zubar opyta na euthyrox.

aaadkaaa
30. okt 2023

@oranzovyvevericnik ano, opytal sa, ake lieky beriem a pri euthyroxe sa musia davat ine injekcie

henriettv
31. okt 2023

@petra1214 ano, mne trhal 5ku dole. Mala som celý zub zapalený. Dal mi 2 injekcie, zabrali tak na 30%, bolesť jak šľak. Zub sa mi tiež zlomil keď trhal. Bola som v ambulancii 2 hodiny, keď som zišla z kresla, bola som rada že som rada a zubár bol rád že žijem 😄 radšej pôrod ako trhanie zuba

milanemila
31. okt 2023

nie nie je to normalne, ze to boli. Nedostatocne ti to umrtvil alebo nepsravne tu anestezu pichol. Mne trhali naraz obidve spodne 8 a necitila som ziadnu bolest 🤷🏼‍♀️ to, ze sa zub pri tahani zlomi sa moze stat, dolezite potom je, aby ti tam nejaky kusok neostal (lebo uz aj to som pocula 🤦🏼‍♀️).

petra1214
autor
31. okt 2023

@eliska125 @henriettv posledný mesiac práveže až moc,aulin aj flektor aj Ibalgin plus. To všetko kvôli jednému zubu. Som.odporca liekov ,ale škrábala som steny od bolesti. Bývalý zubár mi ten zub vôbec neotvoril. Dal mi iba aulin a potom ma poslal na dentálnu. A keď ani tá nepomohla tak som sa naštvala a išla som druhému. Ten mi zub otvoril vybral nerv a mala som na čas pokoj. Ale v nedeľu sa mi ten zub zlomil tak mi ho musel trhať. A mala som pocit, že prežívam tretí pôrod. Plakala som od bolesti. Krvavá ja aj doktor.

henriettv
31. okt 2023

@petra1214 zub sa potom zlomil preto, lebo bol mŕtvy a nebol ničím vyživovaný keď tam neboli nervy. Jednoducho skrehol a zlomil sa, to sa stáva a je to normálne a bežné u zubov ktoré majú vybrané nervy. Keď si brala veľa liekov od bolesti tak je možné že neboli koreňové kanáliky ošetrené správne a dostatočne, tak sa tam vytvoril zápal. Bohužiaľ pri zápale nie je pravidlo že lokálna anestézia zaberie, alebo nezaberie úplne dostatočne a proste to bolí.

petra1214
autor
31. okt 2023

@henriettv takže to nie je chyba lekára ale zubu no uvidíme či tam ostanem. Alebo si nájdem tretieho zubára 😔 Lebo bolelo to ako šľak ale zubár sa mi snažil pomôcť ako vedel. Ešte mi dal ale lieky proti bolesti celé plato keby ma to bolelo a zaberajú mi. Možno to tak malo byť. Už som s celého tohto zuba zúfalá a unavená. Ale je vonku a keď sa to zahojí tak snáď budem mať pokoj.

henriettv
31. okt 2023

@petra1214 tu už asi nemožno určiť koho ti je chyba. Mne bolesti zuba začali minulý rok o taktomto čase,hovorila som to ešte zubárovi na preventívne v decembri že ma to pobolieva ale ja som mala vybrané nervy už vyše 2 roky. Vtedy ale nedostatočne ošetril, respektíve neošetril jeden kanálik vôbec. Myslel si že tam mám len 2 kanáliky. Takže sa mi tam zbieral hnis. Tento rok vo februári som tam išla lebo to fakt veľmi bolelo, tak zas otvoril a spravil reendodonciu, zavložkoval nejakou vložkou a bolo dobre. 3 dni predtým ako som mala ísť na dorobenie zubu ma to extrémne začalo bolieť, tak mi dal vložku preč a nechal otvorené 2 týždne, tento postup sa opakoval ešte 3x. Od polovičky mája do júna som to mala otvorené ale stále ma to bolelo. Potom mi to ošetril nejakou dezinfekciou a zavrel, bol kľud mesiac. Po mesiaci zasa bolesť, tak zasa otvoril a dal do zuba drén. Takže do konca augusta som mala v zube drény a chodila vymieňať, chodila som tam ako na hodiny klavíra. Ale stále to bolelo, nakoniec som sa rozhodla na začiatku septembra vytrhnúť, načo aj zubár súhlasil, že liečba nezaberá a nemá význam. Tak vytrhol a potom keď urobil RTG po vytrhnutí, na snímke bolo vidno dosť veľký zápal, lebo tretí kanálik bol akosi divne napojený na ten druhý druhý a pri endo to nevidel, takže ošetril namiesto 3 kanálikov len 2. Dostala som antibiotiká a rana po extrakcii ma bolela týždeň tak že tabletky som brala každých 6 hodín lebo by som nevedela existovať. Potom bolesti konečne ustúpili. Zubára som sa rozhodla zmeniť. Teraz som konečne po roku bez bolestí ale aj bez zubu.

petra1214
autor
31. okt 2023

@henriettv zuby sú svinstvo. Mňa ten zub začal bolieť,,tak som išla logicky k môjmu zubárovi. Dal mi injekciu,niečo vyvŕtal,dal ževraj liečivú vložku a poslal ma preč s tým že termín mi dal o skoro dva mesiace a vypýtal si 50€ a 22.11. mi bude čistiť kanáliky a to bude stáť 90€. Ešte ten večer má zub neskutočne bolel a najviac miesto kde mi pichol injekciu. Na druhý deň som mala stále bolesti už druhú noc som nespala,ale manžel mi vravel nech počkám že mi musí tá liečivá vložka zabrať. V noci ma zase chytili bolesti a tretiu noc som nespala tak hneď ráno som išla k nemu že mám silné bolesti. Ale mňa už bolelo keď mi prstom prešiel po ďasne tak mi predpísal Aulin a zas mi nič nespravil. Ten som užívala tak ako som mala a kým som si to dávala ,tak ma nič nebolelo. Ale keď som prestala užívať ten Aulin tak ma zase v noci chytili bolesti a nezabrali mi ani lieky proti bolesti. Ráno keď som tam išla ,tak ma zase poslal preč ,že si mám spraviť dentálnu a budem mať pokoj. Ale nemala som,tak som sa už naštvala a našla som si iného zubára. Ten mi zub otvoril,vybral nerv a nechal mi ho pár dní otvorený a prestalo ma to bolieť. Ešte krútil hlavou ,že prečo mi ten predchádzajúci zubár nič s tým zubom nerobil. Potom za pár dní som mu priniesla rentgen a zub mi spravil a dal mi tam koreňovú výplň. A už nebolelo. Lenže v nedeľu sa mi ten zub zlomil,tak som pondelok prišla a išiel mi to vytrhnúť. A to ako to dopadlo som už napísala predtým

mamina7070
31. okt 2023

@petra1214 ak si tam mala hnis pod korenom tak jasne ze to bolelo tam moc injekcia nezabera

sonka333
1. nov 2023

@petra1214 mne ťahali naraz 4 zuby a jeden z nich bol aj tá spomínaná 5-ka a bezbolestne avšak keď vyšla injekcia.. veru vtedy bolesť práve iba na tom mieste kde tá 5 ka bola .....ale nakoľko mne ťahali už veľa zubov a veľa z nich boli aj zapálené tak áno tie zvykli bolieť keď ťahali.. asi si musela mať riadny zápal...a vtedy ta injekcia minimálne zaberá asi

petra1214
autor
2. nov 2023

Ďakujem všetkým za rady ,máte určite pravdu čo sa týka bolestivosti zákroku. Ale mám horší problém,ten zubár asi fakt nie je dobrý na trhanie zubu. Zistila som ,že mi tam nechal kus koreňa . Mám poslednú prosbu. Je niekde v okolí Bratislavy,alebo Trnavy zubná chirurgia ,ktorá si nevypýta 170€ za vytrhnutie toho zvyšného koreňa? Nemá niekto skúsenosti?. Lebo tie ceny sú katastrofálne. Nemám toľko peňazí ,zhruba taká suma mi ostáva po zaplatení všetkým výdavkov. A mám dve maloleté deti. 😔😔😔

henriettv
2. nov 2023

@petra1214 akože nechal kus koreňa? To nerobil RTG po vytrhnutí?

petra1214
autor
2. nov 2023
petra1214
autor
2. nov 2023

@henriettv nemá RTG

henriettv
2. nov 2023

@petra1214 a ako si zistila potom že ti tam kus koreňa nechal? Aj keď nerobil RTG, tak myslím že určite zub po vytrhnutí vizuálne skontroloval či je "kompletný".

macatt
2. nov 2023

@petra1214 vôbec to nemusí byť kus koreňa, ostré čo cítiš môže byť kosť, ktorá je trhaním odhalená.. asi treba rentgen..ja som tak tiež zbehla na vytrhnutie inému zubárovi, keď moj mal dovolenku, Dr vyzeral na 15r, mal 150 cm, (vyzeral ako dieťa fakt)ale bolo mi to jedno, povedal mi že je len na praxi🙄 možno ešte ani Dr nebol a vytrhol mi zub total bezbolestne, ďasno mi vôbec nerozrýpal a vôbec som to nepochopila, lebo tak luxusne mi nikto nikdy zub nevytrhol🌝

snehulak77
2. nov 2023

@petra1214 ja ti neviem. V dnešnej dobe takáto mäsarina. Veď keď ide o takéto niečo, dá sa to urobiť aj celkovej anestéze, to sme v ktorom storočí, že človek omdlieva od bolesti??? Sucitim s tebou

petra1214
autor
2. nov 2023

@henriettv zdalo sa mi že je to zub lebo je tam asi 5cm tvrdá biela hmota z vonkajšej strany ďasna. Najprv som si myslela že je to chrasta,ale pomocou baterky som si pozrela to miesto a videla som tam bielu hmotu a na dotyk bola tvrdá.

petra1214
autor
2. nov 2023

@snehulak77 ďakujem si milá 😀😀

petra1214
autor
2. nov 2023

@macatt pôjdem na rentgen a uvidím.

petra1214
autor
2. nov 2023

@henriettv nemusel to tam vidieť dosť mi to tam krvácalo. Pôjdem k nemu a nech sa mi na to pozrie keď sa to zahojí. Momentálne to musím vyliečiť. Vyplachujem šalviou a repikom a užívam antibiotiká Dalacin

stanka562
2. nov 2023

@petra1214 po prečítaní celého príspevku, nie je vhodné hodiť vinu na zubára, robil čo môže, keďže zub bol mŕtvy a k tomu zlomený nečudujem sa že išiel vonku tak ťažko a zle. Pokiaľ nezabrala injekcia, mohol tam byť zápal, tiež nemôže pacienta nadopovat injekciami koľko sa mu vidí. Myslím, že po vytrhnutí skontroloval zub vizuálne tak by videl, že chýba kus koreňa, navyše sa robí aj čistenie rany kde by to taktiež videl, cítil že niečo je ešte tam. Môže to byť okraj kosti. Momentálne len dodržiavať hygienu a keď sa niečo nezdá ísť k zubárovi. Nemyslím si, že je to dôvod na výmenu zubára, môže vytrhnúť 100 zubov bez problémov a bezbolestne a 101 nepôjde aj keby chcel, z vlastnej skúsenosti vravím, že tri zuby, ktoré sme si mysleli ze budeme trhať hodinu išli vonku jedna radosť a zas naopak tie čo sme si mysleli že pôjdu tak nešli. 🙈

petra1214
autor
2. nov 2023

@stanka562 ja ho neobvinujem on je zlatý pán doktor dal mi dokonca svoje lieky proti bolesti. A snažil sa mi podľa možnosti pomôcť. Ja len takú bolesť som v živote necítila a to mám za sebou dva pôrody a nie je najmladší ma po 50 minimálne a môže pochybiť bolo tam veľa krvi a nemusel to vidieť a to že mi nezabrala anestéza nie je jeho chyba. Len už mi zub trhali a nebolelo to tak preto som písala tento príspevok,lebo som si nebola istá či je to normálne. Okrem toho má malú ordináciu v budove internátu a je fakt lacný. A predchádzajúci zubár mi s tým zubom nič nerobil dal mi len Aulin a poslal ma preč a objednal ma až 23.11 na čistenie kanálikov ale zub mi ostal zatvorený. Mesiac som mala s tým zubom problémy a nespávala som kvôli tomu. Ale keď som zase prišla za ním tak ma poslal na dentálnu hygienu . A zase ubehlo pár dní. A keď aj po dentálnej ma to bolelo tak už som sa naštvala a išla k tomuto. Ten mi zub otvoril vybral nerv a odvtedy som mala pokoj len sa mi zlomil a keď mi to trhal tak som trpela ako kôň. Ale bol tam zápal ,len som nevedela že zápal môže ovplyvniť toľko veci . A tým že tento nový zubár je lacný tak som si nebola istá jeho odbornosťou.

laurikalalinka
2. nov 2023

@petra1214 zlý zubár,ak ti dá lokálnu anestéziu,nemôže bolieť,len môžeš cítiť taký tlak.