Veľký myóm a vybratie maternice

zuzanak89
21. apr 2015

Mali ste niektorá veľký mióm ktorý museli vyoperovať? Môj je 7,5 cm veľký. Mne hrozí, že v tom horšom prípade ide von aj maternica. Ako dlho ste boli v nemocnici a doba liečenia trvala asi koľko? Mám doma 1 a 7 ročnú a neviem ako to bude po operácii s dvíhaním malej. Mali ste aj nejaké komlikácie? A aké je to potom bez maternice? Vraj je to ako cisársky ak vie niekto porovnať. Ďakujem

aristka
21. apr 2015

myóm tj maternica ak nie je obrovská sa dá vybraŤ cez pošvu tj laparoskopia a vybratie cez pošvu ,ale ako sa bude postupovaňť ťa info oše doktor ,ak by to išlo touto cestou ,zotavenie je veľmi rýchle ,ale samozrejme na zdvíhanie bremena si musíš dávať pozor ,komplikácie ti hrozia ako pri každej bruš operácii či zo strany anestézie alebo samotnej bruš. operácie ,určite je najlepšie odkomunikovať si to z dr. keďže sme individuálne stvorenia a každá tj jeho telo reaguje inak a aj prebieh operácie ,či zotavovania je veľmi individuálny ....

safelusa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
21. apr 2015

@safelusa myom je zhrubnutá svalovina maternice a vyberá sa maternica ,nie samotný myom ,takže ak si to nepochopil môj príspevok ,láskavo si to znova prečítaj ....plus dáma má zjavne podľa popisu dg myóm aj jeho rozmery a sú tam dve formy operácie podľa veľkosti myómu teda veľkosti maternice ,keďže myóm dokáže maternicu riadne zväčšiť a tým pádom cesta operácie laparoskopicky a jej vybratie cez pošvu nie je možná a pristupuje sa k vybratiu cez bruš .stenu tj klasická brušná operácia .....ak o tom nič nevieš ,buď láskavý a nereaguj ....a nicku som odporučila komunikáciu s dr. keďže nevieme ,či nie je potrebný aj iný zásah v brušnej stene ,ktorý je spojený zo ženskými vecami ....a tým pádom ,čo sa opakujem je ako každá operácia a každý pacient a prístup k nemu vysoko indivuduálny a znova sa opakujem ,preto treba komunikovať z oše dr ...dúfam ,že vieš čo je oše dr....alebo aj to mám vysvetliť....

bzzzz
21. apr 2015

@aristka Existuju aj myomektomie. Tie sa pravdepodobne nedaju urobit v kazdom pripade. Snad by sa k tomu mal vyjadrit gynekolog.

aristka
21. apr 2015

@bzzzz ti poviem pravdu ,že gyn čakajú a riešia to až úplne a radikálne ,aspoň toť moja skúsenosť...plus reagujem na to čo píše nick tj hysterektómia ....plus už opakovane odporúčam nikc ku komunikácii z dr. či v prvom príspevku alebo druhom a teraz aj treťom....

aristka
21. apr 2015

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... pre daný nick ,treba preštudovať a odkomunikovať si z dr. sú tam reálne foto z operačky a tak ako je to tam popisované sa to aj reálne robí ,plus aj možné komplikácie ,ale sú aj komplikácie možné zo strany anestézie nielen gynekológie...hádam daný dokument bude viac pochopiteľný .....

zuzanak89
autor
21. apr 2015

Dámy nehádajte sa, miom mám mimo maternice, rastiena nej a dozadu tlačí na kríže, budú ma rezať, lebo sa to tak robí, podľa sona a palpačného vyšetrenia to vyzerá, že sa dá pekne vylupnúť, ale všetko sa zbadá až na stole keď budem otvorená a až vtedy sa zistí či náhodou nezarastá do vnútra maternice a vtedy by musela ísť aj maternica von. Môj lekár aj ja vieme o ňom už dlho ale mal len 1 cm, nakoľko, vraj zázrakom som otehotnela tak počas tehotenstva sa miom zväčšil na 11 cm lebo bol zásobovaný cievami, po pôrode sa zmenšil na 6 ale teraz po ďalšej kontrole sa zistilo, že rastie tak preto musí von. Som pripravená na to, že to môže byť ako sekcia. Tie mám za sebou 2. A laparoskopicky sa to robilo len v Bystrici ale aj tam to už nechú robiť. A takéto veľké sa laparoskopicky ani nedajú robiť :(.Takže asi tak.

dadulka256
22. apr 2015

skúsm sa poradiť s odborníkom na stránke www.poradnagynekologa.sk

suzanca86
13. okt 2021

Ahojte baby, dalo sa Vam ist dlhsie autom po prepusteni z nemocnice?