Veľký apetít počas dojčenia

tinuska4
23. apr 2013

Ahojte, nevidim to ako velky problem, ale hrozne mi chuti jest odkedy sa mi narodil syn. taketo chute som nemala ani ked som bola tehotna.
Samozrejme ze plne kojim, aj ked je teraz mliecka menej, ale v lete sa asi neobleciem do mojich veci :o)))
som inak byvala fajciarka, tak mozno aj tam je hacik, neviem.mate aj vy s tym skusenost?

jankatt1971
23. apr 2013

Veľmi dobre to poznám, počas tehotenstva som pribrala 4 kg, a teraz už 6 mesiacov kojím a kilá pribúdajú. Mala som to presne tak isto aj pri synovi, keď som prestala kojiť, kilá sa stratili samé.Takže dúfam, že to bude aj tentokrát tak isto. 🙂

tinkax
23. apr 2013

no ja som mala to iste, do 4 mes.som sa vykrmovala, vkuse hladna a hladna, az som to stopla a dost lebo tiez sa chcem zmestit opat do svojich veci 😉 myslim ze som mala nedostatok vitaminov a telo si ziadalo aspon energiu, tak som stopla krupicne kase o 9 tej vecer a uz to ide pomaly dole 🙂 treba zvysit prijem zeleniny a vela pit, vecer si robim caj na kojenie , Asi je to normalne ze po porode sa zotavujes a kojenie vyzaduje tiez energiu.

tinuska4
autor
23. apr 2013

pijem vela, aj sa citim vkuse dehydrovana, strasne suchoty mavam, a tiez si robim cajik vecer
pocas tehotenstva som pribrala tusim 8kg, teraz mam o 3 kg viac povodnej vahy
budem sa snazit stopnut to jedenie co najskor :o) ratala som aj s tym ze ked pride teplo ze aj jest budem menej :o)))

kmkke
23. apr 2013

@tinuska4 Vitaj v klube 😀 Ja dojčím už 8 mesiac, a kilá sú furt na mne. Rodila som s váhou 105kg (a to som pribrala počas tehotenstva len 5kg), po pôrode to išlo dole na 95kg, ale prišla "žravka" a vypásla som to naspäť na 105kg ☹ Neskutočne som po každom kojení hladná a smädná, zožrala by som aj koňa keby sa upiekol domäkka a posadil rovno predo mňa 😀 Sestra na tom bola rovnako (92kg) a kilá išli dole až keď prestala kojiť, čo bolo po 27mesiacoch. Teraz má malý 3,5roka a sestra 70kg. Takže mám pocit, že tak skoro ma to nečaká (keďže chcem kojiť minimálne rok a pol, možno aj dlhšie) a pre istotu som nakúpila zopár vecí na leto 🙂))

kattrin5
23. apr 2013

Aaani mi nehovor. Ja tlacim od rana do vecera a sladkosti mi chutia neskutocne, pred tym som sladke vobec a teraz musim mat denne mimimalne kolacik ci cokoladku alebo nanuk. Nastastie vela cvicim takze na kilach to nejde vidiet.

katkaseiner
24. apr 2013

ja tiez kojim uz 8 mesiacov...ide to niekedy do extremov..hlavne v noci. Vraj 6mesacne dieta by uz malo prespat celu noc...zial u nas to je nonsens. Takze ja som kojenim na predtehotenskej vahe 77kg a to zjem vsetko co nezje mna :D Rodit som isla s 94kg. Praveze sa bojim co bude ked dokojim...ci budem vediet obmedzit stravu...teraz sa neobmedzujem, kedze mala ma riadne vyciciava :D

visage1974
24. apr 2013

poznam to velmi dobre aj pri dcere aj pri synovi ked som kojila pocas toho som strasne aj pribrala ked som nakojila aj ked som nebola hladna musela som sa najest ked som tak neurobila bolo mi zle medzi detmi je 12rocny rozdiel po malej som po materskej schudla az ked som isla pracovat nevratila som sa uz na svoju vahu ale dala som 10kg dole pri malom sa to opakuje kojila som ho rok a pol a tiez mam nadvahu ale teraz to uz ide pomaly dole tiez si neviem obliect oblecenie kupujem si oblecko opatrne nech toho nemam vela aby som sa neprestala kontrolovat

tinuska4
autor
25. apr 2013

@kattrin5 to iste, cokoladka, keksicek alebo pudincek , to je moje! ja nastatie nemam problemy s nadvahou (zatial) som tenka iba brucho mam ako tehotna, slubila som si ale ze sa budem kontrolovat :o)))

terezka1947
25. apr 2013

@tinuska4 ja som straaaaasne potrebovala sladke...to bolo priserne,uplne abstaky som mala...no ale neviem ci to bolo ib kojenim-mozno aj unavou,atd 🙂

jeemima
11. nov 2013

aj mna kojenie uplne vyhladovalo...kojila som dvojky mozno preto ale ked sa napapali musela som aj ja neico zjest a ano sladkosti to bolo....v tehotenstve som pribrala 20kg ....do sestonedelia bolo -17kg....ale pocas 14 mesiacov kojenia sa nalepilo naspat asi 6 ...takze ked sme ukoncili dojcenie bola som na vahe plus 8,5 kg v porovnani s prepdorodnou vahou , no ale 2 mesiace nekojenia ma dostali naspat na moju pvoodnu vahu a schudla som 9 kg....takze zienky ak ste hladne papajte je to pre deticky na mliecko a ved ked dokojite potom aj apetit zmizne 🙂