Veľké brucho a bolesť pri rebrách. Čo to môže byť?

miriam17
7. dec 2009

ahojte na zaciatku sa vam chcem ospravedlnit ze otvarom tuto temu...ale na moje otazky som nic nenasla na nete ☹ a ani tu na koniku... 😉
...uz dost dlhu dobu mavam bolest na lavej strene pri rebrach....ale to neni aztaky rpoblem lebo s tym idem na gastro vysetrenie....
ale moj druhy problem je ze mam velke brucho poviem to tak akoby som bola tehotna cca 5 mesiac..ale to neni mozne.... bola som aj u gyn... pred cca 2 tyzdne a nic....mam akurat kazdy den dostat mrchu...takze moze to byt aj tym spojene....???...a mavam aj dost casto bolest zaludka...a aj na zvracanie obcas.....neviemte poradit co to moze byt..??.. ☹
dakujem

titkovamiriam
7. dec 2009

rodila si normalne ci cisarskym?

miriam17
autor
7. dec 2009

normalne ale to uz bolo pred 3 rokmi....

strapco13
7. dec 2009

tie bolesti mozu byt zo zaludka alebo z pankreasu /ale aj cokolvek ine/..trochu ich blizsie opis...gynekologicke ti asi nebude ak Ti robil aj ultrazvuk...kedy mas bolesti..suvisi to s jedlom? kam vyzaruju tie bolesti? vetry? stolica? bolesti pri moceni? odkedy mas take brucho?..tazko Ti pomoct, ked nepises viac, ale to ze ides na gastro je rozumne..mali by ti spravit aj ultrazvuk brucha, eventualne inevysetrenie a samozrejme gastrofibroskopiu /hadicku/ a odber vzoriek aj na infekciu helikobacterom, even. ci nemas nejake vredy

pink_lady
7. dec 2009

Miriam, mna pod rebrami bolievaju oblicky, ale ako to popisujes, by to mohla byt slezina, hlavne to zvacsene brucho i vracanie

strapco13
7. dec 2009

s aj ine priznaky..teplota? bolesti hrdla, nebola si nedavno nejak inak chora?
bolesti su vpredu alebo vzadu?

katka1981
7. dec 2009

vidim ze uz nemam co poradit, baby spravne napisali a gastro vysetrenie to snad vyriesi. Mirka drzim palce nech si rychlo fit.

miriam17
autor
7. dec 2009

na gastro ma poslal obvodna kvoli tomu ze my v krvi zistili vysoke aslo...s tym amposla na ultrazviuk a na tom zislitli nieco so slezinou a pankreasom...
malo som pred tyzdnom nadchu ale si myslim ze to nem a nic s tym spolocne-
a nevracala som len ma napina....a este k tomugastro vysetreniu...citala som ze to davaju taku hdaicku cez usta je to neprijemne..??...alebo nemusi sa to tak davat

lindda
7. dec 2009

ja to mam tiez brucho ako tehu zjem chleba alebo nieco co nafukuje a som ako tehu ☹ skus to gastro ci nemas helikobaktera

zuzka1.
7. dec 2009

Mirka mna bolievalo pod rebrom, raz to chytilo taky spad, ze som skoncila na chirurgii, podozrenie na zlcnik sa nepotvrdilo, ani len zapal. uzavreli to tym, ze mam podrazdenu slinivku. Odvtedy si davam pozor na stravu, malokedy vyprazane, mastne atd a je to ok. ked zjem 2 dni po sebe nieco mastne, uz aj picha. tak si davam pozor. inak brucho som mavala ja nafuknute s nezdravej stravy,
gastro zisti urcite, sonda sa zavadza cez ustna, z toho napina, je to neprijemne, ale ked to ma pomoct vydrzis.

miriam17
autor
7. dec 2009

Baby chcem sa vam podakovat za rady...zajtra sa teda pojdme objednat na to gastro....dakujem
a tu trubicku azda neako vydrzim

strapco13
7. dec 2009

ak mas vysoke ASLO, tak treba vylucit zapal v tele..to znamena, ze by si si mala dat vysetrit moc, gynekologicke /to si mala/, zubara a usno-nosno-krcne´- moze byt aj problem v mandliach..ale aj viac veci naraz 😠
ak Ti ASLO zistili vysoke pocas chorobby...tak ked budes aspon 2 tyzdne zdrava tak nech Ti ho zopakuju...ak uz je v norme, tak sa nic nedeje,pocas choroby je to normalene...ale ak pretrvava vysoke tak je problem... 😠
gastrofibroskopia je ta hadicka..nie je to najprijemnejsie, ale da sa o zvladnut...treba si pritom kludne dychat a spolupracovat..lekar Ti povie co treba robit

ak na ultrazvuku bola zvacsena slezina..tak si mozno prekonala infekcnu mononukleozu..nech ti lekarka zoberie odbery na nu /Paul-Bunnel, CMV, EBV - napis jej tieto skratky, ze ich chces mat vysetrene, mala by uz vediet co to je 😅 - su to odbery na virusy, ktore sposobuju infekcnu mononukleozu a tiez treba odobrat pecenove testy..infekcna mononukleoza moze udriet na pece a slezinu/

co sa tyka pankreasu..nebola nejaka dietna chyba?majoneza, vajicka, klobasy apod?

titkovamiriam
7. dec 2009

mna napadla moja kamoska ktorej po troch rokoch po cisaraku a troch rokoch sustavnych bolestiach s tym ze je zdrava zistili ze jej nedali spravne naspat vajecnik a ten jej prirastol k crevu ,je po operacii a ako hovori je z nej iny clovek.

blazka24
7. dec 2009

mirka nestraš toto sa vážne môže stať?
mňa po pôrode dosť často bolí pod rebrom, mám dojem ako keby som ho mala prasknuté ale nejak to neriešim, príde len sem-tam bolesť...........

titkovamiriam
7. dec 2009

to sa vazne stalo kamoske tu v Bratislave bola snad vsade no chytilo ju to v trstenej u svokry a hned bola pod nozom,tu z nej chceli urobit uz blazna ze si to vymysla bola asi na 20 ultrazvukoch dokonca si vybavila ct a nic stale ze nic nenasli a nema mat z coho bolesti a zaludocne problemi a v trstenej ju do ruk zobral primar a je fit....no bez komentara.

miriam17
autor
7. dec 2009

strapco--aslo som mal zvusen epred choroub u gyn,...mty neic nezistili...tak len treba zajst na na to gastro...a ked ani tam nic nezistia tak dam vysetriti tie tie odbory..tie skratky

dadulaa
7. dec 2009

blazka, to môžeš mať pomliaždené rebrá, ak ti pri pôrode sestričky skákali na brucho. Mne tak pri pôrode pomliaždili 3 rebrá, keď mi pomáhali vytlačiť bábo, som sa potom nemohla ani poriadne nadýchnuť, čo ma tam tak pichalo.. 😠
ale k téme..Miriam, mňa takisto picháva pod ľavým rebrom a doteraz mi nič nezistili, absolvovala som veľa vyšetrení vrátane gastrofibroskopie a dá sa to prežiť, treba len spolupracovať...slezinu mám o.k., aj ostatné orgány, a snažím sa zdravšie stravovať, no neviem, z čoho ma tam pichá 😒 😉

katka1981
7. dec 2009

Nastastie mne ked PA potlacila na brucho aby mala vysla lahsie von, ja som to citila ako pohladenie, fakt ziadna bolest nic, len som si vsimla jej ruky ale ani som to nejak necitila, zato bratrancovej zene ostala brutal modrina.

peterek414
2. máj 2014

Ahojte poradte aj mne co moze znamenat bolest a krce ako koncia rebra ? trva to uz cca 4 mesiace a nie stale v kuse ale kazdy den aspon 2 az 3 krat a trva to chvilu ale boli to a je to divni pocit akoby ani poriadne dichat a ani sediet a musim sa vystriet ....Poradte mi co to moze znamenat alebo akeho odbornika treba nastivit dakujem

marika1482
23. mar 2015

dobry den chcem ties poradit uz asi 6 rokov mam helikobaktera a ties mam bolesti pod rebrami a so stasne pribrala moze to bit aj od toho

anega79
5. jún 2015

marika aj ty nieco zistili? ja mam stale bolesti pod pravym rebrom, min rok mi vybrali zlcnik odvtedy ma brucho cim dalej viac boli a ako by som mala zlcnikovy zachvat. a po operacii 8 kg navyse
@marika1482

slavka128
15. nov 2015

@titkovamiriam teraz to čítam, to sa fakt môže stať?? mám tie isté príznaky, ako jej to zistili?? ct aj sono mam ok... ako to zistili?

titkovamiriam
15. nov 2015

@slavka128 tak u nej az ju otvorili v tej Trstenej,no problemi sa jej po čase vratili a dnes je uz bez ženskych organov a až teraz ma chuda pokoj,ona mala zrasty uz po prvom velke a po druhom cisarskom to uz bol naozaj des,plus jej zistili toto no aj ked to opravili už to nikdy nemala uplne OK.

slavka128
15. nov 2015

@titkovamiriam ani gynekolog to nezistil??

titkovamiriam
15. nov 2015

@slavka128 niekolkorazy lezala na gynde,dokonca na chyrurgii jej chceli slepak operovat az na Orave odpadla a tam teda necakali.Asi tým že je tam vela porodov asi vedeli co maju hladat

slavka128
15. nov 2015

@titkovamiriam BOHACA, DAM SI TO SKONTROLOVAť

titkovamiriam
15. nov 2015

@slavka128 skus im povedat ci sa nemohlo toto a toto stat nech to pozru.Ono tiež je to zopár rokov mozno uz dnes su zasa o nieco lepsie vysetrenia 🙂 tak držím palce aby si bola fit!

slavka128
15. nov 2015

@titkovamiriam NO DAKUJEM

jasmine44
28. nov 2015

@strapco13
Dobrý deň. Moja mamina ma obrovské bolesti pod rebrami, ktore vystreluju do chrbta. Pred rokom spadla nestastne, z malej vysky, ale na drevo na bok a mala zlomené 3 rebrá. Min.rok ju to pobolievalo. Teraz je to neznesitelne, ci ked sedi, stoji, lezi.. Algifen neo kvapky si dava kazdych 6h inak by nevydrzala. Ma nafuknute brucho. Pritom 2 dni ju vkuse prehanalo. Nevie nic, co by jej to podrazdilo. Ma ist na sono brucha. Ale, prosim vas, nevie niekto pripadne, co by tie bolesti sposobovalo?

klinkova
6. jan 2016

Dobrý deň. Prečítala som si celé fórum a rozhodla som sa prispieť aj ja.Tráviace problémy mám tri roky. Navštevujem gastroenterológa poctivo . Absolvovala som gastrofibroskopiu , kolonoskopiu, sono aj CT, odbery krvi. Všetko negatívne.Od leta 2015 ma bolieva pod ľavým rebrom a prechádza mi to až do chrbta. Bolesť je skôr pichavá až bodavá. Napríklad dnes ma bolí skoro celý ľavý bok a pichá ma až pod ľavou lopatkou, brucho mám nafúknuté. Nejem smažené, mliečne výrobky, nič čo nafukuje a bolí a bolí.Myslím si že je to problém pankriasu , no lekár mi vždy povie ...... negatívne a dovi dopo. Ak niekto viete poradte čo robiť.