Veľká potreba po pôrode

26. okt 2022

Ahojte prosím vás o radu. Som 3 dni po porode a stále mi nejde ísť na WC. Silno ma to tam tlačí ale ked sadnem na záchod tak nič. Nechcem tlačiť aby som si zase štichy nepraskla alebo niečo ale ked sa neviem vyprázdniť mam taký pocit že ma to aj tlačí na ranu po porode.

stellarstar
26. okt 2022

Teplá voda, glycerín, jablčná šťava, slivky

dankuk
26. okt 2022

Mne po operacii pomohli glicerinove čípky a varila som si ľanové semiačka (pila som vodu, v ktorej sa varili).

zuzu1304
26. okt 2022

Glycerinove capiky pytaj od sestriciek alebo nech ti prinesu z domu.

anicka176
26. okt 2022

Glycerínové čípky, niekomu pomôže káva...

motyl88
26. okt 2022

Mne po prvom porode pomohli pomlete lanove semiacka a po druhom susene slivky

mima172
26. okt 2022

Správne uvazuješ, tlačiť nie je dobré. Každému zaberie niečo iné, mne vtedy pomohla jablková šťava. Niekomu pomôže hrozno, inému káva. No v prípade, že si nebola na WC už 3 dni by som asi siahla na tvojim mieste po cipku.

chillibubble
26. okt 2022

lactulosa sirup na zmakcenie stolice. pomahalo mi to aj na zapchu pocas tehotenstva.

cervenaruza123
26. okt 2022

Mne kazal lekar glycerinove capiky, ze inak nie. Prvykrat mi kazal dat si dva naraz a potom normalne po jednom. A netlacit nasilu.

akvi
26. okt 2022

Kedy, koľko a čo si za tie tri dni jedla? Davali ti klystír? Ja som po pôrode nebola na velkej 4 dni. Ale preto, že nebolo čo vylučovať. Rodila som 11 hodín, začalo to skoro ráno, porodila poobede, čiže jedlo, čo som jedla deň predtým, to slo von klystírom, po pôrode som dostala do seba pol bieleho rožka, ďalší deň som jedla len vývar, nechutilo mi nič. Na tretí deň sa ma pýtali, či som už bola na veľkú, a ja reku a z čoho? Z pol bieleho rožka a 3 deci vývaru? Ten tretí deň som už jedla normálne a na štvrtý niečo vyšlo, ale teda, nič moc, veď črevá vlastne prázdne.

lydiasabolova
26. okt 2022

mam za sebou 4ty porod, kava pomohla vzdy 😎 najma ked si k nej das aspon pasik-dva cokolady 😉

sojorez
26. okt 2022

Kava, cipok, easylax. Alebo bez hanby rozmasirovat konecnik teplym olejom, namazat prsty a skusit vybrat rucne (ak tam tlaci uz zatka). Pri velkej potrebe pomaha si pridrzat ranu/ sitie napr.vlozkou, poskladanym toaletakom.

martinka13
26. okt 2022

Mala som to podobne. Nasadili mi glycerinove čipky. Všetko bolo ok

jaskolka
26. okt 2022

Glycerinove čapíky.

mimi3008
26. okt 2022

Ja som skusala vsetko naraz - vlazna voda biely jogurt, jablka, kava, po prvom porode aj glyceronovy cipok, dokonca parkrat Duphalac

greta2017
26. okt 2022

Jednoznacne glycerinove cipky. A v porodnici ti s tym musia pomoct.

majka879742
26. okt 2022

V Dmke maju slivkovu štávu, nech ti ju niekto kúpi a nalačno ju vypiť. Dúfam že pomôže, držím palce 😉

hipuska
26. okt 2022

U nás v pôrodnici bola toto vec, ktorá sa sledovala. Sestričky sa na to pýtali kazdy deň. A po všetkych pôrodoch som si dala cipok. Možno na prvé 3-4 aj doma. Určite sa netrápit

ibrunova
26. okt 2022

Netlač nasilu, ono to raz príde

llull
26. okt 2022

@mima172 mne lekárka na Kramároch vynadala že tlačiť na stolicu môžem aj zašitá po nástrihu a vnútorných stehoch 😂 hlupana, strašne to boli a máš pocit že sa znovu potrháš.
Autorka mne pomohol ten čipok a chia semienka namočené vo vode (vznikne ti taký akoby gél, daj si to do jogurtu) a to že som nejedla žiadne pečivo ryžu zemiaky na tých pár dní

autor
26. okt 2022

No ja praveže už niesom v porodnici. Ale tam sa ma pýtali iba či mám vetry čo som mala ale aj to sa mi ako keby zastavilo. A ako vravím tlačí ma v zadku extremne že si neviem ani sadnúť a to teraz myslím tak že to šitie je menšie zlo. A ked som povedala že ma tam proste bolí z toho že sa neviem vyprázdniť tak mi dali čipky od bolesti… ďakujem za rady dala som si kúpiť tie glycerinové čipky a uvidíme čo sa stane.

ivangeline
26. okt 2022

V nemocke maju taky sirup...vypytaj si. ;)

biankaaaa
26. okt 2022

Mňa zachránila slivková šťava z DMky