Veľká bolesť zubu

dida017
4. aug 2014

Ahojte prosím už tri týždne sa trápim so zubami. Začalo to veľkými bolesťami pravej strany až k uchu, celej čelusti, pichalo ma tam, až som mala záchvat plaču. Šla som hneď zubárke poslala ma na rtg nič sa nezistilo. Žiadny zapálený nerv, ani zub múdrosti žeby tlačil na 7dmičku , nič tam nebolo. Iba mi vyvrtala starú blombu a nechala to tak. Ok týžden to bolo v pohode. A zrazu druhá strana to isté čo s pravou , 2týždne som cakala lebo mala dovolenku a pred dvoma dňami ma to strašne začalo bolesť na dotyk. Dneska som tam bola vybrala mi nervy zase ho otvorila ošetrila a mám čakať či to prejde. už neťahá tak ako ťahal ale na dotyk šialene boli . ale ak to do rana neprejde musí ísť zub von :( :( a ja mam panický strach zo zubárov, neviem akoby som prežila vytrhnutie. Či to je dobrý napad a budem mat pokoj? čo myslite prosíím poraďte mi , lebo sa zbláznim , lebo som čitala už všeličo.

mimibb
4. aug 2014

@dida017 Ja som sa raz tak trapila s lavou dolnou 6tkou uz mi ani lieky od bolesti nezaberali....nakoniec sla von ale este cez 2-3roky ma dasno bolelo... :/ o par rokov to chytilo pravu hornu 6tku....zub bol uspesne vylieceny umrtveny ale teda niekedy riadne reaguje na zmenu pocasia....ked boli na dotyk a pri stlaceni tak to byva zapal kanalikov....a fakt radsej von ako sa trapit....

timuska26
4. aug 2014

@dida017 ahoj, ja som velmi citliva na prievan, chladny u mna vyvolava problemy ako mas ty. radsej sa zdrzim prievanu a nemam ziadnu bolest. prednedavnom som tiez bola s podobnym problemom u zubara, tiez na rtg nebolo nic, vsetko v poho, ja som svojmu zubarovi povedala, ze vyskusam svedske kvapky, bo to mi pomaha pri bolesti a o tyzden bolest presla a aj u zubara som bola a povedala, ze sa to upokojilo. 🙂

mikka13
4. aug 2014

@dida017 ja som mala panicky strach z mojho stareho zubara,u kt ma prepadavali smrtelne skony pomaly,omdlievacky a pod bolo pokazde..ked mi trhal zub skoro som odpadla..potom som zmenila za ineho zubara..maximalne spokojna..aj on mi trhal zuby po starom zubarovi,bo zle liecil az sa nedali zachranit.. ale bol velmi vely rozdiel,novy zubar mi tak vytrhol zub,ze som nevedela ani kedy...ale tiez som prezivala to co ty... najhorsie bolesti su bolesti zubov..daj ho von,preboli a budes mat klud...drzim palceky... 😉

mikka13
4. aug 2014

@dida017 a doporucujes vatu do ucha,ak mas silne bolesti..mne to pomohlo..

pimpulka
4. aug 2014

@dida017 všetko závisí od zubára. Šikovný zubár ošetruje a trhá bezbolestne. Tiez som strachopud ale našla som super zubára a chodím k nemu s radosťou. V januári mi trhal zub a bola som cela vyklepana. Nakoniec to bolo tak ze trosku postuchal zub a myslela som si ze to je "predpriprava" a on ze-hotovo. Som neverila. Čakala som bolest, tlak, ze mi urve hlavu a nic. Sikovnym hmatom vytiahol zub ze som ani o tom nevedela

trogir
4. aug 2014

@dida017 , ja som mala podobny problem vlani. Vytrhli mi postupne tri zuby, nakolko nevedeli detekovat, co sa deje. Uzivala som DORETU od bolesti, je to strasne silny liek, nemohla som nic jest, hlavne od bolesti, ale aj ten liek extremne zatazoval zaludok, tak som schudla za par dni 6 kil. Po mesiaci to akosi ustalo, ale bolesti boli priserne. Bez toho lieku by som sa asi šplhala po stene.... 😒

mimi8814
4. aug 2014

ja by som isla k inemu zubarovi

dreamer8
4. aug 2014

Tak skusa ci to pomoze, tyra ta a ze mas cakat ci to prejde, ked nie, vytrhne dalsi zub - a ak nie, vytrhne dalsie 4 zuby?? WTF?? Zmen zubara, jednoznacne, zubarka ktora hada, dufa, to je kto, sarlatanka?? Dobry zubar ti pomoze, popytaj sa znamych, mne trhal zubar par zubov, jeden bolel ked trhal, dalo sa to prezit, druhy nebolel vobec, dolezite je ci je zub zapaleny. Zarucujem ti ze pri dobrom zubarovi vytrhnutie prezijes!
.
Ja som mal tiez panicky strach, no po par plombach, vrtanie prakticky nebolelo, po roku trosku vrtania, dalsi rok ani tuk, vsetko v poriadku, potom opat, dalsi rok trosku vrtania zubny kamen, ziadna bolest, staci dat zuby do poriadku a potom ist raz za rok na preventivku... Alternativou je cakat, trpiet a cakat a potom riskovat paradentozu, trhanie VSETKYCH zubov a to uz nie je sranda, osobne mam stale strach z rezania dasien, mozno preto ze som to este nezazil, viem ze trhanie zubu sa da prezit a aj bezbolestne.
.
Inak odporucam ZIADNE LIEKY dlhsie ako tyzden! Ja som pred navstevou lekara bral bezny panadol, strasne bolesti, len to predlzuje utrpenie a navsteva zubara je nevyhnutnostou, neda sa tomu vyhnut. Paradoxne prva navsteva a vytrhnutie zuba bolo uplne bezbolestne, aj napriek zapalu, vdaka injekcii. Druhe trocha bolelo, ale dalo sa to prezit. Potom staci 2x denne umyvat zuby, hlavne po sladkom, je to o zvyku.

reluska
5. aug 2014

@mikka13 daj tip na dobrého zubára v ba, teda ak môžeš 😀

map0007
5. aug 2014

@dida017 ahojky,mna tak bolela tiez cela strana od zuba,ale po case ako mi zubarka dala do jedneho zuba blombu.Neverila mi co ma tam moze boliet,poslala ma na rengen paromaticky ci ako sa vola a nic neukazalo.Hlavne ze mna bolela cela huba a ona co vas tam moze boliet.Som jej povedala ze urcite tam ostal vzduch ak mi dala blombu,ona to nieje mozne a to by ukazalo na rengene.Si predstavte ze neukazalo.Az som ju vzprovokovala a zub zas rozvrtala a nasla pod blombou kaz,ktory ma tak strasne bolel a s nicoho nic pichal az bolestou striekavou do mozgu.Pomahalo mi na to stale vyplachovanie ustnou vodou.Dokial to neopravila.No a teraz ak mavam prievan alebo striekanie niekedy mam osvedceny recept od mami.2tabletky alcypyrinu vecer pred spanim a šatku alebo ciapku na hlavu.pekne vyhreje hlavu.🙂

dida017
autor
5. aug 2014

Dakujem vám veľmi pekne za rady, strašne ste zlaté 🙂 Musím sa rozhodnúť do štvrtka lebo bolesť jemne ustupuje. Tak uvidím. Ale ďakujeeem krasne 🙂

mikka13
7. aug 2014

@pimpulka ja som to mala u mojho noveho zubara presne tak isto..cakam,kedy vytrhne zub a on uz davno vonku..a pritom starom zubarovi,len ho tahal jak babka s dedkom repku... 🙂

mikka13
7. aug 2014

@reluska v ba nepoznam..som z tt a tu chodim podla obvodu Mudr. Matúš...sikovne to rucicky,aj pristup...treba viac takych zubarov.. 🙂