Veľká bolesť krčnej chrbtice

12. jún 2024

Ahojte. Mam strašnú bolest krčnej chrbtice, vystreluje to do lopatiek, cez rameno a do ruky. Ku neuro sa mi nepodarilo dostať. Chcela som si kúpiť aspoň golier ci to nepomôže, keď to bude zafixovane, ale je len na objednávku. Na pohotovosti myslíte, že majú také veci k dispozícii? Ako keď si zložité ruku že vám dajú sadru? Ci vám maximálne niečo pichnúť od bolesti. Ďakujem za prípadné skúsenosti

sjuzir
12. jún 2024

Na pohotovosti len injekcia tam sa stebou nebudú babrať. Neviem v akom to máš štádiu ale ja kým som sa dostala k neuro dal mi obvodný flector, dorsiflex plus magnezko. A suché teplo ešte trochu zmiernilo ja som až plakala mala som aj prsty strpnute

autor
12. jún 2024

@sjuzir flector uzivam, len už akosi nezabera, obvodný o tom vie. Len už dnes plačem z tej bolesti

sjuzir
12. jún 2024

Ešte aulin som mala ten je tuším silnejší. Viem je to hrozne. Ono ani neuro ti iné nedá len toto kým som sa dostala na magnetickú.

autor
12. jún 2024

@sjuzir zvyknú posielať? Bože to sa tam o pol roka najskôr dostanem

sonkamirka
12. jún 2024

ja som sa zobudila so stuhnutym krkom az cez celu lavu ruku,isla som k obvodnemu,nameral mi ku tomu vysoky tlak a hned ma pratal na urgent,ze asi infarkt...ujal sa ma hned neurolog, vypisal ziadanku na MR, v ten den som tam volala a objednali ma do tyzdna!!! do TN...prasknuta platnicka...drzim palce,az mas co najskorsi termin🙂

luccija
12. jún 2024

Golier kúpis v zdravotníckych potrebách
Choď na obstrek plus niečo lieky na uvoľnenie svalstva, alebo ti dajú infúziu.Na MRI sa necska tak dlho

autor
12. jún 2024

@luccija no chcela som kúpiť u nás v meste, ze manžela pošlem a ze na objednavku

rozculena
12. jún 2024

veď na objednávku to je na druhý deň v lekárni.

sjuzir
12. jún 2024

Áno lebo na mri najlepšie zistia a vidia. Ja som to mala ale dlhodobo. Inak ešte áno ako tu vravia, neuro ti môže dať aj obstreky aj injekcie. Mne nemohla lebo som mala na to alergicju reakciu 😔

paris78
26. jún 2024

môžem sa opytať ako si dopadla? ja to teraz tiez riešim, včera som bola na obstrek, bolesť ustupila ale mravcanie v ruke stale mam

autor
30. jún 2024

@paris78 čakám na neurologa a CT. Dojedla som lieky co mi dala na pohotovosti ale nemôžem si zaťažovať tú stranu. Ako náhle sa pozabudnem a nebodaj zdvihnem deti, tak cítim. Ale mam ju stále takú neprirodzenu aj krcnu, aj ruku. Taka ťažká ci co. Není to typická bolest

paris78
30. jún 2024

môžeš mi prosím napísať spravu? asi mame podobne problémy

paris78
30. jún 2024

@sjuzir prosím ta mala si cirkvobranchialny syndrom?

mamina7070
30. jún 2024

preco dvihas deti? ak mas akutny stav ani kilo muky nemas dvihat levo sa neda

mast naplaste suche teplo gujacuran (je volnopredajny) a sukromne fyzioterapeut objefnat sa milgamma n atd

autor
30. jún 2024

@mamina7070 lebo občas sa stane. Dcéra je autista, tak pri nej koľko krát automaticky dvihnem na ruky, keď má záchvat.