Vedľajšie účinky pri antidepresívach

8. jún 2024

Ahojte, aké ste mali prosím vás vedľajšie účinky pri začatí užívania Ad? Boli aj pocity na odpadnutie? Tí čo užívajú sertralin ste spokojní? Vďaka!

zobaka
8. jún 2024

na za krátky liečby strašne pocity na zamdletie, ale ono to prejde, len je to desivé a neprijemne

taynee
8. jún 2024

Vždy zo začiatku sa stav zhorší - psychicky - depresie, úzkosti, panické ataky a pridajú sa nežiadúce účinky. Tá skladba je rôzna, niekto to prejde len bolesťami hlavy a žalúdka, niekto má závraty, pocity na odpadnutie, zvýšené potenie, palpitácie, extrasystoly, hnačky apd. Je toho naozaj dosť. Nežiadúce účinky by mali odoznieť do 6 týždňov a tu niekde by sa mal dostaviť aj účinok lieku.

autor
8. jún 2024

@zobaka Ano presne podobne doslovne až také pálenie na hrudi a pocit dezorientacie ale zatiaľ predýchavam a zvládam nejako len je to presne šialene nepríjemne

autor
8. jún 2024

@taynee Ďakujem krásne za obšírnejšiu odpoveď v niektorých bodoch nežiadúcich som sa úplne našla 🙂

zobaka
8. jún 2024

ano, pride zle uplne ako odrkvenie mozgu a potom palenie na chrbte, zial su to neziaduce ucinky, ked sa dviha hladina serotoninu, dobrou spravou je, ze to cele trva max 8 tyzdnov, neprijemných, ale prejde to, vysadzovanie uz je pohoda oproti nastupu ad

autor
9. jún 2024

@zobaka Až som sa trochu ukludnila lebo som sa včera až zlakla už, že čo to 🙉 Idem eštelen 4. deň
Ďakujem moc krásne za upresnenie
Čiže je to aj znak že Ad začínajú účinkovať však?
Už to len nejaké tie týždne vydržať a verím že konečne sa mi uľaví ❤️