Vedľajšie účinky kortikosteroidov

27. okt 2022

Včera mi pichli jednu dávku kortikosteroidov a predvčerom dvojitú a už dva dni sa cítim hrozne zle. Stále som podráždená, neviem sa na nič sústrediť, som zmätená, stále som unavená a hladná. Ráno sa zobudím veľmi spotená a točí sa mi hlava, bez kávy by som nevyšla ani z bytu, ale i tak som celý deň úplne malátna. Možno to znie prehnane, ale fakt je to veľmi nepríjemné, ale nechcem za takú hlúposť volať doktorke. Myslíte, že je to normálne mať také vedľajšie účinky? Začala som do toho brať zodak, ale ten radšej vysadím, lebo neviem takto fungovať. Kedy by to mohlo asi prejsť? Dnes mi nepichali nič a aj tak sa cítim stále rovnako. Ďakujem za každú odpoveď

pribinak
27. okt 2022

Beriem kortikoidy a no problém. Toto čo popisuješ môže byt aj psychika - sila sugescie.
Som alergická a bez kortikoidov by som sa asi udusila.

autor
27. okt 2022

@pribinak Len mne pichla inekciu, to je asi najsilnejšia forma. Možno je to aj z tých liekov na alergiu. Psychicky som bola pred tým úplne dobre práveže. Len včera a dnes som totálne mimo a nervózna.

kacena4
27. okt 2022

neviem aku mas diagnozu ale kludne to moze byt zo zodaku ani ja nemam problem s kortikoidmi ani pichanymi ani inymi

pribinak
27. okt 2022

Povedz lekárke ako sa cítiš a povedz aké máš kombinácie liekov

autor
27. okt 2022

@kacena4 nemám diagnózu, iba som mala alergickú reakciu a toto porobili so mnou. Už to nebudem asi musieť s ňou riešiť, keď nebudem brať ten zodak, lebo radšej budem mať alergiu, ako tento stav.

kacena4
27. okt 2022

tak pri alergickej reakcii sa necuduj ze telo reaguje brani sa ako vie

autor
27. okt 2022

@kacena4 Áno, to chápem, mne nebolo vôbec dobre, ale po tých inekciách sa to výrazne zhoršilo, avšak dnes večer som si nedala tie tabletky a začínam sa cítim úplne dobre 🙂

lucink
13. feb 2024

Ahojky ja beru kortikosteroidy a druhy den se citim mimo jakoby zmatená a strašne nervózní 🤦‍♀️měla si to taky tak?