Vedel by mi niekto vysvetliť zubný RTG?

Dnes o 08:21

Mne by stacilo len pozriet, ze ci je tam zapal alebo nieco, lebo k zubarovi sa dostane az v pondelok. Vrela vdaka!

martinmmartin
Dnes o 08:27

neexistuje. Na pozeranir rtg si musis vediet pohybovat s levelmi odtienov sedej (just pri zapaloch - to nieje zlomena kost) a na to potrebujes speci program. Jpg obrazok to nedokaze

januska12323
Dnes o 08:27

Tie dva dni už vydržíš.

joesvk
Dnes o 08:28

Skús dať foto,možno motyka vystrelí

tanyan
Dnes o 09:06

Niekedy mám pocit, že tie zubné RTG sú ako veštenie z gule alebo z kávy - každý tam vidí niečo iné, ale je presvedčený (a presvedčivý), že jeho pochopenie je správne. Ja som bola s tým istým snímkom u dvoch:
- prvý zhodnotil, že mi zub múdrosti tlačí na nerv,
- druhý vyhodnotil, že mám obe šestky na jednej strane na šrot.
Po vybratí tých dvoch šestiek sa mi neuveriteľne zlepšila kvalita života a nikdy nepochopím ako to tam ten prvý mohol pri 20 rokoch praxe nevidieť, resp. nevedel vyriešiť.

luxus10
Dnes o 09:15

@tanyan on to mozno nie ze nevidel, ale ved tak ked ta opakovane nieco boli, aspon prides...a on ma uhradu...poznam tento problem, aj mne sa po vybrati 6ky ulavilo, a opakovane bolesti v tej oblasti sa viac nezopakovali...iny life...

luxus10
Dnes o 09:19

autorka-nie vzdy rtg odhali zapal, prip. kaz, ak uz bol zub opravovany...ja som tak mala hnis okolo zuba, mierny opuch dasna, dr. mi v amb. urobil rtg zuba za 7e, a povedal , ze tam nic nevidi, ked som trvala na tom, ze ta bolest je neznesitelna , zub vybral, a to co vytieklo -tolko hnisu, povedal, ze keby s tymto pridem o den neskor, tak robi resekciu...

no...