Vdový hrb

doda2002
2. máj 2023

Ahojte rada by som sa spýtala ako sa zbavím toho škaredého hrboľav oblasti krku 😥😥😥 mám z toho depresie budem rada za vaše radi a skúsenosti ďakujem za odpovede.

simca06022011
2. máj 2023

s fyzioterapeutom cvicenim

noemi155
2. máj 2023

📌

tykat
2. máj 2023

@doda2002 najprv skus ortopeda, moja mama mala o 1 ci 2 stavce naviac (stava sa to) a z toho sa jej to urobilo, cize ziadne cvicenie nepomohlo.

yoxinka
2. máj 2023

@tykat
Tak jeden dva stavce naviac je ozaj dosť zriedkavá vec a v 90% prípadov je to zlým držaním tela, večným kukanín do mobilu napríklad, zlými pohybovými stereotypmi a jediná cesta je cvičiť.

tykat
2. máj 2023

@yoxinka aha, tak mame prave dr. vravel ze sa to stava ze je stavcov viac a potom sa takto zle poskladaju. Neprislo mi ze je to zriedkave. Ale tak asi je.

biancanicol
2. máj 2023

@doda2002 mne to napravoval chiropraktik
Mam neskutocne bolesti hlavy a nevolnosti z toho .
Ale ako mi to poupravoval spať na cas sa mi to upravilo .
Musím ist opäť.

doda2002
autor
2. máj 2023

@biancanicol áno o tom som počula že sa to aj takto no veľmi som neverila žeby to tak šlo

biancanicol
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doda2002
autor
2. máj 2023

@biancanicol no to by som mohla vyskúšať ďakujem za radu a vašu skúsenosť 😊😊

biancanicol
2. máj 2023

@doda2002 velmi rada 🥰🥰🥰

matabb73
2. máj 2023

@doda2002 cvičením a správnym držaním tela. Ja to mám tiež, lebo zle sedím pri počítači, ale keď pravidelne cvičím, tak sa to vždy zlepší. Dobrá je joga na krčnú chrbticu. Keď nevieš ako cvičiť, daj si predpísať rehabilitácie.

yoxinka
2. máj 2023

@biancanicol
To kto ti robil?

biancanicol
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoxinka
2. máj 2023

@biancanicol
Tak buď rada, že si odtiaľ odišla po svojich a že ti nejako vážne neublížil, lebo uterákom prudkými pohybmi manipulovať krčnú chrbticu, to už fakt chce odvahu jak delo 🤦‍♀️.

biancanicol
2. máj 2023

@yoxinka ma dlhrocne skusenosti a ocenenia. Predpokladam ,ze zatial neublizil nikomu.
Ne to cbiropraktik 🙂

kacena4
2. máj 2023

prosim ta len nic nemanipuluj s uterakom!... je to total nezodpovedne, ak nechces ostat ochrnuta ci ist na operaciu... toto co pises mas zo zleho drzania telo, zacni cvicit s odbornikom sm-system naucis sa spravne drzat chrbticu, prestan cumet do telefonu a pravidelne cvic. inak ak uz je spraveny hrb, je to o kostiach a vela to zmenit nemozes. tak ako keby si si chcela "upravit" stehennu kost, moc to nejde. takze jedine cvicit

doda2002
autor
2. máj 2023

@kacena4 to znamená že sa toho už nezbavím ? 😐

yoxinka
2. máj 2023

@biancanicol
Tie ocenenia by ma ozaj zaujímali, aké sú a odkiaľ ich má. Chiropraxia je rozšírená hlavne v USA. Tam sa to študuje ako lekársky odbor. Roky sa študuje všeobecné lekárstvo, potom sa špecializuje na chiropraxiu. Na Slovensku sa to študovať nedá ani vykonávať. Väčšina chiropraktov má nejaký víkendový kurz alebo čo. Viem o jedinom študovanom chiropraktikovi na Slovensku, ktorý si robil švédsku chiropraktickú školu, je to Tomáš Malárik a ten má level Master of Chiropractic Ackermann Colleague. O tom tvojom pánovi som nenašla nikde nič, takže tipujem, že to je taký ten miestny ujo naprávač alebo čo, keďže si už proaktívne stihla vymazať jeho meno. Každopádne, fakt ti radím, už nikdy nedovoľ nikomu manipulovať ti krčnú chrbticu uterákom. Ujko ti pokojne mohol dolámať krk.

biancanicol
3. máj 2023

@yoxinka prišla som v poriadku 🙂
Ale už teraz mam teda strach 🙂

natalienka12
3. máj 2023

@doda2002 Upravi sa ti to, treba vyrazne znizit telesnu hmotnost.

kacena4
3. máj 2023

@doda2002 nie urcite nienapravanim, rehabilitaciou to zlepsis a spravnym drzanim tela

matabb73
3. máj 2023

@natalienka12 to vzniká zlým držaním hlavy a nie nadváhou. Pozri si ten obrázok. Hlava dopredu, má hrb, hlava rovno, nemá hrb.

natalienka12
3. máj 2023

@matabb73 ale áno, aj nadváhou, všimni si, že je tam tuk

matabb73
3. máj 2023

@natalienka12 a keď zmizne bez schudnutia, ako je to možné? Píšeš nezmysly. Hrb mávajú aj štíhle ženy. Nie je to tuk, ale krčná chrbtica.

natalienka12
3. máj 2023

@matabb73 pozri si na youtube videá vdovský hrb a tam to máš vysvetlené nebudem sa s tebou hádať, ty nezmysel

natalienka12
3. máj 2023

@matabb73 napríklad tu máš jasne vysvetlené, že je to zakrivená chrbtica prerastená tukovým tkanivom
https://trener.wbl.sk/Dowagerov-hrb---vdovsky-h...

matabb73
3. máj 2023

@natalienka12 máš s tým osobnú skúsenosť? Lebo ja áno. Neschudla som ani gram a pri pravidelnom cvičení sa mi krčná chrbtica narovnala, hlava posunula do zadu a hrb zmizol. Nemusím pozerať videa, aby som vedela ako to funguje.

mondolina
3. máj 2023

@natalienka12
kamoška má 5 kilov aj s topankami a má tento hrb...

sickynickyobsadene
3. máj 2023

@matabb73 nedáš cviky co ti pomohli? Napr.yuotube

yoxinka
3. máj 2023

@natalienka12
Určite sa to neupraví len schudnutím. Je to problém držania tela. Ok môže to obrásť tukom, ale to je sekundárna vec. Primárna je držanie tela. Ja som neschudla, ale posilením svalstva chrbta a brucha, sa mi veľmi výrazne zlepšilo držanie tela a hrb sa zmenšil.