Valgózne členky, ploché nohy, operácia, Evansova osteotómia - skúsenosti

modernitas
25. aug 2021

Dobrý den, najdu sa tu ludia, ktori maju skusenosti:
1. Operacia plochého nohy, osteotomia podla Evansa (step z panvy). Pomohlo to Vaším detom? Šli by ste na nu znovu? Vedu deti po operaciu plnohodnotný život, vratane sportu, turistiky.
2.kto na operacii nebol, ako sa vyvijalo plochonozie, Ked už děti boli vacsie, puberta, dospelost,nerobilo to problémy....
Za každu skusenost Vám budem vdacna.
Je tu niekto, komu operovali ploché nohy až v dospelosti?

ofzuza
25. aug 2021

Kolko rokov ma dieta? Ma naozaj plochu nohu alebo je to len dosledok valgozity. Ktora klenba je padnuta? Skor by som riesila dobreho fyzio nez operaciu

modernitas
autor
26. aug 2021

@ofzuza dcera má 13 rokov, má kombinaci valgoznych členkov a plochej nohy. Sportuje( nie vrcholovo), rekreačně, turistiku zvládá tiez, na pohlaď vyzeraju nohy škaredo, ale nějak zvlášť sa na bolesti nestazuje.

ofzuza
26. aug 2021

@modernitas v prvom rade by som riesila s fyzio cvicenie. Klenba je sval. Valgozita moze byt dosledkom slabeho stredu tela.

modernitas
autor
26. aug 2021

@ofzuza ano, vieme , že má slabsie brušné a trupové svaly, ale nevieme , či sa valgozita vekom Este nezhorší a nebude mat vacsie problémy, bolesti kolien , chrbta.

waneska123
11. sep 2024

Ahojte som po operácii plochej nohy,odber stepu bola som na kontrole a mám už chodiť bez barli ale bolesť mám neskutočnú nedá sa mi stúpať na nohe boles veľká pri stupani aj keď doktor povedal že krásne sa kosť zahojila ale moja bolesť je veľká bez barli sami nedá chodyt už niekto bol po takej operácii bude to lepšie alebo ani nie