Vakcína Silgard

denisse1311
20. feb 2013

Ahojte mamicky mate niektora z vas skusenosti s vakcinou silgard?dakujem

sisaha
20. feb 2013

@denisse1311 moja dcera je nou pichnuta

mareli
20. feb 2013

@denisse1311 ja idem o dva tyzden na 2.davku. sice mam 30 rokov, ale moj dr. mi ju odporucil kvoli zlym vysledkom z cytologie.

denisse1311
autor
20. feb 2013

@mareli ja som mala genitalny herpes pred tromi mesiacmi a lekar mi ho teraz doporucil. Ochrani vaocina pred virusmi sposobujuce rakovinu?alebo zlepsi vysledky cytologie?

denisse1311
autor
20. feb 2013

@sisaha v akom veku je tvoja dcera?ma deti ci nie

sisaha
20. feb 2013

@denisse1311 ma 14..

erika789
20. feb 2013

určite by som sa nebála to dať dcere pichnúť, stojí to trošku viacej penazí ale je to predsa len ako taká ochrana pred rakovinou či genit. herpesom.Mne osobne to pichali 26roku lebo som mala vždy zle výsledky z cytologie. Od vtedy sa to polepšilo a poriade. Až doteraz mám pokoj a to som už porodila 2 deti

petah82
20. feb 2013

@denisse1311 vsetko, co som kedy citala o cockovani proti HPV, mi hovori jednoznacne NIE!chodit na preventivne prehliadky, ak sa bojite, tak aj 2x do roka a mate istotu. neporovnatelne vyssiu a zdravsiu istotu ako po vakcine. opat toto ocko nefunguje a navyse privolava iny druh rakoviny...
urcite si precitat http://www.celostnimedicina.cz/nebezpecne-ockov...

HPV vakcina statistika 2012.

mame tu celkom cerstve ciastkove "vysledky" hlaseni neziaducich ucinkov vakcin VAERS v USA z roku 2012. musim upozornit, ze tieto cisla sa tykaju len vakciny Gardasil od firmy Merc . kludne ich mozte vynasobit x2 este aj za rovnaky vyrobok od firmy GSK. na druhej strane sa odhaduje ,ze do tohto systemu sa dostane zhruba 10% vsetkych pripadov ..nic moc, ale aspon maju nejaky system na rozdiel od Slovenska. ..

http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

119 - umrti nasledovanych po podani HPV vakciny
894 - pripadov tazkeho poskodenia (ochrnutie, oslepnutie a pod.)
517 - zivot ohrozujucich udalosti .
9889 - vyhladanie rychlej zdravotnej starostlivosti
2781 - hospitalizacii ...

denisse1311
autor
20. feb 2013

@erika789 takze tebe vakcina zlepsila vysledky cytologie?ja som mala zatial dobre vysledky a az teraz v auguste idem na preventivku po tom.co mam herpes. Na aku dobu vydrzi vakcina?pocula sem ze sa to po 15rokoch picha znovu

erika789
21. feb 2013

@denisse1311 no to neviem či sa to picha znovu. Mne to pomohlo niekomu možno nie, pred tým som bola u gynekologičky 3-4 razy do roka teraz jej stači skontrolovať ma raz za pol roka

usiko
21. feb 2013

no, ja doporucujem precitat si vela o tejto vakcine a
predpokladam ze sa rozhodnete ze sa nedate zaockovat, okremn toho ze su to zbytocne vyhodene peniaze, lebo vas to neochrani, si do tela vpichujete kokteil z latok, o ktorych nic neviete..jednoznacne nie......a kedze svoju dceru lubim, tak jej by som to nedala pichnut ani keby mi zaplatili.......ale predpokladam, ze vo veku, kedy to bude pre nu akoze vhodna vakcina, bude mat tolko rozumu, ze po precitani odbornych naozrov na tuto vakcinu sa sama rozhodne ze nie....

petah82
28. feb 2013

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. působila mnoho let na Přírodovědecké fakultě UK v oboru fyziologie a vývojové biologie. Je členkou mnoha mezinárodních odborných společností. Zabývala se dlouhodobě mechanismy vzniku patofyziologických změn u hematologických onemocnění, schizofrenie, Alzheimerovy nemoci a autismu.
http://www.vitalia.cz/clanky/jsou-vakciny-proti...

aduskatt
28. feb 2013

skusenosti nemam a pokial budem pri zdravom rozume, ani mat nebudem🙂

simca06022011
28. feb 2013

No pokial viem, tak tato vakcina nepomoze ked uz clovek tento virus ma... neviem ako by teda mohol ovplyvnit vysledky cytologie alebo nieco podobne... a toboz po nejakom genitalnom herpese, bradaviciach a pod... asi si to idem este nastudovat P

kubic
1. mar 2013

Ja jsem naockovana, a nevim no, jinak se necejtim🙂