Vakcína proti čiernemu kašľu v 34tt.

aylinn
9. apr 2020

Ahojte dávali ste si niekto pichnúť vakcínu proti čiernemu kašlu ak ste rodili mimo SK? Mne to pred tyždňom povedala lekarka že už som si to mala dať pichnúť od 28tt čo mi nikto nepovedal samozrejme, no teraz rozmýšlam či je to ozaj nevyhnutnné , ani mi nepovedala že prečo sa to musí a na sk to vraj nikde nepichajú takze mi nevedel nikto poradiť. Mam strach z takých vecí 🤦‍♀️

cammille
9. apr 2020

Nie a ani by som si nic take nedavala. A uz vobec nie tehotna. Moje ockovane deti dostali cierny kasel, takze pichat do seba chemiu, ked aj tak potom ochories...za mna urcite nie😊

lubi40
9. apr 2020

@aylinn pri prvom to nepovedali ani mne, pri druhom ano a aj som sa dala zaockovat. Je to ochrana pre babatko, ktore casto navstevuju aj strarsi ludia (prenasaci). Myslim, ze to co pichali mne bolo v kombinacii s tetanovkou, takze tiez dobre...

tanyan
9. apr 2020

rodila som na Slovensku, ale určite by som si to nedala, a teraz v období korony už tobôž nie. riskovať svoje zdravie a zároveň zdravie svojho dieťaťa... na jednej strane ti zakazujú aj bežné potraviny a potom ti "ponúknu" takýto chemický koktail, ktorý ani nebol testovaný na tehotných...

nikpa
9. apr 2020

@aylinn keby si sa skusila opýtať tu v poradni u lekára, ked nič iné aspon budes mat aj iny odborný názor okrem lekara ktorý ti očkovanie teraz odporúča
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/

tanyan
9. apr 2020

@nikpa v súčasnej dobe sa verejne asi žiadny lekár nevyjadrí proti očkovaniu. súkromne ti niektorí neurológovia povedia svoje skúsenosti s pacientmi s následkami po očkovaní, ale na papier má málokto "gule" to dať.

kiki68
9. apr 2020

V zahranicije to bezna prax, hlavne v USA, citala som o tom nejaky clanok. Ale zase oni maju inak nastaveny ockovaci kalendar a system. Nemyslim ze je to dolezite pri Sk ockovacom systeme davat do seba. Ale je to na Tebe

amelia000
9. apr 2020

@aylinn nie, urcite by som sa ako tehotna zaockovat nedala..to v ziadnom pripade. A nevyhnutne to nieje. Ak mas pochybnosti a bojis sa...nedaj sa zaockovat, dr. Sa nebude starat o teba ani tvoje babo.

dudos
9. apr 2020

Ahoj presne ako písala @lubi40, tiež som mala túto kombináciu. Odporučil mi to môj gynekológ, na SR to nie je bežná prax ale dala som sa zaočkovať. Ja som nemala žiadne vedľajšie nežiaduce účinky. Poznám jedno dievča, ktorá sa tiež dala takto zaočkovať a opuchla jej celá ruka.
Ja som si to dala z preventívneho hľadiska. Môj syn je v rodine najmladším dieťaťom. Veľa detičiek v našej rodine už chodilo do detského kolektívu a sme rodina, ktorá sa aktívne stretáva.

aylinn
autor
9. apr 2020

No dobre ďakujem vám lebo po porode sa musim vraj dať zaočkovať aj proti rubeole tak aj to váham či isť či neisť. Ak by to bolo nevyhnutne kôli malému že mu tým pomožem tak si to dám ale keby mu to malo este aj ublizit nedajboze tak kaslem nato. Toto je tiez nejaka kombinacia vraj troch vecí. A hlavne môj dr mi to nespomenul ani raz spomenula to doktorka z nemocnice kde budem rodiť ktoru som videla prvy krát.. a navyše to ani neprepláca poisťovňa

nerya
9. apr 2020

Ahoj, nám tu núkajú čierny kašeľ a chrípku, dala som si len to prvé ako tehotná 😉 žiadne problémy ani ja, ani malý ♥️ držím palce.
Ja som radšej dala ako riskovať, že to chytí nedajbože a potom čo...

kiki68
9. apr 2020

@aylinn a protilatky na rubeolu robia v tej krajine? Ci ako je to riesene? Lebo v Rakusku sa robia 2x protilatky na toxo a rubeolu a nikto tu nic picas tehu neockuje. Tu je rubeola pocas tehu ockovat zakazana aj keby nemas protilatky. Nakolko ta vakcina by ju mohla rozbehnut. Tiez rubeola sa neda ockovat separatne, iba ako mmr vakcina. Ako osobne by som do toho v tehu nesla.