Vakcína a alkohol po necelých 2 dňoch

horvath99
24. dec 2021

Ahojte bola som sa očkovať, a neviem ci môžem vypiť alkohol

cinda555
24. dec 2021

@horvath99 môžeš

kika831
24. dec 2021

@horvath99 mne povedali dalsie 3 dni ziadny alkohol.

sisa_s
24. dec 2021

2-3d po ockovani nepit alkohol

anonym0001
24. dec 2021

@horvath99 ja by som určite nepila aj niekoľko mesiacov pred očkovaním aj po. Je to brutál záťaž na pečeň. Ako neumries, keď si vypijes, ale nepreháňala by som to. Telo sa bude dlho čistiť.

panelacikova
24. dec 2021

@horvath99 viem o x ľuďoch, ktorí pili tvrdé ešte v ten deň, ich slová: "ideme zahnať nežiadúce účinky". neuveriteľné bolo to, že okrem miernej bolesti v mieste vpichu nebolo ani jednému nič. šlo o cca 4-5 ľudí 😀 a teda že východniari, čiže piati stiahli tri sedmičky vodky 😀

galixx
24. dec 2021

@panelacikova tak ono to nie je o tom, ze by sa ti nieco stalo, ale o tom ze sa nevytvoria dostatocne protilatky

panelacikova
24. dec 2021

@galixx to nemá s protilátkami nič spoločné. neodporúča sa piť z dôvodu, že môžeš mať práve, naopak, zhoršené NÚ, keďže alkohol sám o sebe oslabuje imunitný systém. do toho vakcína, ktorá niečo "rozbieha" a môže byť problém na svete (znásobené a dlhodobejšie NÚ). ale tým chalanom, napočudovanie, nič nebolo 😀

galixx
24. dec 2021

@panelacikova nie som lekar, ani som to nejako extra nestudovala, ale ja som prave citala clanky, ze je to kvoli protilatkam. Ale teda nejdem sa hadat…

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
desore
24. dec 2021

@horvath99 Po 24 hodinach mozes. Hlavne necitak bludy tkzv. internetovych doktorov, ktori naposledy mali biologiu a chemiu na ZS. 🙄🙄🙄

panelacikova
25. dec 2021

@galixx ja tiež nie som lekár, ale ja som presne toto s lekárom konzultovala. 🙂 a ten má načítané články z oblasti vedy a medicíny 🙂

mogaa
25. dec 2021

jasne že môžeš, ide o množstvo....ak sa nachňápeš telo bude ma prácu s odbúraním alkoholu a vytvorí si menej protilátok.....ale pohár šampanského ti niť neovplyvní

miriam11
25. dec 2021

@horvath99 výpisu, kľudne si daj. Aspoň nebudeš mať vedľajšie účinky

hivanik
25. dec 2021

Veľká fyzická námaha a požívanie škodlivých látok ako je alkohol, môžu oslabiť imunitu, takisto stres. Imunitná reakcia potom nemusí byť taká dobrá, ako keď je imunitný systém oddýchnutý.

Aj po očkovaní musí mať imunita dostatočný čas oddychu na to, aby dobre zareagovala s vakcínou a bola čo najefektívnejšia. „Opatrenia sa netýkajú tesne pred očkovaním, ale aj po očkovaní. Imunitná reakcia po očkovaní sa vytvára 10 až 14 dní, takže to je minimálny čas, kedy by mal človek nájsť priestor na to, aby imunita sa čo najviac poučila z vakcíny,“ hovorí Visolajský.

anonym_11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz