Vaginálne tabletky a ich zavádzanie

januus
15. máj 2017

Ahojte. Prosím vás, prvý krát mám vaginálne tablety a chcem sa poradiť, (dúfam, že tu nebudú blbé poznámky) ale radšej sa chcem poradiť so skúsenými ženami. Ako hlboko sa majú zavádzať? V príbalovom letáčiku píše, že proste čím hlbšie, tým je lepší účinok... Dnes som si zavádzala prvú tabletku a dala som ju asi na dlžku prostredníka, nie úplne, už som potom mala pocit, že tabletka niekam trochu sklzla. Je to v poriadku alebo som to prehnala? Samozrejme radšej sa pýtam, lebo chcem dosiahnuť čo najlepší účinok tabletky, aby to užívanie malo vôbec zmysel. Ďakujem za rady 🙂

simi06c2
15. máj 2017

o aku tabletu ide ? ... existuje aplikator vaginalnych tabliet. tbl. si zavadzajte pocupiacky co najhlbse do posvy, vplyv gravitacie moze poklesnut. avsak nejde o ziadnu chybu a ucinok sa dostavi tak ci tak .. som Mudr. gyn.porodnik takze ziadna ina odpoved vam uz nie je potrebna .rychle zotavenie

januus
autor
15. máj 2017

@simi06c2 ale nemam nejak cas behat do lekarne alebo kam, kupovat aplikator. Tablety su Macmiror... a viem si ju pekne zaviest prstom, len sa pytam ako hlboko, aby mi to niekto vysvetlil "ludovo" na plnu pusu.

simi06c2
15. máj 2017

normlane prstom pokial to ide tak si to tam zavedte , a pouzite intimky . udete mat zlty vytok . ak by vas nieco svrbelo palilo bolelo tbl treba vysadit . posledna tabelta sa vyplavuje 4 dni .. cize tak hlboko ako viete tak si tot am zavedte pocupiacky to die co najhlbsie 🙂 macmiror sa rozlozi a urobi co treba. tbl. by sa mala zavadzat pred spanim aby ste uz nemali vela pohybu

katkakovac
15. máj 2017

Tiez som uzivala tablety Macmiror a postupovala som ako pise @simi06c2 Dala som si vecer, najviac/najhlbsie ako to slo a isla som spat. Rano nieco vyslo von, zachytila to intimka a normalne som fungovala.

januus
autor
15. máj 2017

@simi06c2 dakujem pekne 🙂

@katkakovac dakujem. mna len trochu zneistilo to, ze som zasuvala tabletu a potom akoby sa uz niekam zosmykla trosku doboka alebo tak tak som sa zlakla ci uz som to neprehnala a nedala hlboko.. ale tak dakujem, asi je to spravne dobre takto 🙂

simi06c2
15. máj 2017

@januus je to uplne v poriadku 🙂

podkolienka951
16. máj 2017

Ahoj, tiež som tieto tabletky mala. Zavadzajú sa úplne super. Tiež večer len v posteli. Ale ja som zabudla na vložku.... Ale už na druhý den dala. Ale pomohlo.

bobulazelena
16. máj 2017

Ja by som este si dovolila odporucit dat si klasicku vlozku s kridelkami,mne sa intimka v noci poposuvala a nedrzala tam kde ma. A taktiez potom na den si treba dat intimku, mozu zbytky vytekat aj cez den 🙂

lienka737
16. máj 2017

Uplne v pohode. normálne strč kolko dočiahneš a dávaj si pred spaním, nech hned všetko nevytečie. Nestresuj sa s tým, účinok to má.

januus
autor
16. máj 2017

no vytekalo to celkom riadne :D intímka mi vôbec nestacila, zobudila som sa na to ze som mokra :D tak som si dala vlozku a este aj na nej bolo vidiet ze este aj dalej to vytekalo