Vadí mi, že fajčím

30. mar 2021

Ahojte. Poslednu dobu mi vadi ze fajcim. Ked som bola tehotna samozrejme som okamzite prestala to bola velka motivacia proste vedela som ze MUSIM prestat. Nefajcila som 3 roky. Potom som mala tazke obdobie a opat som zacala ale teraz fajcim hrozne vela velmi ma to hneva. Idem na cigu ked mam chut, ked sa nudim, ked sa nastvem. Proste stale a vzdy si dam naraz aspon dve. V hlave mam same proti preco nefajcit no neviem ako sa donutit prestat. Prve naco rano myslim je cigareta hned po zobudeni si musim zapalit. Stve ma aj to ze s tou zasmradenou papulou potom bozkavam svoje deti. Takisto ze co ak dostanem rakovinu. Objednala som si nicorette spray ze by som vyskusala ci mi to nepomoze. Ide o to ze ja sa hrozne cez den nudim aj popri dvoch detoch a tak velakrat len z nudy idem na tu cigu. Hrozne sa na seba hnevam ze som vobec znova zacala :(

kitycat
30. mar 2021

Ja by som sa s tym az tak nebicovala. No tak si zapalis. Potom si umy zuby a ruky daj zuvacku a vybozkavaj poslusne deti, ze sa pri nich nudis.

Za to ta tu ine matky asi ukamenuju 😆

Ako zvyk prisiel, tak aj casom odide... Skus si ked tak kupit nejake lightky alebo slimky

autor
30. mar 2021

@kitycat s najslabsimi slimkami som zacala a skoncila som pri hrubych modrych. A aj tie slimky som vela fajcila aj teraz tie druhe :(

kitycat
30. mar 2021

No a? Ako prislo tak aj odide, v lete ti mozno bude menej chutit v takom hice ani mne nechuti... Teraz som nefajcila uz vyse tyzdna lebo ja si rada zapalim cestou.. Nie na stojaka na balkone...

kittykat22
30. mar 2021

a neskusala si naplaste alebo lieky?

autor
30. mar 2021

@kitycat neviem ci to len tak odide uz som za tych par mesiacov znova na tom zavisla. Musim sa nejak donutit v hlave to stopnut len neviem co budem robit namiesto toho. Akoby som si uz nepamatala tie 3 roky bez cigarety

autor
30. mar 2021

@kittykat22 neskusala som. Chcem skusit teraz ten spray nicorette ci to so mnou nieco neurobi

sara07
30. mar 2021

kup si menej cigariet, daj si zaväzok že len jednu za tyžden a ked budeš sa nudit začni niečo robit alebo sa vyberte na prechadzku ale nechaj ich doma
proste snaž sa zabavit,
tak ked nič iné si povedz že by si chcela vidiet deti dospelé, ked si zoberieš k tomu zničené život prostredie, plasty všade a do toho fajčenie máš motivaciu ako hrom

autor
30. mar 2021

@sara07 manzel mi sam povedal ze vela fajcim ze mohla by som menej ale ja to neviem obmedzit. Uvazujem ze ako to mam aspon znizit alebo ci s tym seknut prestat uplne. Liecim sa aj na depresiu beriem lieky bojim sa aka budem ked sa budem snazit prestat

kittykat22
30. mar 2021

urcite skus. A ked nezafunguje jedno, tak skus chvilu pauzu a daj nieco ine. Nevzdavaj sa. Ked sa budes snazit prestat, tak to nakoniec zvladnes. Ja som prestala k 1.1 2020 🙂 Ale bol to dlhsi proces. Najskor sa k tomu rozhodnut, potom konecne spravit ten krok. Na krok za 2 hodiny zabudnut .. takto 5x 😀 ale nakoniec sa to podarilo. Najviac mi asi pomohlo ako som vsade hovorila ze prestavam fajcit 3/4 roka a potom ked ma niekto videl s cigaretou tak mi hovorili "ty este stale fajcis??" A mne bolo tak trapne 😀 ze ma to uz potom ani nebavilo 😀

solange7
30. mar 2021

No na tvojom mieste by som sa fakt takto nebicovala. Ved si nepichas heroin. Si zapal ked mas chut a potom si umy ruky a zuby a hotovo. Skus nehulit ako fabrika, ked sa budes nudit zamestnaj sa niecim. Ja to tak robim tiez, ked ma nieco zamestna, tak nefajcim aj pol dna. Tiez neznasam zafajcene prsty a dych. Teraz som na home office, ale v praci mam parfumovanu dezinfekciu na stole a ked dofajcim, tak si to dam na ruky, do ust tiktak a hotovo. Nikto pri mne nesedi, nejde o ostatnych, ide o moj komfort.

solange7
30. mar 2021

A kolko vlastne priblizne vyfajcis cigariet za den?

autor
30. mar 2021

@solange7 minimalne krabicku , krabicku a pol :(

autor
30. mar 2021

@kittykat22 :D ja chcem aby cim menej ludi vobec vedelo ze fajcim

kittykat22
30. mar 2021

samozrejme ze vsetci vedia ze fajcis 😀 ved to je z teba citit

kitycat
30. mar 2021

@sara07 dat si jednu za tyzden je asi blbost pre babu, co si zapali z nudy a hned dve... Ale ak by to stiahla na jednu kazde dve hodiny tak aj to je zaciatok... Zvlast ked citam ze dava v pohode krabicku a pol.

Nebicuj sa... To pride ak chces prestat.

jvasenka
30. mar 2021

Nech ti manzel vydeluje na den a ty si 3x premyslis ci vyfajcis vsetko naraz alebo pekne si to rozlozis tak aby si nebola nervozna ze nemozes zafajcit..a najdi si nejake hobby - ale nieco co ta ozaj zaujme a stratis pojem o case..prip vymysli nejaku aktivitu s detickami co vas bude bavit🙂

autor
30. mar 2021

@kittykat22 ale ja som len doma s nikym sa teraz nestretavam ani nikde nechodim ani nikto k nam

autor
30. mar 2021

@jvasenka to presne som sama skusala ze len 10 na den a desat som mala uz o 11tej doobeda :(

zalka
30. mar 2021

Skúšala si niekedy toto ? http://www.bioreta.sk/antinikotinova-terapia-29... za pol hodku a som abstinujúci fajčiar už 6 rokov.

mimer
30. mar 2021

Tak toto je extrem...prepac,ja som sice fajciar,ale zapalim si len ked mala spi -nechcem jej smrdiet a cigareta je taky moj "relax"
keby vyfajcim denne 30cigariet asi by som sa aj dogrcala. Porataj si kolko € je to do mesiaca..

fiafia
30. mar 2021

Ja som teda bola fajčiarka a silná no pre toto nemám pochopenie. Koľko času denne na cigarety, koľko peňazí vo vzduchu. Navyše si sebecka matka keď sa nedokážeš "obetovať" pre dieťa. Toľko cigariet denne je cesta do hrobu. Nepoviem tých 10 ale 30? Ako budeš s tým žiť keď náhodou ochories? Mňa svedomie hrýzlo pri každej cigarete. Vždy ma napadlo či je to tá rozhodujúca ktorá rozhodne o chorobe. Klamať si nebudeme chorôb z cigariet je dosť a ja som nechcela riskovať,že moje dieťa môže ostať bez mamy a navyše mojou vinou. Je rozdiel ochorieť a takto ochorieť vlastnou chybou. Zdr.problemy ma prinútili navštíviť pľúcne, RTG CT a ten strach nie o seba z výsledkov ale čo bude s mojím dieťaťom keby mi náhodou niečo našli ma z chuti na cigarety vyliecil. Vynadala som si za každú jednu čo som dala do huby.

ninusa221
30. mar 2021

Skus znižovať počet ja som napriklad presla na slimky ked som zamestnaná tak vydrzim aj 2 hodky bez cigy ked sa zas nudim tak fajcim jednu za druhou hlavne rano ku kave😌

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jvasenka
30. mar 2021

Chapem ale musis sa nejako zatat a proste si povedat ze nie..daj si 10 na den a rozdel si to na cely den..nebudes fajcit 2 po sebe ale 1 aj to pomaly si vychutnas napr a nemusis hned davat druhu...ked sa budes nudit rob nieco co vies ze ti zaberie viac casu napr..ale to uz je potom aj o voli a s tym ti nikto asi nepomoze..drzim palce;)

mmt11
31. mar 2021

Ja som fajčila okolo 12 rokov, no tie posledné roky boli take že som si niekedy povedala že prestanem a dala som si napríklad pauzu na pól roka, potom som začala zas a stále o tom istom...
Úplne som prestala fajčiť rok do zadu, proste čítala som si články čo to robí s telom, potom čo to spraví a ako sa uľaví telu keď prestanem fajčiť, všelijaké hnusne obrázky zafajcenych pluc.... na aké choroby máš väčší nábeh keď fajčíš a máš väčšiu pravdepodobnosť že ju dostaneš a tak 😁.. až som si povedala že toto nechcem, chcem rovit niečo pre svoje telo a prestala som... nehovorím, chuť bola, ale vydržala som ... a tiež som mala problém že keď prestanem, tak čo budem robiť 😁 lebo vždy ked som sa nudila tak som si tiež zapalila... ale človek si zvykne
Ja som aj skúšala prestať postupne a odoberať cigarety, to mi nepomáhalo... proste som si raz povedala ze prestanem, zahodila som krabičku a bolo to 😁

autor
31. mar 2021

@mimer ano aj zato ma to hneva 120 eur vyhodenych do vzduchu radsej ich dat chlapcom do pokladnicky nez minat na tuto somarinu

autor
31. mar 2021

@fiafia ano mas uplnu pravdu ja sa nehadam presne toto ma na tom stve ze kvoli detom musim prestat. Tiez ma teraz hryzie svedomie pri kazdej jednej cigarete a vzdy myslim nato ako mozem dostat rakovinu. Ja som si vedoma vsetkeho len to ze sa zatat a prestat je tazke

autor
31. mar 2021

@beata_k mrzi a velmi preto s tym chcem prestat keby mi to bolo jedno nezakladam tuto diskusii fakt je mi to hrozne luto a mam predstavu ako smrdim lebo sama to citim

autor
31. mar 2021

@jvasenka ja viem musim si to nastavit v hlave viem ze v tomto mi nikto nepomoze ani za mna neprestane. Dakujem

autor
31. mar 2021

@mmt11 ja len nechapem ze ked som vedela prwstat ked som bola tehotna tak preco to teraz nejde tak jednoducho ako vtedy