Vačok pri zube

bebememe
27. mar 2024

Ahojte .
Dnes ráno som si našla toto pri zube na ďasne.
Volala som zubárke. Termín mám až v stredu .
Neboli to .
Len počujem stadial občasné akokeby ťukanie.
Mali ste niečo také ? Hádam to nie je nič vážne 🫣lebo ja mám Panický strach zo zubárov idem len keď som nútená

a_alexandra_a
27. mar 2024

Je to absces. Zubárka ti to vyčístí a prelieči. Čím skôr tým lepšie, aby sa ti nerozšíril zápal.

bebememe
autor
27. mar 2024

@a_alexandra_a ďakujem

nikola81
27. mar 2024

Hnisavy vacok. Je mozne ze zub je mrtvy, pod korenom sa hromadi hnis a nakolko nema kadial vytkat nasiel si cestu von dasnom. Zubarka zub otvori aby mohol hnis vytekat a musi sa preliecit. Zial u mojho to nezabralo a zub musel ist von. Drzim palce, na toto len zubar.

martamasarova
27. mar 2024

@bebememe zub je mrtvy, nam zubarka poradila hnis vytlacit, opakovane, ...pomohlo

bebememe
autor
27. mar 2024

@martamasarova no zatiaľ ma nič nebolí ale cez deň občasné ako keby ťukanie cítim.
Dúfam že do stredy sa to nezhorsi

ronie338
27. mar 2024

Nemalo by, nakoľko sa hnis ma kadiaľ dostať von, ale správy rtg podľa neho uvidí ako je hnis okolo zuba a ci je možné ho ošetriť alebo nie. Ak sa dá, spravia sa korenove kanáliky a potom sa raz ročne zub podľa rtg kontroluje ci zápal mizne, ak bude už vysoko a nebude sa dat úspešne vyliečiť, zub bude musieť ísť von.

monicatko20
27. mar 2024

@ronie338 tiež by som to ťukla ihlou aby praskol, nech hnis vytečie..mne keď sa taký vačok spravil, umrel mi zub 🙏 ale teda bolel jak šľak, po uvoľnení hnisu bolesť ustúpila..

bebememe
autor
27. mar 2024

@monicatko20 mňa vôbec nič neboli. Len sa bojím že to bude horšie hnis tam nie je . Je to červené len . A je to také že keď idem na to tampónom.sa to hýbe nie je to zarastené úplne do kosti .
Dúfam že do stredy nebude nič vážne ...

monicatko20
27. mar 2024

@bebememe tak potom ti už praskol..ja som mala toto isté, len nebudem pridávať fotku mojich krivych zubov 🤣 ak neboli tak bud v kľude