V PNC 750 a dojčenie

sojaso
15. mar 2015

Mile mamicky, chcela by som sa spytat, ci niektora z vas uzivala tieto antibiotika pocas dojcenia, trochu ma vystrasilo to, ze v letaku je napisane o moznych negativnych ucinkoch pre babatko......dakujem

januska1602
15. mar 2015

@sojaso ahoj!Tieto antibiotika su penicilinove,co ja viem a nemali by nijako uskodot ani babetku!Ja som ich sice nebrala pri kojeni ,ale v tehotenstve a to som musela vybrat bohuzial az dve davky a mam krasnu a hlavne zdravu slecnu a to som sa dost velmi.bala po tych liekock!Ved lekar by ti urcite nedal lieky,ktore by urobili zle tvojmu mliecku a zaroven babetku!

maslenka47
15. mar 2015

Laktácia:

Liečivo fenoxymetylpenicilín sa vylučuje do ľudského mlieka. Maximálne hladiny v mlieku dosahujú približne 50 % maximálnych koncentrácií v sére. U dojčiat kŕmených týmto materským mliekom sa nezistili žiadne nežiaduce účinky, avšak nemožno vylúčiť riziko senzibilizácie alebo ovplyvnenie črevnej flóry. Pri dojčení sa dostáva do organizmu dieťaťa približne 0,1 % materskej dávky fenoxymetylpenicilínu. Preto sa nemá počas terapie dojčiť.

...

Takze kludne si s tym dojci, len potom nezabudni detskej doktorke poriadne vynadat, ked tomu istemu dietatu predpise nejake "zbytocne" antibiotika. 😎