V nose mám nový piercing a robí sa mi pľuzgier

20. jan 2023

Mám v nose nový piercing robi sa mi pluzger boli ma je to len kym si zvyknem alebo ho mám vymenit?

strasko
20. jan 2023

ťažko povedať... nevieš sa poradiť s piercerom, čo ti to robil? Sama ho určite nevymieňaj ak je to čerstvé, to sa vie spojiť extrémne rýchlo, ani si nestihneš nachystať nový. pluzgier je ale veľmi zvláštny jav podla mňa... ak by to bol opuch s hnisom, to už som sa stretla ale pluzgier je čudný. Skús zabehnúť tam, kde ti to robili radšej a poraď sa, oni ti to prípadne aj bezpečnejšie vymenia a ošetria.

bajka16
20. jan 2023

Pľuzgier pri piercingu vôbec nie je ok. Ako sa o neho po pichnuti staráš? Napuchnuté to trochu má byť ale žiadne pľuzgiere pre boha. Mala som piercingy kade tade ale ani na jednom som pľuzgier nemala.

rurutiax
20. jan 2023

Ešte to nemusí znamenať nič zlé. Je dôležité, aký typ piercingu máš či krúžok alebo rovný a takisto je dôležitý typ materiálu piercingu a takisto nevieme o aký typ piercingu na nose sa jedná. Ten pľuzgier čo popisuješ je zrejme “irritation bump” v angličtine, ale neviem to potvrdiť nakoľko si nám nedala viacej info. 🙂

autor
20. jan 2023

Prepichovali mi to pred cca dvoma mesiacmi všetko bolo ok, pokým som si nezakupila nový piercing dala som si ho a spravil sa časom pluzgerik. Na chvíľu zmyzne a potom ho cítim akoby z vnútra v nose. Inokedy zase akoby nic

rurutiax
20. jan 2023

A to je chyba. Veď piercing sa mení až keď je úplne zahojený a ten tvoj po 2 mesiacoch teda určite nebol. Piercing sa nemá meniť aspoň prvých 6 mesiacov až rok. Prečo si si ho menila? Predpokladám, že ten nový je z lacného materiálu a preto ti to neustále dráždi a garantujem ti, že pokiaľ sa nejedná o kvalitný materiál tak sa nikdy nezahojí. Radím ti ho vymeniť za ten s ktorým ti ho prepichovali a nechať ho tam dokým sa kompletne nezahojí, ak nechceš mať nadobro dogabaný nos. Nechápem prečo si ľudia nenaštudujú predom niečo o piercingoch a neradia sa tým čo im povie piercer.🤦🏻‍♀️

autor
20. jan 2023

@rurutiax kázali mi ho vymeniť po cca mesiaci. Tak som tak spravila... A áno tento čo mám je z takého lacnejšieho materiálu.

ivette1223
20. jan 2023

Ja som mala piercing v nose dva roky, a dva roky sa mi robil pľuzgier, zacalo to neskor hnisat, zvonka aj zvnutra som mala malicku hrcku. Nehojilo sa to ani po atb, vseliakych masticiek nakoniec piercing musel ísť von. 🤷🏻‍♀️

melani19
25. júl 2024

@ivette1223 ahoj a ostala ti dierka?

barbi01
29. aug 2024

Ahojte ja mam druhy den prepichnuty nos je ok ze je trošku nos opuchnuty?