Úzkostná porucha

20. aug 2021

je tu niekto kto má uzkostnu poruchu a fyzické problémy? Alebo to mal? Ja mám momentálne bolesti brucha žalúdka cítim plny žalúdok hoc len malo toho zjem, bojím sa aby to nebol vred stres úzkosť strach mám cca pól rok

irusa
20. aug 2021

Ach Lenka

zuzana1986111
20. aug 2021

Chodíš do práce? Lebo stále rozmýšľaš,len nad somarinami. Ty máš žalúdok v poriadku,to máš všetko zo stredu....

zuzana1986111
20. aug 2021

Prepáč stresu.

heleninamama
20. aug 2021

@anonym Milá Lenka, predstav si ten stres, úzkosť a strach z budúcnosti, ktorí prežíva Tvoja rodina kvôli Tebe. Mať na krku psychiatrického pacienta, ktorý si ide dookola svoje a odmieta liečbu... Ľutujem ich. Ja by som s tebou už dávno vyrazila dvere a nech skončíš ako chceš. Veď Ty aj tak nežiješ a navyše, oberáš o život a zdravie ostatných.

autor
20. aug 2021
selene12
20. aug 2021

Ja sa liečim. ... Vrátilo sa mi to po roku a pol...

autor
20. aug 2021

@selene12 :( ja to mám prvý krát

selene12
20. aug 2021

Poď ip

kristianka2255
20. aug 2021

neviem ci toto bude panicka porucha len, lebo ja mam tiez panicku poruchu ale- nikomu to necpem, nezakladam dva a pol miliona diskusii, nevie omne kazdy ze som "Lenka" 😂takze toto bude aj daco druhe, preto treba citlivo, ktovie co sa z toho vykluje.A lenka ty chod k psychiatrovi a vsetko mu povedz, on ti pomoze viac ako diskusie tu na konikovi tu su laici.ktori ti vedia povedat len ako posobis- je to uz fakt cez ciaru. dufam ze som ta neurazila 🙂

autor
21. aug 2021

@kristianka2255 a čo iné by to akože malo byt? Panička porucha to nieje ale úzkostná a to je podstatný rozdiel si myslím tak radšej nepíšte bludy

kristianka2255
21. aug 2021

panická porucha patrí do uzkostnych poruch, denne tu panikaris zlatko,ide to ruka v ruke✌️

autor
21. aug 2021

@kristianka2255 ale ja mám uzkostnu poruchu, nepanikarim len sa pytam o radu keďže dr sú dnes taký že všetko hádžu na psychiku hoc to tak byt nemusí

kristianka2255
21. aug 2021

ssmozrejme ze to ma fyzicke prejavy, ja mavam take ataky ze mi stiahne hrdlo a posobi to ako stitna zlaza, pocit slabosti, na odpadnutie, vydoky tlak a tep, dalej sa ktomu zvykne pridruzit aj tetania a ta dokaze aj ruky nohy povykrucat, takze nieco o tom viem a urcite to niesu ziadne bludy 😉

autor
21. aug 2021

@kristianka2255 nevravím že bludy ale mna stve to že lekári všetko hádžu ns psychiku vždy

luccija
21. aug 2021

Ale všetky choroby väčšinou začínajú zo psychiky a stresu🙂vysoký tlak, vredy, dráždivé črevo, búšenie srdca....aj rakovina... imunita vplyvom stresu sa zblázni a prídu choroby.
Aj astma má psychicky podklad, takže lieč sa na úzkostnu poruchu antidepresívami, ukludnovakmi a rieš problém s terapeutom.
Panicka porucha je vygradovana úzkosť. a úzkostné poruchy zase súvisia s depresiou všetko to je pospájané.Vplyvom stresu, dlhodobej unavy niečoho zlého klesne serotonín a iné neurostransmitery a prídu úzkosti, zlá nálada, čierne myšlienky, strach ...
Aj migrénu väčšinou spôsobuje nedostatok serotonínu a citlivým ľuďom sa to deje.Aj bolesti chrbtice su často somatickeho prejavu zo psychiky
Lieč sa u psychiatra a nič už nevyhľadávajú diagnózy, prejavy.Zober sa von dobre sa znic na prechádzke športe a nebudeš mať čas dumat nad problémami.Lebo si naozaj tým stresom a truchlenim privodis nejakú vaznu chorobu

luccija
21. aug 2021

Je úplne prirodzené, že keď človek má stres boli ho hlava, žalúdok, preháňa ho, je roztraseny, pocit na odpadnutie...nevie spať...chudne...mozog je nastavený na ohrozenie a potom toto spôsobuje
A, keď nedáš von ten stres športom, meditáciou, niečom príjemným myslieť pozitívne tešiť sa z každého dňa, tak to bude len horšie.Ak Ti lieky nezaberajú treba iné ries to s psychiatrom,ak si to ty Lenka písala si, že ich berieš mesiac to je ešte krátko.Obsedantno konzulivna choroba sa tiež prejavuje podobne.si ako škrečok v kolotoči musíš sa ukľudniť a presmerovať svoju myseľ inde.a nie denne hľadať diagnózy

autor
21. aug 2021

@luccija dobre odstranim psychiku a malo by byt fajn

autor
21. aug 2021

@luccija myslite si že aj ta bolesť brucha pod rebrami pichava je od úzkosti? Schudla som veľmi aj lebo sa bojím jesť že má bude bolieť bruchob

kristinka1281
6. jan 2022
elizabetkamelissa
21. okt 2022

Dobry den som tu preto lebo to musim dat von ..potrebujem sa o tom s niekym porozprávať ..hladam psychológa ale zatial neúspešne ...vsetko sa to začalo ked moja mama dostala porážku ..začala som sa budiť kazdu noc v tu istú hodinu okolo štvrtej vzdy ...potom sa k tomu pridali zle sny a nakoniec strach o mna ze ochoriem potom strach o deti aj o rodičov ...mávam kazdy den panicke ataky nedokážem ich ovládať ..ked to na mna pride je mi bud velmi teplo alebo mam zimnicu ..ťahá ma na vracanie kašlem ...nepokoj ..a hrozny strach ze zomriem ..beriem tabletky paroxetin beta ..v nedeľu to budu dva týždne co ich beriem a výsledky nevidim ziadne ...tie strachy neprestavaju dokonca silneju ...bojím sa ze dostanem rakovinu alebo take nieco ...nechcem sa uz takto trápiť ..mam uz toho dost

denisaaairdacova
21. nov 2023

@elizabetkamelissa ahoj čo ti pomohlo prosím ťa som tak isto natom pomôž mi prosím ťa ďakujem

elizabetkamelissa
23. dec 2023

@denisaaairdacova Ahoj moja mne pomohli velmi antidepresíva ...zo začiatku ked som ich začala brat tak sa tie panicke ataky zhoršili ale casom to prestalo ..takze odporúčam brat AD. A neboj sa vsetko prejde bude dobre