Úzkostná porucha

nikolrichterova
6. sep 2024

Ahojte mám PP cca pól roka a 5 mesiacov beriem AD ale k veci.. prosím vás je tu niekto kdo sa s tejto hnusnej poruchy vyliečil či s pomocou liekov alebo bez ? Veľa som si toho prečítala a každý píše inak niekto že sa dá vyliečiť niekto píše že to je na cely život a niekto zase že porucha mu zmizla na pár rokov ale potom sa zase vrátila.. ak má niekto skúsenosti a prešiel si týmto alebo prechádza budem rada ak sa tu navzájom podporíme a popíšeme 🙏🏼🫶🏼🫶🏼🫶🏼

kacena4
6. sep 2024

kolko ludi tolko moznosti... za mna treba psychohygienu, psychoterapiu len pomocou liekov sa jej nezbavis nezlespis stav len potlacis symptomy

nikolrichterova
autor
6. sep 2024

@kacena4 chodím aj na terapie.. ale skôr mi teraz pomáhajú lieky ako terapie takze uvidím čo mi tie sedenia dajú do budúcnosti

biba_18
6. sep 2024

ja som brala lieky na ten počiatočný akútny stav, potom psycholog, lebo som nechcela fungovať na liekoch. ja som sa toho nezbavila na dobro, nie som si istá že sa to dá. spúšťa mi to stres, aj taký ktorý nevnímam vedome… tým že to mám od mala, nikdy mi to neprerástlo do veľkých rozmerov, lebo moja mama to podchytila v podstate hneď pri prvej vlne záchvatov, žijem s tým celý život a nijak ma to neobmedzuje…

biba_18
6. sep 2024

čo s týka tých liekov, vždy idem hneď po prvom záchvate čo dostanem po dlhšom čase a potom psycholog aby som zistila čo za stres to mám 🤦‍♀️ naposledy som to mala tak asi pred 10 rokmi, ale občas mám také malé incidenty po ťažkom dni v práci, ale tie neriešim v podstate…

nikolrichterova
autor
7. sep 2024

@biba_18 takze fungujete bez AD v celku v pohode áno ?

nikolrichterova
autor
7. sep 2024

@biba_18 ja som to dostala prvý krát teraz 24 rokoch myslím že to prišlo preto lebo rok 2023 bol pre mna stresujúci aj v práci aj čo sa týka vzťahov.. ja som to myslím tiež podchytila ešte v začiatkoch hneď ako somnzacala mat záchvaty tak za mesiac som bola u psychiatra a už som brala lieky a na terapie tiež samozrejme chodím len mi moc nevyhovuje Psychologicka tak budem musieť nájsť inu 😒

biba_18
7. sep 2024

@nikolrichterova áno. ale v podstate to riešim hneď hneď pri prvom vačšom incidente. lebo samé to nezmizne, treba intervenciu zvonku… a áno, psycholog je základ. aj keď ja som za ten čas natrafila na rôznych, zhodou okolností pri tom poslednom záchvate pred 10 rokmi to bol desný blbec - paradoxne mi tým svojim debilným arogantným prístupom pomohol 😂 ale potom som chodila k jednej zlatej psychologičke, mne veľmi vyhovovala, ale bohužiaľ sa presťahovala 😔 teraz nemám žiadnu, no ale možno si nejakú nájdem…

oliolijanka
7. sep 2024

Prave pisem vo vedlajsej teme, ze proti panike treba skusit jest viac fermentovanych potravin.

biba_18
7. sep 2024

@oliolijanka áno? v čom pomáhajú fermentované potraviny?

sharka174
7. sep 2024

@nikolrichterova mala som to, uskostna a depresivna porucha.. najprv som chodila k psychológicke, neskôr som potrebovala aj lieky,brala som ich asi 2 roky..a nakoniec som úplne zmenila život .. a to bol taký bod kedy som sa odstrihla od všetkého- bývalý, kamaráti, práca,bydlisko..a to ma posunulo tak dopredu, že do pol roka mi doktorka vysadila lieky a od vtedy fungujem už 8 rokov a už sa to nevratilo..

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biba_18
7. sep 2024

@oliolijanka no, nemyslím si že je tých ľudí viac - len o tom viac a otvorenejšie hovoria. podľa výskumov tým trpí cca 1% populácie, prevážne ženy… ak si to spočítaš na koňa, to sú štatisticky do 2% užívateliek… a či si mala panickú poruchu to netuším, neviem čo presne sa stalo tebe alebo kamoškám…

biba_18
7. sep 2024

v prvom rade je potrebné si uvedomiť že pocit úzkosti alebo hoci aj pocit paniky jednotlivo, solitérne, nemusí znamenať problém. úzkosti sú napr. spôsobené zvýšením stresorov… ale jesť jogurt na panickú poruchu, kde je hlavným problémon nedostatok neurotransmiterov v mozgu je trochu ako prikladať si obklad z kostihoja na odťatú ruku, lebo šak kostihoj je dobrý na kosti…

oliolijanka
7. sep 2024

@biba_18 Robis sa tu dolezitou. Ked je uz raz ruka odtata, dam si radsej kostihoj ako mast, po ktorej by som za rok pribrala 10-25 kg, stratila pracu, partnera a priatelov.
Lebo darmo bez paniky, ale ako matoha.

Zaroven nikomu neradim tabletky nejest, poradila som, co som citala. Za vyskusanie neda nikto nic, mozno to niekomu pomoze.

Co ak ten jogurt podporuje tvorbu "neurotransmitterov"?😀

Tu jeden z mnohych clankov, najdeny teraz narychlo, mozno niekomu pomoze..
https://terezahodycova.cz/2021/01/10/stravou-ne...

biba_18
7. sep 2024

@oliolijanka už druhá veta “ Neříkám, že pouze změnou stravy se zbavíme panické ataky, ale je střípkem v mozaice, jak se s onemocněním lépe vypořádat.”…

oliolijanka
7. sep 2024

@biba_18 Cize? Radis autorke tejto diskusie zaradit do svojej stravy jogurt?

biba_18
7. sep 2024

@oliolijanka a pravda, možno ten jogurt podporuje tvorbu neurotransmiterov, ale s tým tvrdením som sa ja osobne nestretla nikde… okrem toho by ma zaujímalo prečo si neurotransmisery dala do úvodzoviek?

nikolrichterova
autor
7. sep 2024

@oliolijanka 🤣🤣🤣

biba_18
7. sep 2024

@oliolijanka ja? to si radila predsa ty…

oliolijanka
7. sep 2024

@biba_18 Ano, ja som to poradila a mozno to niekomu pomoze.
Ty to teda neodporucas, hej?

biba_18
7. sep 2024

@oliolijanka tak otázka nestojí. takže sa nesnaž manipulovať ☺️

oliolijanka
7. sep 2024

@biba_18 Tak nerozumiem, preco si sa vobec k mojmu prispevku vyjadrovala, pani dolezita.

biba_18
7. sep 2024

@oliolijanka aha, máš problémy s tým ak niekto od teba chce aby si vysvetlila svoj názor ☺️ už chápem ☺️

biba_18
7. sep 2024

no nič, @nikolrichterova, držím palce 👍 či s liekmi, alebo ešte lepšie bez…