Úzkosti zo štátnic

monickaa11
24. máj 2024

Zdravím, za 10 dni ma čakajú štátnice ale bohužiaľ sa neviem učiť pretože ma trápia veľké úzkosti. V noci nemôžem spať a vraciam zo stresu že to nedam, cez deň zase plačem a neviem sa sústrediť na učivo, čím bližšie je to ku šťátniciam tým je to horšie. Nejaké rady na stres a na to ako sa to naučiť ? EUBA a bakalárske štátnice

lenka098123
24. máj 2024

@monickaa11 ja mám štátnice o 6 dní a už ma bolí mozog 😀 pomáhajú prechádzky, piť veľa vody a rôzne metódy učenia-kartičky, mindmaps, dokonca si to nahravam a počúvam pred spaním plus pokreslené zrkadlá poučkami 😀 držím ti palce, dáš to!!

gerdusha
24. máj 2024

Mne a aj mojim študentom pomáha vedomie, že je aj opravný termín, nebola by som prvá a ani posledná,ktorá by išla naň... na to existuje...a ak sa iné predmety podaria, na opravak bude tak iba 1 predmet

astronaut321
24. máj 2024

Však je to len poje škola, nespravíš, pôjdeš zas. To nie je život, že keď neuplatíš úver, tak ťa vyhodia z domu. Prejdeš len vďaka tomu, že som máš v pi.... Nerob si stres, každý prísny oponent je len šikanované decko, čo si niečo dokazuje. Keby si potrebovala rady ohľadom mámp... kľudne napíš 😂 polku si prečítaj a možno to bude z prvej dobrej

sasesoe
24. máj 2024

Hovorí sa, že skúšky sú o malých číslach - vytiahnem si tu 1 otázku, ktorú vieš alebo ktorú nevieš ;)
Ale to je samozrejme len vtip 🙂
Stresovanie nepomôže. Nauč sa aspoň niečo. Čo zvládneš. A možno sa zadarí, prípadne zvyšok sa doucila na august alebo o rok. Z toho sa nestrieľa. Popritom budeš užívať dlhšie študentské zľavy a nájdeš si i nejakú prácu, to To dá viac ako skúšky...
Btw, mám skončeníu eubu, fhi, času máš ešte dosť ;)

deti95060810
24. máj 2024

daj si niečo na upokojenie... magnézium, alebo 1/4 tabl. neurolu.
to je o ničom keď máš takéto stavy. potrebuješ pokoj a kĺud.
Neurol predpíše obvodný - povedz že máš problémy.

maranta_leuconeura
24. máj 2024

@astronaut321 jasne, ked studujes a nic ine nie je tvojou ulohou, ak neurobis skusky, pohodaaaa nic sa nedeje, vobec si nezahodil 5 rokov 😀😂 pocas skoly som mala vacsie stresy ako mam v pracovnom zivote 🙂 lebo ak ma aj vyhodia, novu pracu si najdem, do zivotopisu si pokojne pracovnu skusenost napisem ci trvala rok alebo 4. Zatial co ked neurobis skolu, si na tom rovnako ako by si bol pred x rokmi predtym ako si ju vobec zacal 🙃

janicka1985
24. máj 2024

@monickaa11 presne ako píše kolegyňa vyššie.Daj si predpísať krabičku Neurolu 0,5 použiješ pár tabletiek ako barličku na skludnenie pred skúškami, vyspíš sa poriadne , nebudeš napätá a v strese.Magnezko je slabota na takéto veci.Aj volnopredajne homeo lieky.Drzim palce 🌞Bude dobre

astronaut321
24. máj 2024

@maranta_leuconeura Každý má svoj spôsob života povedzme. Som pracovne podobne ohodnotený ako moji učitelia. Nie každý musí brať veci smrteľne, aby sa k niečomu dostal truľko a mojím zámerom bolo vysvetliť autorke, že nemusí mať psychické problémy so štátnic.

lenka098123
24. máj 2024

@deti95060810 ak sa smiem spýtať, prečo v takmer každej diskusii ohľadom stresovej, či vypätej situácie odporúčaš Neurol?

deti95060810
25. máj 2024

@lenka098123 sú aj iné lieky - neurol je najbežnejší...
či je to skôr otázka že prečo uprenostňujem lieky pred nejakým inou možnosťou?
pani v diskusii potrebuje pomoc okamžite, o pár dní už po štátniciach liek nemusí vôbec brať... ak začne chodiť a experimentovať s prírodnou liečbou tak rýchlo sa výsledku nedočká - resp. kým sa niekde dostane k odborníkovi neraz ubehne veľa času.

mmatta
25. máj 2024

@monickaa11 Mne pomáha povedať si- robím všetko, čo je v mojich silách. A poviem Ti popri dvoch deťoch ( jedno postihnuté) a práci na viac ako jeden úväzok,je to celkom zahul.

janicka1985
26. máj 2024

@mmatta si obdivuhodná žena to je jasné ❤️