Úzkosti od menzesu po ovuláciu

8. apr 2024

Prosim mate s tym niektora skusenost? Asi 5ty cyklus mam od prveho dna kramov az po ovulku kazde rano sialene uzkosti, fela sa klepem, trasie sa mi zaludok, je mi nevolno. Samozjreme cely ten cas mi netravi dobre, naduva ma bolieva ma zaludok, nemam na nic chut, som smutna taky cas. Akonahle pride ovulka cele to prejde ako mavnutim carovneho prutika. Pytala som sa gynekologa, povedal ze nevie co s tym. Zacala som pred 3ma tyzdnami uzivat gynex kvapky. Mate niektora v tomto obdobi podobne skusenosti. Co vam pomaha? Dakujem

jamimo
8. apr 2024

gynekolog nevie čo s tým? Zaujímavé...🤔
Minimálne čo by mohol urobiť: odobrať krv na hormonálny profil, prípadne mineralogram, zvlášť kolonku Anémia + rozšírený odber štítnej žľazy+ vitamín D. Potom postupovať ďalej podľa výsledkov, poslať inam... Hm, ale to by musiel chcieť, všakže 🚩
Bohužiaľ, čo si nevyboxuješ a nezistíš sama, nemáš 🤷‍♀️
PS: skús užívať pupalku a kvalitné magnézium vo vysoko vstrebateľnej forme a kvalite. Napr. magnézium ororát Magnerot, bisglycinát, threonát, malát, chelát. Pravidelne, prvý týždeň napr. Magnerot 3x denne 2 tablety počas prvého týždňa tak ako sa píše v príbalovom letáku.

autor
8. apr 2024

@jamimo hormony su ok aj stitna, to som si ako samoplatca dala urobit testy. Beriem magnezium taurat 2x1 tabletu… nevidim ale ziaden efekt, je to uz poriadne na nervy

jamimo
8. apr 2024

a železo? Anémia? Možno si v perimenopauze. Tá môže trvať aj 10 rokov predtým ako sa ukáže menopauza. Napriek tomu, že hormonálny profil je (zatiaľ) v poriadku... Je možné, že vypumpované hormóny ti toto spôsobujú. Ja to mám zas od ovulácie po menzes, len v inej podobe. Tlaky v hlave, na hrudi, závrate, búšenie srdca, niekedy stres. Keby už bolo veľmi zle siahnem po medikácii. Ale zvládam. Niektoré ženy tu písali, že užívajú napr. polku Lexaurin 2 dni pred menzesom.
Mám susedu, je v menopauze a chodí už 3 roky na psychiatriu, užíva AD 🤷‍♀️
Je veľmi individuálne, ako to ktorá zvládne a kde končí hranica diskomfortu.
Skoré zlepšenie prajem.

mattina8991
8. apr 2024

Ahoj, ja mám presne toto isté. Ale ja sa liečim na poporodnu depresiu 😊

tamtamka26
8. apr 2024

a tie prípravky Vellena? tuším prášok je to a zapíja sa... vraj to má pomôcť aj na úpravu hormónov aj na psychickú nepohodu.... ale neskúšala som.