Úzkosť - zhoršenie stavu na jeseň

nikolrichterova
1. sep 2024

Zdravím je tu niekto kdo berie AD na PP a úzkosti a aj napriek tomu sa mu stav zhorší na jeseň a v zime ? Ľudia mna strašia a ja sa bojím už tak neni som na 100% ešte okej. 😵‍💫 AD beriem skoro 5 mesiacov a som tak na 70% ok.

123kika1234
1. sep 2024

Ja beriem AD na úzkosti ale beriem aj antipsychotika na iné. Ale tie AD mi veľmi nezaberajú..možno čo mi vymenila je trochu lepšie, ale určite nie 100%

koniarova
1. sep 2024

@123kika1234 aké antipsychotika,ak môžeš?

nikolrichterova
autor
1. sep 2024

@123kika1234 ja mám AD na panicku poruchu a myslím že pomáhajú ataky teda našťastie nemám ale tej jeseni a zimy sa bojím 😁

janakravitz
1. sep 2024

@nikolrichterova ahoj, aké AD berieš?

123kika1234
1. sep 2024

@koniarova momentálne latudu 74 mg

nikolrichterova
autor
1. sep 2024

@janakravitz ahoj sertralin 50 mg momentálne.. a ty berieš niečo ?

123kika1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
1. sep 2024

@nikolrichterova Z mojej skusenosti to vobec nemusi byt tak, ze sa to zhorsi prave na jesen a v zime len kvoli pocasiu. Najvacsie zhorsenia su zo silneho stresu, mozno este z hormonov. Ja som mala zhorsenie uz vo vsetkych rocnych obdobiach a naopak som mala uz vsetky rocne obdobia v pohode.
Na jesen a v zime ale teda odporucam brat Dcko, jeho nedostatok to zhorsit moze. A tiez pravidelny pohyb je dobry.

nikolrichterova
autor
1. sep 2024

@marianarem a vy teraz beriete nejaké AD ak sa môžem opýtať ? Či ste bez ? Ja ich beriem relatívne ešte krátko 5 mesiacov necelých

lia1988
1. sep 2024

@nikolrichterova neboj sa 🤗 ja osobne si nemyslím že je to zmenou ročného obdobia ale to som ja lebo ja mám rada všetky obdobia. Nedávaj strachu moc aby on velil nad tebou,ale vel ty jemu ❗️👊💪 Raduj sa vesel sa každý jeden deň ktorý môžeš prežiť i keď to nie je deň aký by si chcela,no všetko sa deje pre niečo...a tým čím prechádzaš je len dočasné.

nikolrichterova
autor
1. sep 2024

@lia1988 ja mám v hlave len “ take myšlienky že čo ak.. typická úzkosť.. ale zase si poviem že aj keď príde zhoršenie vždy sa môžem poradiť s lekárkou a nejak to vyriešim a bude fajn.. tiež si hovorím že toto všetko sa deje pre niečo aj keď to nedáva teraz zmysel a zas raz bude všetko dobre.. ale som rada že aspoň môžem normálne fungovať chodiť do prace atd.. a teraz mám aj pred ms takze myšlienky mám take zblbnute.. 😅
Ty máš skúsenosť s úzkosťami inak ?

basska_b
2. sep 2024

Mne sa lahko hovori, ono to suvisi aj so stavom, na aky sa liecis, ale nevsugeruvaj si, ze sa ti to zhorsi. Ano, bude zima a skor tma, zle jazyky vravia, ze preto vraj severne narody vela piju a obchod s alkoholom je tam obmedzovany, ale aj na tychto obdobiach sa da najst nieco pozitivne a pekne. Byvaleho frajera otec vraj "neznasa Vianoce a vzdy ma depresiu z Vianoc" a tak odcestoval vzdy dakam do teplych krajov a cakal, kym to prejde...nuz...

nikolrichterova
autor
2. sep 2024

@basska_b liečim sa na panicku poruchu.. a čo viem tak na jeseň sa zhoršujú depresie je skoro tma žiadne slnko atd.. no uvidíme ak to príde tak príde budem to riešiť už nad tým nejdem rozmýšľať lebo mi buchne hlava 😅😵‍💫

janakravitz
2. sep 2024

@nikolrichterova ahoj, ja tiež beriem sertralin, ale 150mg. Aký si mala pri nich začiatok?Kedy ti bolo lepšie?

nikolrichterova
autor
2. sep 2024

@janakravitz ahoj ťažký bolo mi o 100x horšie ale tak po mesiaci to prešlo mala som nežiadúce účinky

janakravitz
2. sep 2024

@nikolrichterova na ten deň, keď nežiaduce účinky pominú, sa už veľmi teším. Mala si aj zosilnené úzkosti a nechutenstvo, napínanie...?

nikolrichterova
autor
2. sep 2024

@janakravitz áno mala som aj hnačku nechut do jedla bolesti hlavy atd bolo toho veľa.. ako dlho ich berieš a načo ak sa môžem opýtať ?

janakravitz
2. sep 2024

@nikolrichterova plnú dávku beriem od 18.8. Po dlhých rokoch mi prestal účinkovať seroxat, už to bolo neúnosné, tak sme prešli ma tieto. Mám uzkostno depresivnu poruchu. A ty? Takže odporucas vydržať, bude dobre?

nikolrichterova
autor
2. sep 2024

@janakravitz ja mám panicku poruchu.. ja si myslím že vydrž to prejde a bude fajn.. držím palce 👍