Úzkosť, problémy s trávením, bolesti pod rebrami a slabosť

18. aug 2021

je tu niekto kto ms skúsenosť alebo prechádza úzkosťou? Moje problémy sú trávenie,bolesti brucha pod rebrami, slabosť,úbytok na váhe častý strach o seba

irusa
18. aug 2021

Lenka ?

livi07
18. aug 2021

Ahoj, daj si vyšetriť krv či nemáš náhodou intoleranciu na lepok alebo Histamin 🙂

autor
19. aug 2021

@livi07 nemám 🙂 nemôže to byt vred?

irusa
19. aug 2021

@livi07 zbytočne jej to budeš vysvetľovať. Už nikto jej ani nepíše, nakoľko poradiť si nedá a stále ide svoje. Dnes už má vred

autor
19. aug 2021

@irusa nevravím že mám len sa pytam, keďže k dr idem o mesiac cca 🙂

livi07
19. aug 2021

To zase podľa mňa nie. A bola si u gastra alebo u alergologa?

autor
19. aug 2021

@livi07 alergo áno aj usg aj rtg a ok bolo hadicu som nemala

irusa
19. aug 2021

Hadicu si nemala,lebo si odmietala a tak si vymýšľaš každý deň nové diagnózy...toto je môj posledný koment, nakoľko to je už strata času

autor
19. aug 2021

@irusa nevymýšľam nič práveže je divne že človek chudne s boli ho brucho + mám pocit pálenia záhy

livi07
19. aug 2021

Ja som to mala tiež ale mne zistili intoleranciu na lepok, laktózu a histamin plus som mala zápal. A schudla som, pálenie, úplne iná stolica. Takže keď nemáš intolerancie tak neviem. Na hadicu treba ísť a na kolonoskopiu.

livi07
19. aug 2021

@irusa keď ju poznáte tak neviem no, nech ide na hadicu a na kolonoskopiu a uvidí

autor
19. aug 2021

@livi07 hej len ako dostať termín skôr, stolicu mám ok nepravidelnú ale ok je, pálenie nemôže byt zostresu? Každý deň mám stres strach o seba čo mi je

livi07
19. aug 2021

Veď mesiac je v pohode, raz dva to príde. Ale áno stres dosť veľa zlého narobí. Takže kľud, pôjdeš k doktorovi, ale podľa mňa nič ti nieje. To všetko úzkosť, a stres. Daj si Magnerot aspoň 4 za deň ale dlhodobo.

autor
19. aug 2021

@livi07 :( ja beriem už aj na ukľudnenie lieky + masticha active a neviem zatiaľ trocha pomáha včera som úplne cítila vnútorný kľud pokoj a dnes opäť napätie stres strach a toto mám každý deň každý vravi že som zdravá ako to trávenie len môj stres strach toto robí :/ ja som taká že musím mat istotu že je všetko ok

livi07
19. aug 2021

Tak ozaj treba ísť na kolonoskopiu a na hadicu aby si vedela že je všetko ok. Ale určite bude lebo keď v žalúdku alebo v črevách je problém tak to vidno na stolici. Takže kľud, a povedz doktori že nech ti urobí vyšetrenia.

irusa
19. aug 2021

@livi07 každý týždeň tu založí minimálne 30 prispevkov a za každým má nejakú inú diagnózu. Dala tu aj lekársky posudok,že sa neustále sleduje a namysla nové diagnózy od psychiatra. Hotový hypochonder

autor
19. aug 2021

@livi07 veď áno ja pre svoj kľud potrebujem vedieť že mi nič nieje z tým bruchom žalúdkom lebo začal má bolieť z ničoho nič ako mi dr povedal že chrbtica boli z brucha

autor
19. aug 2021

@irusa tak som hypochonder ale prečo má to fakt boli + ta záha

livi07
19. aug 2021

@irusa to je zle, zato ani nemôže. To je choroba,len asi nemá dobre liečenie.

irusa
19. aug 2021

Vidíš stále melie svoje, preto už nikto na ňu ani nereaguje @llenka014

irusa
19. aug 2021

@livi07 no každá už jej odporučila psychiatra,že má problém s hlavou

livi07
19. aug 2021

To kvôli stresu plus v hlave to máš. Treba skúsiť inak rozmýšľať, viac pozitívne. Ty to dáš určite. Chod do prírody, zacvit vo fitku,alebo niečo vymysli aby si mala myseľ inde.

autor
19. aug 2021

@livi07 liečenie mám take že raz za mesiac psycholog pokeca somnou nič moc

majkado
19. aug 2021

Trávenie a hlava - celková pohoda spolu súvisia. Keď sa necítis dobre psychicky, pravdepodobne budes mat aj problém s trávením, žalúdok, čreva.... Skús nasadit magnezko a skus si najst niečo, co budes rada robiť - mozno joga, prechadzky, caj, kniha. Ked zacnes mat o seba strach, tak len skus presmerovat pozornost niekam inam - chod nieco upratat, chod von, venuj sa detom - cim viac pozornosti venujes bolesti, tym je intenzivnejsia. Neboj, zvladnes to. Bude dobre

irusa
19. aug 2021

A hlavne sa zamestnaj a nelež doma, lebo máš veľa voľného času a riešiš vkuse,kde ťa pichne

autor
19. aug 2021

@majkado veď to že psychika ovláda všetko a čreva sú druhý mozog a keď som stále v úzkosti,stresu napätý tak sa to prejaví v tráveni možno unma, najhoršie že ja si x diagnóz nájdem keď má boli brucho

livi07
19. aug 2021

Tak musíš nájsť inú doktorku či iného doktora. Ale hlavne ty to máš v hlave. Musíš sa vynájsť, chod do prírody, prechádzky s kamarátkami, korčule, bicykel hocičo len nech si vonku nie medzi 4mi stenami.

gagik
19. aug 2021

Ty si myslis ze co by to mohlo byt?

majkado
19. aug 2021

A sama si si odpovedala práve. Prestaň hladat diagnozy a začni robiť niečo pre svoj kľud. Viem, je to zložite ked to zijes, ale pomalicky to pojde. Držím palce

livi07
19. aug 2021

@majkado presne tak, súhlasím.