Úzkosť a tetánia

maggie1192019
24. júl 2023

Ahojte potrebujem sa niekomu vyrozprávať cca pred mesiacom som začala mať problém z chrbticu blokáda hrudnej chrbtice pichanie u srdca tlak skončila som na pohotovosti lebo som dostala akosi nejaký stres začala som sa trias a myslela som že mám infarkt EKG aj krvi som mala v norme obvodná povedala že to je Tetania neriešila som to cvičila som si chrbát SM cvičením pomaly sa mi to všetko uvoľnilo až keď pred 3 týždňami som začala mať asi aj úzkosti strach že sa mi niečo stane alebo mojím blízkym od vtedy nemôžem ani cvičiť trasú sa mi svale takže zas mám blokádu hrudnej chrbtice takže zas tlak na hrudi pichanie pri srdci krv som mala v poriadku keď mi brala obvodná minulý týždne bývam z maminou strašne strese na mňa prichádzali Potom slabosť trpnutie ruk a nôh tak sme sa rozhodli že pôjdeme s dcérkou aj s priateľom k jeho mame tam sa mi to ukľudnilo len v noci to na mňa prišlo keď som zaspavala no ale inak už všetko v poriadku až na to že v sobotu zomrel dedko a už znova mám také myšlienky strach ale nemalá som také strese až keď som zas dnes prišla k mamine po pol hodine zasa zacal stres hnačka prosté neviem si to vysvetliť plus ťa blokáda psychiatrovi som objedna až v septembri nemajú voľné

pkgirl30
24. júl 2023

Ahoj, tiež som mávala pred pár rokmi depresie, panicke ataky, strach úzkosť...začala som brať nejaké lieky ktoré mi mohol predpísať obvodný, psychológ mi vôbec nepomohol, bola chýba asi vo mne že som sa nedokázala poriadne vyrozprávať. ale zistila som že lieky ma len uspavaju ale neriešia môj problém. tak som s tým prestala , začala som hľadať videá na dýchacie cvičenia ktoré som sa naučila používať kdekoľvek na mňa prišla úzkosť. všade som zo sebou brávala papierové vrecká na pečivo do ktorého som vždy dýchala keď som mala hyperventilaciu. začala som skúšať meditácie a jógu, kúpila som si boxovacie vrece a vybila zo seba frustráciu. časom som nejak pochopila z čoho môj strach pramení, mne to išlo až priamo do detstva. bol to dlhý proces ale človek ak chce tak to dá 🌞

tmavovlaskakatka
24. júl 2023

Zatiaľ si daj účinné magnézium, v lekárni poradia.

eva_evita
24. júl 2023

Ja som brávala na tetániu soľ s minerálmi. Stálo to čosi okolo 10 eur a vydržalo to tri mesiace. Myslím, že telu pomohlo doplniť minerály a ja som sa cítila pokojnejšie. Určite sú rôzne cesty ako sa upokojiť, ale každému asi funguje niečo iné, nič nie je zaručené. Viem aj o jednom kurze dýchania ak by vám to pomohlo ukľudniť sa.

maggie1192019
autor
26. júl 2023

@pkgirl30 a aké strachy si mala

pkgirl30
26. júl 2023

ja som si to všetko vybudovala z choroby môjho syna, on je postihnutý, psychicky a fyzicky som bola vyčerpaná, ale myslela som že spánok to dorieši ale zvýšil sa tlak a pulzi, tlaky na hrudi a kŕče do ľavej roky. počas panickych atakov som mala strach zo smrti, neskutočný strach zo smrti, a všimla som si že u mňa sa to stávalo keď som bola sama zo synom lebo viacmenej vždy som s ním bola sama. takže strach zo samoty a smrti. niekoľko krát som si volala sanitku ale potom som si povedala že takto sa to nedá. začala som brať magnerot, to je magnézium trikrát denne po dve tabletky a na tie kŕče to zabralo. antidepresíva som potom odstavila, lebo som potrebovala fungovať