Úzkosť a nepokoj

selena2
27. máj 2018

V poslednej dobe pociťujem nepokoj,strach a obavy.Viem že to pramení z môjho osobného života a z ľudí s ktorymi som v kontakte.Napriklad moja mama je chorá.Neviem jej pomôcť.Bojím sa o ňu.Ďalej ani môj muž mi nie je oporou v ničom.
Chcem sa opytať či tu niektorá užívate nejaké lieky na ukludnenie a potlačenie takýchto pocitov.

kikidee
27. máj 2018

Su aj ine sposoby ako lieky, nesiahaj hned po liekoch..

selena2
autor
27. máj 2018

@kikidee Napríklad aké?Sú dni keď už nevládzem.

saslavka73
27. máj 2018

Povedz svojmu lekárovi. Sú také ľahšie lieky na úzkosť. Aj ja som to mala, pomohlo.

kikidee
27. máj 2018

Skus napr aromaterapiu. Esencialne oleje vedia pomoct vela ako pri fyzickych problemoch, tak aj pri psychickej zatazi. Je to prirodne, pomaha a nie take svinstvo ako lieky. Privedie ta to aj na ine myslienky.

milus777
27. máj 2018

Aj ja som taka povaha a mavam taketo stavy...obvodna mi predpisala lexaurin.vraj je to najslabsie z liekov na ukludnenie. Mozes skusit aj nieco prirodne ako medovka alebo persen z lekarne. Drzim palce

kristinatina86
27. máj 2018

Aj ja som mala podobne stavy, nieco príšerne. Úzkosť, nepokoj, tlak na hrudi, myslela som, ze sa dusim, tažko sa mi dýchalo.. pramenilo to tiez zo situácie v mojom osobnom živote. Po ako takom doriešení situácie to zmizlo. Ale liekom som sa vhybala, skúšala som medovku a Bachove kvapky. Drž sa, prajem ti, aby si sa co najskôr cítila vo svojej koži.

mirkavic
27. máj 2018

Mne pomohol Kali Phos od Biomineralu, všetko som si brala ku srdcu, tlaky na hrudníku, večne nervy, stres, napätie, nikto ma nechápal veď som nemala ani prečo mať také nervy, bála som sa že chytím depresiu a jedna známa mi poradila...veľmi veľmi veľmi mi to pomohlo.. 😉

eva8
27. máj 2018

liek Lexaurin neodporúčam, vraj je návykový. Bežne sa predpisuje. Skôr magnézium ukľudní. Alebo by som zašla za psychológom, alebo skúsiť jógu, uvoľňujúce cvičenia pred spaním. Lieky na ukľudnenie vraj môže predpísať len psychiater, lexaurn myslím, že aj neurológ.

zulumilo
27. máj 2018

@kikidee áno, najlepšie je byt bez liekov. Ale keď je niekto v akútnom stave a trápi sa tak na prvotné ukludnenie nervového systému sú dobré ľahšie ukludnovaky. Trpela som tým 5 rokov a zvládla bez liekov, no boli stavy keď polka lexaurinu pred spaním bola spasením.A samozrejme sedenia a psychológom. Prepláca to poisťovňa.

selena2
autor
27. máj 2018

Žienky porozmyšlam o tom.Ďakujem za každú radu.

zulumilo
27. máj 2018

@selena2 keď si nájdeš psychológa tak s výmenným lístkom máš 25 sedení. Držím palce.

agy78
27. máj 2018

Nenavykovy produkt je ES'LEEP od Essens je to produkt na kvalitný spánok a depresie. Nedostatok spánku vedie k poruchám nálad, bdelosti, zvyšuje sa pravdepodobnosť chýb, dopravných nehôd, vzťahových konfliktov.Pri chronickej nespavosti vzniká riziko závislosti, depresii a duševných ochorení

madeline1
27. máj 2018

skus sedativ pc, volnopredajny v lekarni, nenavikovy. Trochu ti mozno pomoze...I tak ale podstatne bude, vyriesit si tieto veci v sebe. Mamke bud oporou a ber to s nadhladom. Nevracaj sa v myslienkach k starym veciam a co sa tyka tvojho partnera. Bud to skonci, alebo si to s nim vyries a nevracaj sa k starym veciam. Co je dolezite, vela veci si nechavaj pre seba. na jednej strane je fajn ak je on opora, na druhej ..on mozno nevladze...nehadz nanho vsetky tazkosti a starosti tvojej mamky. Skus cez to prejst sama ... A este jedna rada...niekedy ked ti nie je dobre, i tak sa usmej..nasilu ale maj vesely ton... a ono ti to dvihne naladu a napokon budes i rada, ze si nic s nikym neriesila...niekedy treba jednoducho neriesit a odpustit aj sebe aj ostatnym...lebo cim viac sa budes sprtat v starych veciach, tym horsie ti bude.. Nevyriesis to rozparvanim sa o problemoch, na forach, s inymi ludmi, z blizkymi ludmi, ci so psychologickou.... cez uzkost a strach a obavy prejdes jedine sama.... ze ten strach pustis z hlavy.

eliska13
27. máj 2018

@selena2 lieky na ukľudnenie môže predpísať aj obvodný, ak sa cítiš zle nehrala by som hrdinku na to tie lieky sú.Ved ich nebudeš brať roky.iba na ukľudnenie, neliecene stavy môžu prejsť do niečoho horšieho, či do nejakej neurózy hnačky vracanie, bolesti zaludka

ink
27. máj 2018

Môj tip je čaj z lubovnika bodkovaneho, medovky, valeriany. A venovat sa autogénnemu tréningu, relaxácii. A isto zájst k psychológovi. Dnešný svet nás dopuje tým, že máme byť silní, spoliehať sa len na seba.. Ale pravda je taká,že len silný človek si vie pripustit slabost a požiadať o pomoc. Vela stastia

77nelinka
27. máj 2018

@eva8 lexaurin môže predpísať aj obvodný. bežne mi ho predpisuje keď ho o to poprosím. ja ho s prestávkami beriem už asi tri roky ale len keď mám také ťažšie obdobie. napríklad teraz som sa ho od novembra ani nedotkla, nepotrebovala som to, bola som úplne v pohode. až pred tromi týždňami som začala mať zase stavy úzkosti, bola som strašne nervózna, tak som si každý deň jednu tabletku dala. ale od štvrtka už zase fungujem bez neho
@selena2

eliska13
27. máj 2018

@77nelinka mne ho odporučil gynekológ na PMS, ale beriem ho možno 3x za rok len jednorázovo no a pred vstupom do lietadla🙂

fefe123
27. máj 2018

@eliska13 čo na to lietadlo? Lexaurin?

selena2
autor
27. máj 2018

@kristinatina86 Ďakujem velmi pekne.

jumama
27. máj 2018

A ja odporucam nieco tvorit. Najst si chvilku iba pre seba a napriklad tie relaxacne omalovanky si kup a vyfarbuj. Nemusis celu omalovanku za vecer, iba kusok, kazdy den, tak aby ti to robilo radost. Je to ako arte terapia. To ako nieco vyfarbis len a len podla seba, len a len podla svojej nalady pomaha - upraces si pri ej tichej cinnosti myslienky. Mozes si k tomu zapijat neaky z tyc cajikov co baby vravia, ale pozor, ak pijes lubovnik, nechod na slnko, mohli by as ti hnede skvrnky na kozi urobit.

selena2
autor
27. máj 2018

@77nelinka Skusim sa teda obvodnej spytať.A si po ňom uvolnenejšia alebo čo to urobí s človekom.Tiež by som to využila v krajnom prípade.

selena2
autor
27. máj 2018

@ink Ďakujem velmi pekne.

eliska13
27. máj 2018

@selena2 nebusi Ti srdce a nie si vnútorne nervózna taká napata...
@fefe123 to je jedno Xanax,Lexaurin akýkoľvek ukludnovak

zulumilo
27. máj 2018

@selena2 xanax NIE.

zulumilo
27. máj 2018

@selena2 lexaurin ti uvoľní napätie, povolí zvieranie na hrudi a v krku a ukludni ta. Mne stačí polka. A užívam ho podľa potreby. Napr. Od minulého augusta, čo je 9 mesiacov, som ho nedala. A minulý týždeň bol desný, tak som si dala polku. Zaberie do 15min.

zulumilo
27. máj 2018

@jumama mňa tie omalovanky ešte viac znervoznuju, a majú na mňa úplne opačný vplyv. Takže si neviem predstaviť relaxovať pri tom. A po ďalšie, v stave keď ta prepadne úzkosť a panika ti sú tieto aktivity na nič. Vtedy je človek total iracionálny.

eva8
27. máj 2018

Este mi napadlo - ked som sa v noci prebudila na neprijemne myslienky, siahla som po nudnej knihe a sustredila sa na obsah. Po nudnej preto, aby ma uspala 🙂

77nelinka
28. máj 2018

@eliska13 to poznám. aj ja si ho dávam pred cestou lietadlom. a celkovo mne cestovanie nerobí dobre, aj keď ideme niekam autom. mala som vážnu dopravnú nehodu, ktorú som ja nezavinila a odvtedy sa bojím. ale už je to lepšie. a tiež pred menzesom a počas ovulácie mi je ťažšie.

@eva8 ono záleží ako na tom si. mne tiež niekedy pomôže myslieť na niečo iné, alebo sa pritúliť k manželovi. mám našťastie skvelého manžela, ktorý chápe ako mi je. sám si prešiel úzkosťami keď mal zdravotné problémy. len keď som už na tom tak, že mi začne vyskakovať tlak, radšej si ten lexaurin dám, lebo už sa mi aj stalo, že som kvôli tomu skončila na pohotovosti na infúziách.

@selena2 tak ako napísala zulumilo, uvoľní napätie a som kľudnejšia. keď si ho dáš občas, závislá na tom nebudeš a bude ti len lepšie. držím palce.. tie rady, že čítaj si, kresli si, športuj sú fajn, ale niekedy to nepomôže. a na čo sa zbytočne trápiť

fefe123
28. máj 2018

@eliska13 ja som si predvčerom dala coaxil a veru moc nepomohlo, len trocha... :/ ledva som sa dočkala pristátia... :D skúsim nabudúce ten lexaurin

juliet86
28. máj 2018

Na volno v lekarni kupis guajacuran. Daj si kludne 2-3.takisto medovka lubovnik bodkovany caj na nervy. Obvodny psycholog... skus si najst cas venovat sa tomu co ta dobija energiou. Napr pobyt v prirode knihy beh joga meditacia praca v zajrade kino cokolvek co vies ze ti robi dobre