Úzkosť a depresia

29. mar 2024

Dobrý deň. Neviem ako ďalej, veľmi som sa sklamala a mám úzkosti, depresie, 2-3 týždne spím po 3 hodiny, nechutí mi jesť :( Rozmýšľala som, že najlepšie by bolo keby som tu nebola :( Ako si pomôcť? Mám doma Neurol, ale nechcem byť na tom závislá :(

deti95060810
29. mar 2024

aký neurol? 0,25 ? alebo?
magnézium si neskúšala?
na spanie je dobrý melatonín 5 mg...

autor
29. mar 2024

@deti95060810 áno, najslabší... párkrát som ho mala, ale nechcem sa s tým veľmi zahravať... mala som melatonín ale slabší a nezabral :( je to psychického pôvodu neviem si ukludniť hlavu

luckaaaaaa__
29. mar 2024

Treba stále zamestnávať mozog a úzkosti postupne prejdú. Veľa ľudom pomáha cvičenie, varenie, upratovanie ..

deti95060810
29. mar 2024

tak si daj 1/2 tabl, alebo 1/4 tabl...
závislosť nepríde za týždeň - dva.
večer si daj kombo - melatonín + magnézium...zaspať by si mala aspoň na tých 5 -6 hod.
ak sa ti to nepodarí tak si daj 1/4 tabl. neurolu...

inak spávať 3 hod. je málo - rýchlo príde vyčerpanie a pocit únavy.

Obvodný ti môže predpísať aj tabl. na spanie - Sanval . Zopiclon.... ak si dáš 1/2 tabl. tak budeš spať aj 6 hodín.

msnesquik
29. mar 2024

Och moja zlata, presne viem, ako sa citis, tiez mavam uzkosti a niekedy take hrozne, ze len placem a neviem normalne fungovat...kvoli comu mas presne uzkost? Neurol si normalne daj, ja si v najhorsom davam lexaurin, inak sa neda
Chodim aj na terapiu, ale este sme sa neprekopali k pricine uzkosti, tak je to take tapanie v tme

muchacici
29. mar 2024

Ale ty máš úzkosti a depresie už ako dlho? "Nebyť tu" nie je riešenie, aj keď vidím, že sa nechceš zahrávať s liekmi, to mi vraví, že v kútiku duše chceš žiť, takže nepodliehaj takým zlým myšlienkam, akokoľvek zúfalá a sklamaná si. Všetko sa raz skončí, či dobré, či zlé, aj táto mizéria. Ber deň za dňom a pomaly sa bolesť bude zmenšovať. Zamestnaj sa a neutápaj v myšlienkach, sústreď sa na reálne veci, ktoré denne robíš, buď prítomná v aktuálnom okamihu, neutekaj myšlienkami do minulosti alebo predstáv. Vyrozprávaj sa niekomu, komu dôveruješ, alebo zavolaj na linku dôvery. Drž sa, prejde to všetko, zvládneš to ❤️

leonakr
30. mar 2024

Napíš mi prosím správu 🙏

lilstar111
30. mar 2024

Brala som neurol a bola som na ňom závislá, nebolo to fajn.... potom som sa vykašľala na liečbu a už som nikdy nebrala žiadne lieky od psychiatra, sú to už 2 roky.

lilstar111
30. mar 2024

@lilstar111 skús, aké to je na tom neurole... ale odporúčam konať v svojom živote tak aby si bola v pohode, treba si sám uvedomiť, že je to len tvoj život a najviac si treba uvedomiť ci si v dobrej spoločnosti ľudí, či ti vyhovuje práca, škola, tam kde bývaš napr... A treba s tým niečo robiť. Tvoje okolie je zrkadlo toho ako sa môžeš cítiť. Všetko zlé co ti neprispieva k mentálnemu zdraviu okamžite zrušiť zmeniť odstrániť. Mám 21 a lieky som brala 6 rokov, lieky ti len potlačia problémy ale neriešia ich. Musíš si uvedomiť ze naozaj je to v tvojich rukách, dokážeš viac ako si myslíš