Užívať Carsax v 14tt?

ivanulla
18. dec 2018

Carsaxa 100mg
Zdravím, užívala niektorá carsaxu? Je to vraj na zrážanie krvy.
Čítam na pribalovom letáku, že vraj nie veľmi dobre do 6mesiaca. Ja som v 14tt.
Nechcem velmi lieky brat, už beriem duphaston.
Ďakujem 🙂

bona
18. dec 2018

@ivanulla tento liek si si nasadila sama? Alebo ti ho predpísal lekár? Ak lekár,ktorý pozná tvoj zdravotný stav, zrejme mal k tomu dôvod a zvážil,či bude pre teba jeho užívanie prínosom. Zrejme aj preto berieš duphaston, čo je mimochodom liek,ktorý sa používa na podporu udržania tehotenstva. A keď máš pochybnosti ohľadom správnosti postupov svojho Dr.,stačí sa predsa popýtať priamo jeho,prečo ti tie lieky predpísal a či sú skutočne potrebné. Modry koník môže byt v mnohých otázkach nápomocný,ale určite tu nemôžeš nájsť odpovede na otázky týkajúce sa tvojho zdravia,aktuálneho stavu a správnosti nasadenej liečby. Takze by som radila dôveruj svojmu doktorovi,hlavne sa pýtaj a ak nie si spokojná,tak ho môžeš vždy zmeniť.

mogaa
18. dec 2018

@ivanulla zle si si prečítala ten leták, je tam písané, že ak si v posledných 3.mesiacoch tehotenstva - nesmieš užívať väčšiu dávku ako 100mg bod.2 v letáku kedy neužívať liek, ty si si zrejme prečítala upozornenia a opatrenia - tam je to v súvislosti že zvyšuje riziko poruchy funkcie obličiek ak si tehotná prvých 6mesiacov..... ak máš obličky ok tak sa nemáš čoho báť, ako tehotnej ti okrem toho berú počas tehotenstva viackrát krv - takže ak by boli obličkové parametre zvýšené tak sa to rieši a dá sa ti iný liek na riedenie krvi

https://www.liekinfo.sk/liek-carsaxa-100-mg-tbl...

mogaa
18. dec 2018

@ivanulla ak si sa dstala v letáku aj ďalej - je tam bod Tehotenstvo a dojčenie - tam je uvedené že liek sa nemá užívať bez konzultácie s lekárom, takže ak lekár vie že si tehotná a naordinoval ti tento liek tak je to ok