Užívanie liekov na tlak pred otehotnením

rupuni
26. apr 2023

🙏Ahojte mamičky prosím vás je tu niekto s podobným prípadom ako som ja ? Liečim sa na vysoký tlak od malička a zistila som že som tehotná no lieky som užívala do 5tyzna tehotenstva. Konkrétne ivabradine triplixan a metoprorol. Vraj je to riziko kvôli môjmu zdravotnému stavu ale najmä kvôli možným vývojovým vadam. Čo sa týka môjho akt.zdr stavu tak si myslím že by som to zvládla pretože aj pri prvom som mala vysoký tlak a cukor narodil sa síce predčasne mala som prreklampsiu ale všetko bolo ok akurát vážil menej. No ak by mala byť nejaká vývojová vada a ja si to vyčítať celý život tak určite počúvnem lekárov o pôjdem na UPT. Najlepšie na tommje že mi bolo povedané že geneticke testy sa môžu robiť až v 12 tt a už vtedy bude na UPT pozde. 😪 Je tu nejaká.mamicka ktorá užívala lieky na tlak pred a porodila zdravé dieťatko? Ďakujeem

taktotedanie
26. apr 2023

@rupuni hned ako ste tistili, ze ste tehotna ste mali kontaktovat lekara
Vzhladom na preeklampsiu nemozte byt bez liecby ale vzdy sa da da liek ktory mozte brat
Ano geneticke testy v 12 tt a ultrazvuk k tomu, upt zo zdravotnych dovodov je do 20tt a zda sa mi ze az 24tt ak by bola vyvojova vada