Užívam Zodac a mám pocit upchatého nosa

26. júl 2020

Prosím o pomoc o nejakú radu alebo čokoľvek. Užívam zodac od alergie ale už vyše týždňa mám pocit upchateho nosa. Dám si duo Nasal pomôže hneď a na ďalší deň presne o takom čase skončím tak že nemôžem dýchať ani na jednu dierku. Dnes je 8 deň už ich užiť nemôžem. Obvodná povedala že ma alergo vyšetrí až po sezóne. Ale ja nemôžem dýchať. 😞 Bože čo mám robiť ? Nekrvacam z nosa nebolieva ma hlava ale vždy mám upchaté dutiny

katrin2015
26. júl 2020

Skús sa naparovat

zuzka251
26. júl 2020

spreje so slanou vodou na vyplach plus nosovy kortikoidny sprej volnopredajny

nika82
26. júl 2020

coby si nemohla uzit mozes

hajduova
26. júl 2020

mavam to aj ja, mne pomaha nasivin, vyplach nosa slanou vodou, alebo aj kvapky sinupret

kittykat22
26. júl 2020

skus Livostin. je to volny predaj a je tam aj protialergicka zlozka. Jedina vec co mi uvolni nos.

tripetta
26. júl 2020

Je zvláštne, že ťa podľa slov obvodnej alergológ vyšetrí až po sezóne, mňa ten môj kedykoľvek, keď mám akútny problém. Lebo s upchatým nosom mám tiež bohaté zážitky :D Mne alergológ zvykne predpísať sprej do nosa s obsahom kortikoidov, ten mi zvykne pomôcť a po čase ho môžem aj vysadiť, keď mi je lepšie. Nezaberie úplne okamžite, ale už po týždni sa prejaví zlepšenie. Inak mi na to nepomáha nič, tiež som si dávala Nasivin, bola som dokonca na ňom závislá, teraz musím poklopkať, mám pokoj.

tripetta
26. júl 2020

@zuzka251 Sprej do nosa s kortikoidmi je len na predpis. Ktorý konkrétne je voľnopredajný podľa teba?

miskooo1987
26. júl 2020

@tripetta livostin

miskooo1987
26. júl 2020

Skús vymeniť claritin za niektory s loratadinov... iná účinná latka...

evinqua
26. júl 2020

Skus aspecton sprej, okrem morskej vody su tam aj ine pridavne latky. Ak necitis ucinok pri zodacu, skus iny typ antihistaminika

meluela
26. júl 2020

obvodna ta moze poslat k ORL a ten ti moze predpisat aj antihistaminika aj kortikoidny sprej do nosa. ziadaj ORL vysetrenie

tripetta
26. júl 2020

@miskooo1987 Nikde nepíšu, že je to kortikoid. Iba že je to liek proti alergii. No, môže byť dobrý, ale je drahý.

zuzka251
26. júl 2020

@tripetta kortikoidy su aj volnopredajne, beclomet 50mcg a flixonel..farm