Užívam Seroxat a pociťujem veľké výkyvy

23. aug 2024

Tri mesiace uzivam seroxat a pociťujem veľké výkyvy. Zo začiatku pomáhal. Od dnes ho mám navýšený z 20 na 30 mg s hrozne sa bojím 🥲 už som z toho unavená

evkamotka
24. aug 2024

A nie si nejako dohodnuta s dr, ze ak navysis a nebude ti dobre, co robit? Moj sa so mnou dohodol, tiez prave navysujem

eliska13
24. aug 2024

Pri navýšení ti môže byť horšie pár dní.Stav sa zhoršuje stresom, menzesom ročným obdobím.
Kombinuje sa s liekom na úzkosť, ak ti je zle Seroxat je špičkový liek

autor
24. aug 2024

@evkamotka tak ja môžem prísť kedy kolvek za lekárkou. Ake lieky navyšuješ?

autor
24. aug 2024

@eliska13 toto je už niekoľké AD ktoré skúšam, už to bolo celkom fajn a zase to prišlo.. ja sa skôr bojím že beriem až 30 mg, väčšinou stačí 20

luccija
24. aug 2024

Známa berie 30 mg na migrény, tetaniu, úzkosti nerieš dávkovanie, ale aby ti bolo dobre.Odvtedt nemá migrenu max 2x rocne.Aj ide jeseň už je skôr tma, teraz veľké teplo, menzes, stres všetko vplýva na psychiku.
A čo prišlo?ako prišlo odíde....aj ty musíš veľa veci zmeniť v živote pre niečo si sa dostala do horšieho psychického stavu viac oddychu, navštevuj aj psychologa a hľadajte čo sa deje, čo je spúšťač

evkamotka
24. aug 2024

Sertralin. To je to iste len iny vyrobca.

autor
24. aug 2024

@luccija ja riešim všetko aj terapie, dostala som to po pôrode a už to mám vyše roka ☺️

autor
24. aug 2024

@evkamotka nie je to to iste ☺️ seroxat je paroxetin, sertralin je ina účinná latka, akurát sú ssri oboje.

evkamotka
26. aug 2024

Tak je to podobné. Nic to nemení na mojej prvej otazke, ci nie si dohodnuta s dr na scenari

autor
27. aug 2024

@evkamotka nie som. Keď bude zle dám si neurol. Už mám navysene týždeň a v pohode. Tebe co povedal dr ?

evkamotka
27. aug 2024

Ze ak by mi bolo velmi zle a neprechadzalo, mam sa vratit k povodnej davke a ozvat sa. Zmenili by sme liek