Užívalu ste niekto liek Cabestom na adenóm hypofýzy?

misicek22
8. okt 2019

Ahojte, mám 23 rokov, pred vyše 2 rokmi mi zistili adenóm hypofýzy, ktorý mi vyradil menzes na viac ako pol roka a spôsoboval neskutočné bolesti hlavy. Menzes sa síce vrátil, ale kamoš nie a nie opustiť ma. Vyskúšali na mne už viaceré lieky, ale ani jedny som netolerovala. Najprv to bol Norprolac, potom Medocriptine a najnovšie ma pani doktorka poslala domov s Cabestom. Chcela by som sa spýtať, či náhodou nemáte skúsenosti s tymto liekom. Po prečítaní vedľajších účinkov som ostala vyplašena , a preto skúšam nájsť radu tu. Ďakujem veľmi pekne.

ctrl
8. okt 2019

@misicek22 beriem Cabest už 20 rokov žiadne vedľajšie účinky nemám ani som nemala prolaktín sa mi veľmi rýchlo znížil na normálnu hladinu takze beriem už len udržiavacu dávku 1/2 tabl. Raz za 10 dni .

monkabohdalova
8. okt 2019

@misicek22 Ajoj ja som mala tiež adenomy hypofyzy, ktore operovali,.. pri upraveni cyklu som užívala progesteron , perfektne pomohol

misicek22
autor
8. okt 2019

@ctrl a je možné počas užívania Cabestu otehotnieť? Ja mám zatiaľ iba 1/4 tabletky 2x týždeň.

ctrl
9. okt 2019

@misicek22 na toto sa radšej spytaj svojej lekárky Cabest je vekmi účinný ale čo viem že v tehotenstve sa nesmie brat -je toxický .

misicek22
autor
9. okt 2019

@ctrl ďakujem veľmi pekne 😊

katarina1810
12. jún 2023

@ctrl prosím vás a mali ste aj deti súčasne čo ste užívali tento liek? ďakujem

ctrl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ctrl
13. jún 2023

@katarina1810 áno dvojicky

katarina1810
13. jún 2023

@ctrl lebo v letáku sa píše že sa nema otehotnieť až aspoň. Mesiac po dobrati,

ctrl
13. jún 2023

@katarina1810 keď mi klesli hodnoty vysadila som

barinkova
17. jan 2024

@ctrl to sa musí už natrvalo brat ci nie?

ctrl
19. jan 2024

@barinkova zrejme asi áno , aby sa nezvýšil znova prolaktín beriem ho stale