Už vyše týždňa mám bolesť hrdla

gabriela1692
29. aug 2022

Ahojte,
Už vyše týždňa pociťujem bolesť hrdla .
Ale taku ako "knedlík v krku".
Neviem či ma chápete.
Dnes som si všimla že mám znova čapy na mandliach.
No to je bežné u mňa.
Zlakla som sa ked som videla podráždenú sliznicu na mäkkom podnebí.
(Prikladám orientačnú fotku)
Sú tam malé výbežky červené.
Má niekto skúsenosť s jox?
Pomohlo Vám to?
Bojím sa ísť k ORL.
Naposledy keď som tam bola povedala ze je všetko v poriadku až na to že som tam
Mala vraj nejakého"detského" streptokoka :(

luccija
29. aug 2022

@gabriela1692 tak chod k obvodnej na vyter, ked sa bojis ORL🙂ale, ked Ta boli hrdlo a mas podrazdenu cervenu sliznicu mozno potrebujes ATB

gabriela1692
autor
29. aug 2022

@luccija skúsim to teda takto, no obávam sa najhoršieho a to ...

gemerka17
29. aug 2022

@gabriela1692 môžeš ísť aj k inejORL, keď k tej predchádzajúcej nechceš.

luccija
29. aug 2022

@gabriela1692 coho sa obavas?neprehanaj ani capy na mandliach nie su dobre...mas doma dieta, ktore chodi do skolky?vselijake streptokoky, moraxella, stafylokoky ludia maju vela bakterii...preliecia Ta a bude dobre.Ked tak skus jox, doritricin, tantum verde mna takto bolelo hrdlo a mala som Covid.

gabriela1692
autor
29. aug 2022

@luccija mne sa čapy na mandliach vytvorili po pokazenom zube.. Všetko som doliečila ale mandle ostali veľké..Uz da nedajú zmenšiť..Chora som tak raz za rok mozno ani to nie..Ja som v tom paranoidna :D ale tie "vybezky" na podnebi sú asi bežné. Jox doma mám davala som si ho dnes spolu s glimbaxom.kazdopadne ďakujem za odpoveď..Upokojili ste ma ..Google straší so všetkým

eliska105
29. aug 2022

Mna takto skriabalo v hrdle asi tyzden potom sa mi objavili čapy na mandliach a nabehla teplota..uzliny pod sankou velke a boľavé na dotyk.. samozrejme som dostala antibiotika s tym ze to je hnisava angina zatial co hrdlo ma nejak silno nebolelo len mierne.. za 3dni ako zacali zaberať atb mi zacali miznúť capy a bola som ok ☺️ Takze urcite smer obvodný