Už viac ako mesiac mám aftu

rebecca789
6. aug 2020

Dobrý deň. Už vyše mesiaca mám aftu. Neviete čo by mi mohlo pomôcť? Rozmýšľam už ísť k lekárovi, lenže sa mi deje to, že raz mi mizne, lebo na to používam niečo z lekárne, ale prejde potom pár dní a mám to naspäť veľké. A vždy som si myslela že sa už toho konečne zbavím. Ale má to taký istý kolobeh. Mizne mi to najprv, ale potom to je naspäť veľké, nafúknuté ( veľakrát mi tečie aj z toho krv, keď to nafúkne, dúfam ide iba o aftu) ďakujem za každú odpoveď. Asi bude najrozumnejšia voľba lekár.

s_a
6. aug 2020

Vyskúšala si užívanie b-complex? ale ak sú už takéto veľmi problémové, tak nič nestratíš s tým, keď s tým pôjdeš k lekárovi

simsalabim
6. aug 2020

@rebecca789 sla by som urcite k lekarovi. Ak je stale na tom istom mieste, radsej nech to vidi lekar.

rebecca789
autor
6. aug 2020

@s_a áno používam niečo z lekárne a beriem popritom B. Áno áno bude to najlepšia možnosť ten lekár, ďakujem

rebecca789
autor
6. aug 2020

@simsalabim áno stále na tom istom mieste. Vravím, ono to úplne mizne, že mi tam ostane ako keby len taký malinký pľuzgierik, že to nieje ani cítiť a zrazu mi to nafúkne, a potom na druhý deň mi vytečie z toho krv a taký istý kolobeh. Ďakujem.

s_a
6. aug 2020

ja som mala tiež problémy s aftami a dlhodobé užívanie b-complexu mi pomohlo, takže určite radšej zájsť za lekárom, krv mi z nich nikdy netiekla :(

laila22
6. aug 2020

@rebecca789 my sme vyskúšali kopec prípravkov, všetko pomohlo na chvíľku. Odkedy brala mala pangamin, afty v puse nemala.

simsalabim
6. aug 2020

@rebecca789 radsej chod. Ak sa to nehoji, treba to ukazat, cim skor.

majamat
6. aug 2020

ja som takto bojovala rok s aftami, prekonala som 2x zapal ustnej dutiny)dasien so zvacsenymi uzlinami a horuckami. nakoniec to vsetko bolo sposobene tazkym nedostatkom niektoreho vit. B. uzivala som B-komplex forte a to asi 6m 1tbl denne. ked som sa pokusila znizit davku, zas som mala afty. po tych 6m to uz bolo OK a davku som mohla znizit.

majamat
6. aug 2020

a vit.B treba z lekarne a mal by byt radsej forte, lebo pri nedostatku obycajny nestaci a treba dlhsie a pravidelne uzivat. mne sa polepsilo po 2t uzivania.

jumama
7. aug 2020

Oralmedic - to je take nieco, ze sa vatovou tycinkou natrie na aftu a vytvori sa na nej hojivy film. Mne to raz dala v lekarni. Je to naozaj ucinne ako sa pise, uz v ten den afta prestane boliet a velmi rychlo sa hoji. No zaroven, je to velmi silne, ja som z toho bola dost spava 🙂 Hladala som si to potom, z coho je to zlozene, lebo ozaj ma prekvapil ucinok. Tu hlavnu zlozku pouzivaju zubari. Ten film znemoznuje vnikaniu virusov a bakterii.

luci_ba
7. aug 2020

@rebecca789 ahoj, mne pomáha pri prvom náznaku afty potriet propolisovou tinkturou a doplnam to vitaminom B. V podstate sa potom ani nevytvori a mam len par dni červenú ranku.ale nikdy som ich také hrozné nemala, len malinke a len zopar krát do roka

majamat
7. aug 2020

@jumama to som mala raz od jednej zubarky. dala mi to na afty a fajn sa mi to vyhojilo. afty by sa dokazali lepsie vyhojit, keby sa do nich nedostava strava a kadeco a tento film to dokaze zabezpecit. je to fakt super. a diky za ifo, lebo nikdy som nezistila, co to bolo. je to dobrych 20r. co mi to dala zubarka na afty. fakt je, ze posledne roky nemam take probelmy s aftami, ako pedtym.

jumama
8. aug 2020

@majamat Ja som si najprv myslela, ze mi predali zlu krabicku, lebo v nej su ozaj len tie vatove tycinky a stoji to dost 🙂 Ale je tam ta tekutina vnutri, v palicke 🙂

robodracica
8. aug 2020

@rebecca789 odporúčam ísť k lekárovi. Vitamín B nasadiť. A bolo by potrebné skontrolovať krv. Je možné že máš málo kyseliny listovej. Ak ta chýba, tak afty sú nekonečný príbeh... Vlastná skúsenosť