Už to nikdy nebude ako pred tehotenstvom? Pleť a vlasy.

silvia92
29. aug 2018

Ahojte

Mam prvé dieta a som 18mesiacov po pôrode, vlasy mi nenormálne padajú a pleť mam sama vyrážka. Bude to uz takto stále alebo mam cakat este nejsku zmenu k lepšiemu? Skúšala som všetko možné a nepomáha mi nic. Môžu to byt este stále hormóny alebo čo?
Ďakujem

pininka
29. aug 2018

@silvia92 urcite sa to zlepsi, minimalne vlasy. Ja mam velmi huste, ale pri prvom mi tak padali ze ma uz muz posielal k doktorke,ci mi nieco nieje. Pi ostatnych detoch mi uz tak nepadali.

silvia92
autor
29. aug 2018

@pininka ale kedy? Dr mi povedala ze to mam z únavy lebo mala pije este 2x v noci mlieko. Vsetky vyšetrenia mam v poriadku. Vraj ked budem normalne spať celu noc sa to zlepší. Ale dovtedy nebudem mat žiadny vlas.

monane
29. aug 2018

akonáhle už nabehneš na ten normálny režim, že nebudeš mať prerušovaný spánok a podobne tak sa ti to všetko upraví. len to musíš už teraz vydržať :/

silvia92
autor
29. aug 2018

@monane Juj kiež by ste mali pravdu. Ďakujem

miadi
29. aug 2018

@silvia92 neboooj bude to ok ja kojim 3roky nevyspana vlasy mega padali par mesiacov po porode ale prestali hoci sa u mna nic nezmenilo a su super huste zas

zenaajmama
29. aug 2018

No neviem či únava..ty musíš cítiť že či si až na toľko unavená.Ja tiež kojim ešte, aspoň 4-5x za noc, ale tieto veci čo píšeš sa mi upravili do roka po pôrode.

kleopatra114
29. aug 2018

Ja mám po 2 roky po pôrode pleť hladkú ako bábätko a vlasy dvakrát hustejšie ako pred pôrodom 😉 ale samozrejme , po pôrode a pár mesiacoch po to vyzeralo inak😂

nela6
29. aug 2018

@silvia92 ked uz nebudes dojčiť isto sa veci pomenia, este stale nemas hormóny ako predtym

silvia92
autor
29. aug 2018

Ale ja uz nedojcim. A aj tak padajuuuu a padajú

lilka5566
29. aug 2018

Aj mne sa zdá ze 18 mesiacov je dosť dlho. Ja som 8 mesiacov po porode, v noci kojim obcas aj kazdu hodinu ale takéto veci sa mi rýchlo upravili

rebekav
29. aug 2018

@silvia92 mam ten isty problem, vlasy mi vypadavali riadne 3m po porode, a stale to pokacuje...a tiez som si vypocula, ze po porode je to normalne, mne sa takyto pristup nepacil, 2 roky po porode je to normalne? Pochybujem. A nekojim 5 mesiacov uz a ziadne zlepsenie. Vysledky tiez ok.

silvia92
autor
29. aug 2018

@rebekav no Ved ani mne to nepríde normalne takú dlhu dobu. Ale ja uz nemám ist na ake vyšetrenie Leno uz som všade bola a všetko mam Ok. Nerozumiem tomu ale som zúfalá z toho

suzie28
29. aug 2018

Mne tiež extrémne padajú a to som 13m po pôrode .. pleť som mala tiež extrémne zlu ale už sa to zlepšuje ... na vlasy treba počkať ale určite sa to zlepší ... me kadernicka povedala že vlasy sa aj 3r po pôrode spamätávajú .....

rebekav
29. aug 2018

@silvia92 no ja zasa nikde, mne spravili len krvne testy. Nic viac.

silvia92
autor
29. aug 2018

@rebekav skús očné,orl,kožné, gynekológ, zubár. Všade som bola a nic

kleopatra114
29. aug 2018

Ešte mi napadlo , ja som užívala forcapil kapsule a forcapil šampón . Vtedy mi to veľmi pomohlo. Vlasy prestali ako tak padať a začali rast nové. Doteraz používam šampóny s kofeínom .

silvia92
autor
29. aug 2018

@kleopatra114 ja používam alpecin šampón, vodičku na vtieranie alpicort, uzivam biotin a omega 3.

pininka
29. aug 2018

@silvia92 tiez mi to trvalo vyse roka,nez sa to dalo dokopy

silvia92
autor
29. aug 2018

@pininka rok je este v norme ale uz skoro 2...neviem teda...☹️

rebekav
29. aug 2018

@silvia92 a tebe na to v pohode vypisali vymenny listok?

silvia92
autor
29. aug 2018

@rebekav áno, bez problémov

nice202
29. aug 2018

Vydrž a kúp si zinok a železo. Bude dobre.

marina24
29. aug 2018

ja som nemala ani dieťa a mi vypadali úplne vlasy a nerastú mi..

marguay
29. aug 2018

Odporucam cinsku medicinu tcm kliniku v ba uplne iny pristup a hlavne vysledky

katy1781
29. aug 2018

Ano skus doplnit ten zinok zelezo a mne este velmi pomohol babe sampon z lekarne a som 2 roky po porode a vlasy stale musim strihat zostali riedke hoci uz po tom sampone aspon tak nepadaju a to som nekojila vobec

oslo1
29. aug 2018

Ja som 11 tyzdnov po porode, vlasy mam krasne, ako v gravidite, s pletou ziadne problemy, krvny obraz a biochemical vysetrenie krvi lepsie ako za slobodna. Dojcim na poziadanie a davam mlieko do mliecnej banky.
Denne uzivam Pregnacare for breastfeeding mums, na slovensku mate ircite nejaku alternativu, jem normalne jedla, ale denne aspon jedna cokolada alebo obdoba.
Nepouzivam nic specialne, ziadne vodicky, sampony na vlasy, treba z vnutra doplnit ziviny.

nuska
29. aug 2018

Treba doplnit minerali ktore si tehotenstvom a kojenim zobralo babo. Pripadne precidtit telo. Super su minerali Probalance a aloe na precistenie. Napiste mi.

monro
30. aug 2018

@oslo1 drzim Ti palce, aby to tak zostalo. Mne vlasy zacali padat presne tri mesiace po porode, pri oboch detoch. Trvalo to niekolko mesiacov, potom sa to upravilo.

hildicapupu
30. aug 2018

zienky, ste ma teraz doplasili. dufam ze tiez budem jednou z tych, ktore toto vsetko obislo. termin mam v marci a zatial ziadne padanie vlasov. musim si zaklopat 🙂 (klop,klop) 😂😂

alobalka
30. aug 2018

@silvia92 mám 4. dieťa - 3 mes babo a vlasy husté, nepadali mi ani po predošlých tehotenstvach a kojila som vždy skoro 2r. Takže je to asi vysoko individuálne. Som unavená, nevyspata a nestravujem sa zďaleka vyvazene. Nič nestíham a dopujem sa sladkosťami 😥. Pleť mám približne rovnakú ako keď som bola netehotna... Ale určite treba vnútorne doplniť minerály a aminokyseliny vhodné na vlasy a byť trpezlivý, účinok bude vidno o pár mesiacov.