Už neviem kde/z čoho sa mi robia hlieny

23. aug 2024

Áno, písala som tu už , pre tie čo to zaujíma.
No absolvovala som už aj ORL vysetrenie a tam mi robila kameru aj vyter mandlí (bežná flora) , cez kameru vraví že všetko čisté , ukážkové , že dokonca aj keby to reflux spôsobuje že zvykne vidieť zmeny na sliznici , no nemám tam nič tak že nevie.
Myslim že keby to je reflux nieje to takto hneď. A hlavne mám “tu guču” v krku už aj 4roky čo si spominam , no nie v takej intenzite a bola som 2x na hadici u dvoch rôznych lekaroch a ani jeden nepovedal žeby mi tam čosi spôsoboval reflux.
Ja len čo začnem jest , už musím ťahať z krku hlien a vypluvat (je po väčšine čiry , pripdne biely) a takto po cely čas počas jedenia , aj po … a ešte sa mi stáva že keď zujem čosi suchsie , pizzu, chlebík, mrkvu surovú ,koksooo chipsy , ako to prehltnem ostane mi to v krku a hneď panika, potom po vode to takým tlakom zlezie dole. 😳 normálne každý deň si myslím že je moj posledný. Je to náročné takto fungovať a neviem čo podstúpiť už.

autor
23. aug 2024

Vravela na orl že dokonca aj keby je to nejaká alergia , že býva zdurena sliznica 🤔🤷🏼‍♀️

thirstymonk
23. aug 2024

Niečo podobné mi spôsobuje - guču, keď jem surový hrášok... a je to naozaj alergia na potravinu. Akonáhle sa hrášok uvarí, kritické bielkovinové špirály sa počas varu rozpletú a nič mi nie je.

dadka1997
23. aug 2024

Vsetko co opisuješ som zažívala, keď som mala psychické problémy, lebo to, čo cítiš, pociťuješ máš v hlave a to treba z hlavy dostať držím palce

autor
23. aug 2024

@thirstymonk ale žeby som mala alergiu po všetkom ? Fakt pri každom jedle ?

mamamasama
23. aug 2024

Nemam psychicke problemy, ale tieto tazkosti zazivam aj ja

autor
23. aug 2024

@dadka1997 a naozaj si ak reálne vypluvala hlien? Lebo ako áno, myslela som si už aj či psychika , ale potom si hovorím že psychika by mi asi reálne netvorila niekde tam hlieny. 🤔
A aj ti naozaj ostavalojedlo v krku ?

autor
23. aug 2024

@mamamasama tiež máš take hlieny ? Aj teraz furt keď som už hodinu po jedle , len pri prehĺtaní slín cítim niekde v strede krku (niekde okolitej jamky) akoby guču hlienu

dadka1997
23. aug 2024

Ano, jedlo my ostavalo v krku, hrca v krku bola neskutočná, a aj hlieny som mala, este k tomu tie hlieny mi nešli prehltnut, čiže som ich vypluvala .. najest sa bolo pre mna nerealne ..

autor
23. aug 2024

@dadka1997 a čo ti pomohlo ? Ako si zistila že to je psychika ?

tatiana149
23. aug 2024

Mám presne to isté

tatiana149
23. aug 2024

4 roky s tým chodím. Mne to prišlo po covide. Prvom. Od vtedy chodím po doktoroch.

emka530
23. aug 2024

ako vidím je nás viac.. ja mam tento problem už dlho, akoby nonstop tvorenie hlienu.. niekedy v noci cítim zadné zatekanie, a stále upchatý nos. Už rok asi..a tym padom každu chvilu zachripnutá, kašeľ je u mna velmi častý. Buď alergia, alebo pozostatky kovidu.

autor
23. aug 2024

@emka530 a bola si aj na orl a mala si tam všetko v poriadku ?

tatiana149
23. aug 2024

@emka530 presne. Ja hlas zmenený. Chorá niesom. Proste furt mám hlieny ktoré nejdú vykašľať. Furt ich mám aj po Tom čo ich vychrlim. Nekaslem vôbec chora niesom. Hlieny furt. Z nosa nič. Ale zadnú nádchu mám. Orl veľa krat a nič. Gastro, pľúcne.....atď. Aj sono krku. Až teraz som bola na orl inde. A už mám všetko chronické. Prinosove dutiny chronické, zadná nádcha už tiež chronická, reflux tiež, ešte ma poslal na alergo ale termín na konci novembra. Ako to, že podľa CT dutín dva týždne pred tým než som šla ku inému orl....tak prvý orl nič. Vraj všetko v poriadku. A to som chodila k nemu furt. Nový orl všetko vysvetlil a dal mi liečbu na zadnú nádchu aj na vybocenu nosovú prepazku.

luccija
23. aug 2024

A bola si teda aj u alergologicky?

tatiana149
23. aug 2024

Ja od júna čakám na termín. Dali mi na koniec novembra

patrissaa
23. aug 2024

Ahoj,ja mňa strašne zahlienovalo mlieko,pokiaľ mi prišli na to ze mam Alergiu naňho, odkedy ho nepijem tak je fajn

tatiana149
23. aug 2024

@patrissaa ja mám intoleranciu laktózy.

dadka1997
24. aug 2024

Spôsobom života, nebola som šťastná.. ako som to vyriešila? V mojom pripade rozvodom.. a našla som si koníčky

patrissaa
25. aug 2024

@tatiana149 najprv mi na imunologii tvrdili to isté, že je to intolerancia na Laktózu, na gastre mi potvrdili Alergiu na kravsku bielkovinu,to je veľmi veľký rozdiel 🙂

melisa411
26. aug 2024

autor prisoevku🙂môžete sa mi ozvat do spravy?mám to isté..

tatiana149
26. aug 2024

@melisa411 ja mám tiež to isté. Vyšetrenia všetky možné aj niekoľko krát. Furt neviem odkiaľ hlieny sú späť. Mám reflux a odpoveď každého doktora je e že to z refluxu. Och. Riešenie je len riedenie hlienov. Alergo zatiaľ som nikdy nemala žiadne alergie. Aj tak som sa objednala na koniec novembra má môžu zobrať najskôr. Och

melisa411
28. aug 2024

@tatiana149 tak mne to začalo tiez problem so žaludkom- ze spustili sa mi silne kyseliny,zistili helicobakter..a odvtedy 3x hadica,aj na alergo som bola-tam nic nezistili,ked som to povedala lekarovi na gastre ze stale mam odvtedy hlieny-povedal ze to nema suvis snim ale s dychacím aparatom..2xsom dala hlieny na rozbor a vzdy vyjde candida..nanu som brala aj antb ale s hlienmi stale bojujem a ozaj uz neviem ako dalej,lebo stravujem sa zdravo a bez sladkeho,ale vzdy po jedle ide somna guča hlienu..je to uz dost na hlavu..a neviem ako ztoho vyjst von

tatiana149
28. aug 2024

@melisa411 tiez mám helico. Tebe aspoň idú hlieny von.mne sa tam zaseknu a koniec. Prehĺtanie nula bodov